Wpis z mikrobloga

#informatyka #programowanie #prawo #przegryw

No siema. Ostatnio dowiedziałem się że w firmie której pracuję #!$%@? mi pomysł. Cała idea i architektura niewdrożonego programu do zarządzania który stworzyłem ponad dwa lata temu i "się nie przyjął". Masę innowacyjnych rozwiązań(jak na ten typ) oraz 1:1 relacji/schematu działania.
Mogę coś z tym zrobić? Szczegóły znał mój szef a całość wykonuje jego firmowy "pies".
  • 13
@sztucznykarp jesli dobrze kojarzę to pomysły i idee jesli chodzi o programistów nie są chronione, tylko kod ale twoja firma ma już kogos kto pewnie wiele napisze od nowa. Do tego sprawdz co masz w umowie skoro u nich pracujesz-pracodawcy zabezpieczają sie przed roszczeniami.
@sztucznykarp: jakybś był w ameryce to obejrzyj serial silicon valey( śmeszny) tam poruszone są wątki pracy i własności intelektualnej. ale że jesteś w polsce to startuj do sądu bo u nas bardziej wolna amerykanka większa niż w ameryce chyba
@sztucznykarp Utwory wykonywane w ramach stosunku pracy należą do pracodawcy, ALE:
Art. 12 ust.2. Jeżeli pracodawca, w okresie dwóch lat od daty przyjęcia utworu, nie
przystąpi do rozpowszechniania utworu przeznaczonego w umowie o pracę do
rozpowszechnienia, twórca może wyznaczyć pracodawcy na piśmie odpowiedni
termin na rozpowszechnienie utworu z tym skutkiem, że po jego bezskutecznym
upływie prawa uzyskane przez pracodawcę wraz z własnością przedmiotu, na
którym utwór utrwalono, powracają do twórcy, chyba że