Wpis z mikrobloga

Witam mireczków!
Czy mógłby mi ktoś pomóc, mianowicie defakto ucegliłem mojego #xiaomi #redminote2 i myślę ze winą może byc bateria. Gdy sprawdzam miernikiem to pokazuje mi maksymalnie 3,71[V] (na baterii 4,4[V] ale moja byłą przy koncu rozładowania wiec i napiecie może być mniejsze) nie wiem czy to nie za mało i czy przypadkiem winą niewłączania się telefonu może być bateria (po podłączeniu do lądowania tylko co parę sekund wibruje). Czy jest osoba która mogłaby zmierzyć swoją baterie najlepiej tez w okolicach 30% i podać mi napięcie?
#pomocy #elektronika
  • 5
@Pirum2: z tymi wibracjami to zachowuje się jak by baterii nie widział. Możesz sprawdzić z sama ładowarka bez baterii i powinno być tak samo. Podładuj baterie trochę na krótko najlepiej napięciem max 4,2V i z ograniczeniem do 1A, ale od biedy przejdzie zwykła ładowarka 5v z obcietym kablem. Jak napięcie podejdzie do tych powiedzmy 3,8-4v to wrzuć ją do telefonu nie odpalaj tylko podepnij ładowarkę i zostaw na godzinę żeby się
@Pirum2: Bez obciążenia napięcie może trochę wzrosnąć mimo, że akumulator jest rozładowany. Trzeba mierzyć pod obciążeniem. Też bym spróbował z ręcznym "wystartowaniem" zewnętrznym zasilaczem.