•  

Drodzu Mirki, kochacie #afera bardziej niż SOLGAZ. Ja odchodzu żegnajcie – Benek.

A tak na serio to chętnie odpowiemy na to co się działo tutaj przez ostatnie dni:

1. Certyfikat Onetu
    Przypominamy, że ani razu nie użyliśmy określenia "certyfikat Onetu", bo ten nie wydaje żadnych certyfikatów. Na poparcie naszego zużycia gazu podaliśmy link do badania przeprowadzone przez AGDLab, z których wyszło że nasze płyty zużywają 30-50% mniej gazu od tradycyjnych. Tak się składa, że portal ten należy do Grupy Onet.

2. Opinia wykopowicza który miał naszą płytę
    Gdy tuż przed zamieszaniem wielu użytkowników pisało tutaj że mają sprzęt i jest OK to nikt nie dawał im ani jednego plusa. Mało tego: nawet w ostatnich dniach pojawiło się kilka opinii (nawet w pierwszym znalezisku), które mówiły pozytywnie o sprzęcie, a nawet o oszczędności gazu (jeden z użytkowników wrzucił skan rachunków za gaz to okazały się one niewystarczającym dowodem).

Druga sprawa to wykopowicz, który zakupił naszą płytę i nie spodobała mu się ona – zrozumieliśmy to i po pół roku przyjęliśmy jej zwrot. Sam podkreślił, że załatwiliśmy to od ręki. Takie sytuacje nie zdarzają się często – sprzedajmy ich tysiące, a zwroty to sytuacje naprawdę jednostkowe.

3. Opinia klientki na YouTube
    Wideo, które pojawia się stronie głównej pochodzi z tego bloga: http://www.nienormalnakobieta.pl/2016/05/solgaz-ceramiczna-pyta-gazowa-bez.html

Sama klientka tak pozytywnie pisze o sprzęcie:

Z kuchni jestem bardzo zadowolona. Jest innowacyjna, nowoczesna, ma piękny design i jest bardzo praktyczna. Dostępne są mniejsze modele (mój to 4 palniki + 2 pola grzewcze). W tym roku została wyprodukowana kuchnia 4+1. Gdybym dziś kupowała kuchenkę pewnie bym się na niego zdecydowała. (…) Jako fanka wszelkich innowacji i gadżetów bardzo gorąco polecam Solgaz ceramiczną płytę gazową bez płomieni. Oprócz tego, że jest fenomenalna to zadziwi każdego gościa :

Pani miała niestety problem z czyszczeniem, w czym już zadeklarowaliśmy jej naszą pomoc – przesłaliśmy jej odpowiednie środki czystości. Warto tu zaznaczyć, że materiał na naszych płytach jest identyczny jak na płytach elektrycznych i czyści się go TAK SAMO.

4. Screen z rzekomą naszą wulgarną wypowiedzią
    Nie było takiej nigdy. To zmyślona i nieprawdziwa aszkiera.

5. Szeptanki na forach
    Nigdy nie mieliśmy żadnej agencji, która pisałaby komentarze, nie kupiliśmy też ich. Mamy dla was też wypowiedź wywołanego przez was do tablicy jednego z naszych pracowników, Jakuba:

Znaleźliście kilka komentarzy które okazały się być moje. Napisałem to tak dawno temu, że już o nich zapomniałem i faktycznie były podpisane moim imieniem i nazwiskiem. Bardzo za nie przepraszam i obiecuję zrobić co w mojej mocy żeby wszystkie jak najszybciej zniknęły z internetu. Sam często gotuję na naszej płycie i wiem jak działa, ale to nie jest usprawiedliwienie.

6. Oszczędność gazu do 50%
    Posługujemy się tym hasłem od kilkunastu lat, po serii badań własnych. Pierwsze zostały wykonane jeszcze w 2002 roku i od tego czasu używamy tego hasła. Na taką oszczędność wpływa kilka czynników m.in. praca w cyklach czy pola darmowe. W niecały dzień przeprowadziliśmy szybką dokumentację tego zjawiska. Rozumiemy, że chcielibyście otrzymać potwierdzenie od zewnętrznej instytucji. Chętnie odezwiemy się jeszcze raz do miejsc które będą dla was wiarygodne. Podajemy więc maila na którego możecie wysłać instytucje, firmy, oraz sposoby przeprowadzenia takiego testu. Tutaj możecie wysyłać propozycje: office@solgaz.com.pl

Sami też poszukamy ponownie takiego miejsca. Takie poszukiwania zajmą nam pewnie około 2 tygodni, sam test z pełnym opisem potrwa do 4 tygodni. Za 6 tygodni wrócimy z takimi materiałami jakie będą możliwe.

7. Pozostałe wątpliwości
    Jeżeli macie jeszcze jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to chętnie zbierzemy wszystkie w jednym miejscu i odpowiemy w jednym długim konkretnym wpisie. Tu możecie je wysyłać: office@solgaz.com.pl

pokaż spoiler I pamiętajcie mireczki jaki jest układ: za każdy dobry komentarz dajemy kubeczek!
    Oczywiście żartujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#solgaz #afera #aferasolgazu

•  

@SOLGAZ: solgaz swoje, mirki swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gownoburza

•  

@SOLGAZ: Pozdrawiam mamę! Byłem tutaj!

•  

Na taką oszczędność wpływa kilka czynników m.in. praca w cyklach czy pola darmowe

@SOLGAZ: czy wyłączanie jednego palnika i porównywanie z dwoma włączonymi XDD

•  

taktyk, poczytam do porannej kawy

•  

@SOLGAZ: hurr durr. I tak przyjdą polaki biedaki gotujący ze starą amicą i będą niszczyć

•  

@SOLGAZ: No ale jedna sprawa z której wszyscy wnioski mogą wyciągnąć...
      Weźcie róbcie płyty na których da się postawić kilka garnków na raz ;-)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Nigdy nie mieliśmy żadnej agencji, która pisałaby komentarze, nie kupiliśmy też ich. Mamy dla was też wypowiedź wywołanego przez was do tablicy jednego z naszych pracowników, Jakuba:

@SOLGAZ: Biel przecież wiemy, że to ty napisałeś, więc nie kłam i w dodatku nie pisz wpisów w trzeciej osobie

•  

•  

I tak przyjdą polaki biedaki gotujący ze starą amicą i będą niszczyć
      @Szrlh: a kolega jaką się płytą może pochwalić?

•  

@SOLGAZ: A tak na serio, to jaką wydajność ma to darmowe pole? Czy np. Gotując zupę da się zagotować wodę na kawę?

•  

czy wyłączanie jednego palnika i porównywanie z dwoma włączonymi XDD

@BarekMelka: Skoro darmowy palnik jest, to czemu mamy z niego u nas nie korzystać?
      To jak zarzucanie hybrydzie że mniej pali bo ma inne źródło zasilania ;)

•  

A tak na serio, to jaką wydajność ma to darmowe pole? Czy np. Gotując zupę da się zagotować wodę na kawę?

@mikii77: tak, ale wolniej niż na zwykłym palniku.

•  

@SOLGAZ: Przewijało się też coś o zaciekach, których nie da się odmyć, nawet w linku który wrzuciłeś jest o tym mowa? Jaką macie na to radę, z czego wynikają nie usuwalne zacieki?

•  

•  

gotujące ze starą Amicą

@Szrlh: Przecież płyta Solgazu to nic innego jak ulepszona Amica GPC600S Prometeusz xD

•  

@SOLGAZ: #zawszesmieszy

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: x3.cdn03.imgwykop.pl

•  

link do badania przeprowadzone przez AGDLab, z których wyszło że nasze płyty zużywają 30-50% mniej gazu od tradycyjnych.

@SOLGAZ: Cytując użytkownika @smyl

Ich test WCALE NIE PORÓWNYWAŁ ZUŻYCIA GAZU MIĘDZY TRADYCYJNĄ KUCHENKĄ GAZOWĄ, A KUCHENKĄ SOLGAZU! Porównywał jedynie zużycie między kuchenką elektryczną, kuchenką gazową z gazem z butli i kuchenką gazową z gazem z przyłącza (picrel). Na podsumowanie swoich pomiarów piszą:

Biorąc pod uwagę koszt napełnienia butli mieszaniną propan-butan, koszt przygotowywania potraw jest wyższy o mniej więcej 30 proc. niż podczas gotowania przy użyciu kuchni elektrycznej. Co innego, gdy użytkownik dysponuje przyłączem gazu ziemnego: wówczas gotowanie na gazie jest o połowę tańsze niż na elektrycznej kuchni z płytą ceramiczną.

Wniosek przestawiony w podsumowaniu:

Różnica w ilości gazu zużywanego podczas gotowania na kuchni z palnikami płomieniowymi i takiej z palnikami katalicznymi jest łatwa do zauważenia, bo wynosi ok. 30–50 proc., co sprawdziliśmy.

nie jest zatem w żaden sposób udokumentowany, nie wiadomo, skąd się bierze.

SOLGAZ NIE MA NIC NA POPARCIE SWOJEGO HASŁA REKLAMOWEGO O OSZCZĘDNOŚCI 30-50% GAZU POZA OPINIAMI OSÓB, KTÓRE KUPIŁY ICH PŁYTY ZACHĘCONE TYM HASŁEM.

http://www.wykop.pl/wpis/21583907/jeszcze-jedna-sprawa-dotyczaca-afery-solgazu-ktore/

Tak się składa, że portal ten należy do Grupy Onet.

@SOLGAZ: Jakub Biel pracował dla Grupy Onet (właściciela AGDLab) do końca 2013 roku, a dla Solgazu od stycznia 2014. Test został opublikowany 16.12.2013.

Gdy tuż przed zamieszaniem wielu użytkowników pisało tutaj że mają sprzęt i jest OK to nikt nie dawał im ani jednego plusa. Mało tego: nawet w ostatnich dniach pojawiło się kilka opinii (nawet w pierwszym znalezisku), które mówiły pozytywnie o sprzęcie, a nawet o oszczędności gazu (jeden z użytkowników wrzucił skan rachunków za gaz to okazały się one niewystarczającym dowodem).

Druga sprawa to wykopowicz, który zakupił naszą płytę i nie spodobała mu się ona – zrozumieliśmy to i po pół roku przyjęliśmy jej zwrot. Sam podkreślił, że załatwiliśmy to od ręki. Takie sytuacje nie zdarzają się często – sprzedajmy ich tysiące, a zwroty to sytuacje naprawdę jednostkowe.

@SOLGAZ: Dlatego musicie umieszczać fałszywe opinie na ceneo.pl i innych portalach?

•  

@SOLGAZ: miejsce na reklamę
      A tak serio to się powtarzacie. Każdy producent może sobie napisać, że ma spalanie 50 % mniejsze od innych i co? Jak ktoś się zapyta o certyfikaty to napisze "badania własne" i konsumenci dupa cicho? Tak to nie działa. A teraz dajecie 2 pozytywne opinie (z czego ta z bloga wydaje się kupiona, a wiem, że jesteście do tego zdolni) przeciwko pierdyliardowi negatywnych. I nie mówię o tych fałszywych, tylko tych prawdziwych, obszernie opisanych. A sprawa marketingu szeptanego to po prostu żenada. Z tego nie ma opcji abyście się wytłumaczyli, bo nikt spoza firmy by się nie bawił w jednopostowe multikonta. Jestem niemalże pewny na 100 %, że to był świadomy krok z waszej strony z nikłą nadzieją, że się nikt nie pokapuje. A certyfikat onetu przemilczę. Tak samo certyfikat CE, którym próbowaliście udowodnić mniejsze spalanie gazu...

•  

@SOLGAZ: Jak wygląda sprawa z "bezwładnością cieplną" waszej płyty?
      Co z wariującymi przyciskami sterującymi płytą?

Nawiasem mówiąc, dlaczego przycisków sterujących płytą nie zrobić z dala od palników? Brak zalania, brak problemów... Ot panel dotykowy zakładany gdzieś obok.

•  

@SOLGAZ: a te komentarze na Elektrodzie to nie jakiś stażysta miał pisać? Oprócz Biela rzecz jasna.

Takimi tłumaczeniami tylko się ośmieszacie.

•  

@SOLGAZ: dajcie mi kubek to zacznę was lubić

(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@SOLGAZ: Świeża, pierwsza z brzegu

+25

Jako posiadacz płyty Solgaz potwierdzam - ich płyty gazowe to jedno wielkie badziewie z następujacych przyczyn:

1. nagrzewają się dużo bardziej niz indukcja, przez co cięzko je doczyścić - w praktyce płyta jest wiecznie brudna
      2. bardzo wolno się nagrzewają, zapomnijcie o gotowaniu na nich wody na herbatę
      3. estetyka nie powala
      4. cena nieadekwatna do jakosci

Niestety dałem się nabrać na ich marketing i bardzo żałuje. Zalet naprawdę BRAK

•  

@SOLGAZ: Ponadto pole "darmowe" jest bardzo małe przez co staje się nieużytecznym marketingowym chwytem. Można tam odgrzewać co najwyżej kubek.

•  

@SOLGAZ: Gdyby nie znalezisko z płomieniem na głównej z wami w roli głównej to dalej byście siedzieli cicho.

•  

link do badania przeprowadzone przez AGDLab, z których wyszło że nasze płyty zużywają 30-50% mniej gazu od tradycyjnych.

@SOLGAZ: od elektrycznych, to jest test solgaz vs elektryczne

+: iwik2_w
    •  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@SOLGAZ: Kto pisał ten wpis? Mam wrażenie że to nie Jakub.

•  

@SOLGAZ: nie tłumacz się bo tylko winny się tłumaczy ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Kto pisał ten wpis? Mam wrażenie że to nie Jakub.

@norbw74: Stażystka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

•  

@Kapitalis: Plus, że potrafisz obiektywnie spojrzeć na zakup. Niektórzy po wydaniu większej ilości pieniędzy (a te płyty są kilka razy droższe niż zwykłe) podświadomie starają się usprawiedliwić wady, zamiast się do nich przyznać. Plus, bo inni wezmą te wady pod uwagę przy rozważaniu zakupu.

•  

@SOLGAZ: kończ waść, wstydu oszczędź. Wszyscy wiemy, że to ty pisałeś panie Biel te wszystkie komentarze z nieudolnych multikont. Taki z ciebie czarodziej od marketingu.

•  

@SOLGAZ: W0 XDDDD, jest poważnie jak w niedzielę piszesz :D

•  

Plus, że potrafisz obiektywnie spojrzeć na zakup. Niektórzy po wydaniu większej ilości pieniędzy (a te płyty są kilka razy droższe niż zwykłe) podświadomie starają się usprawiedliwić wady, zamiast się do nich przyznać. Plus, bo inni wezmą te wady pod uwagę przy rozważaniu zakupu.

@robert919: http://www.wykop.pl/link/3540707/#comment-42219377

•  

@SOLGAZ: Pisanie o sobie w osobie trzeciej, dobry jesteś, ale kończ waść i wstydu sobie oszczędź.

•  

Kto pisał ten wpis? Mam wrażenie że to nie Jakub.

@norbw74: Chce żebyśmy tak myśleli. Pierwsze zdanie zdradza ;)

•  

•  

nagrzewają się dużo bardziej niz indukcja, przez co cięzko je doczyścić - w praktyce płyta jest wiecznie brudna
      Przecież mamy też indukcje w ofercie i to nie byle jakie ;)
      Nagrzewa się tak samo jak elektryczna płyta grzewcza i IDENTYCZNIE się czyści, tu poradnik: www.solgaz.eu/czyszczenie

bardzo wolno się nagrzewają, zapomnijcie o gotowaniu na nich wody na herbatę
      Fakt, wolniej niż zwykła kuchenka gazowa ale szybciej niż elektryczna płyta grzewcza

@Kapitalis:

•  

tak, ale wolniej niż na zwykłym palniku.

@SOLGAZ: bardzo chciałbym zobaczyć jak zagotowujecie wodę na tym "darmowym palniku". Na waszym teście wyszło, że temperatura na nim sukcesywnie spadała.

•  

@SOLGAZ: Jak w to przetrwacie to - Co nas nie zabije to nas wzmocni! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

5. Szeptanki na forach
      Nigdy nie mieliśmy żadnej agencji, która pisałaby komentarze, nie kupiliśmy też ich.

@SOLGAZ: Skoro nie kupiliście, nie zleciliście tego agencji, to oznacza, że robiliście to sami, tak?

•  

Drodzu Mirki, kochacie #afera bardziej niż SOLGAZ. Ja odchodzu żegnajcie – Benek.

Kurwa, już się tak nie gimnastykujcie, bo to żałosne xDDDD

•  

@SOLGAZ: dziwi mnie fakt ze wiecie wszystko o swoich opiniach. dbacie o opinie dając info blogerom oraz mikroblogerom. Widać wpisy na elektrodzie wiec No nie moge zaufać opinii wykopowiczow, zreszta i tak zawsze mysle samodzielnie wiec raczej to sie tyczy innych.

Nie uwierzę na słowo, musicie miec twarde argumenty w tej sytuacji. Wyglada to jak próba perswazji. Tez moge sobie napisac taki komentarz np do @defoxe ktory napisał że wariują przyciski, oto tekst:
      "Nowy sprzęt tak ma, czasami trzeba iść na przód techniki. Dla nas ważny jest rozwój. "

Skomentuje tez sama oszczędność. Napisałeś @solgaz cos o hybrydzie tylko że tak to nie działa. Hybryda robi wszystko automatycznie a tutaj musisz sam wszystko robic. Równie dobrze producent samochodów mógłby powiedzieć że samochód spala 39 % bo co chwile ktos gasi i odpala silnik ktory jedzie ciagle z tą prędkością . Głupie co? Tak wyglada wasza wypowiedz. Nie wiem co mam o tym myśleć, jednak to co piszecie jest stosem bzdur.

Gdybym nie miał własnego zdania to bym uwierzył, dlatego Mireczki, zawsze warto miec swoje zdanie, wszystko samemu przemyśleć niz ślepo wierzyć innym. Czasami moze zbladzicie ale lepiej jest raz zbłądzić niz błądzić ciagle przez zdanie innych, tak jak było w moim przypadku, i nie jest to kwestią podejścia, jeśli ktos nie ukończył szkoły, ja tak, jeśli ktos skończył pod sklepem, ja nie, jeśli ktos ciagle użala sie nad sobą a ja nie to jednak to po prostu prawda.

•  

@WuDwaKa: albo spierdolą po całości albo zrozumieją błąd. Te zdanie jest święte

•  

@SOLGAZ: Jakub, prowadzisz tu konto, a teraz piszesz o sobie w trzeciej osobie. Lol. Tak ciężko napisać: zjebalem, przepraszam. Jakub? Nie przejdzie przez gardło widzę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

HAHAHAHAHAHAHA XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

•  

@SOLGAZ brakuje mi wytłumaczenia dlaczego manipulowaliście głosami za kubki. Nie wydaje mi się profesjonalnym proszenie innych użytkowników wykopu o dodawanie znalezisk na temat swojej firmy.

•  

@SOLGAZ
      a jak ustosunkujecie się do tego, że na waszym forum zakładaliście fejk konta i to nieudolnie bo ADMINISTRATOR pytał czy warto kupić płytę a goście odpowiadali że no jasne itp ? odpowiedzi na forum w odstępie czasu 2-5 minut xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
      albo do tego, że należałeś do onetu kiedy wyszedł test? XDDDDDDDDDDDDDDD
      albo fejk konta na wypoku ? XDDDDDDD
      coś czuję upadłość
      TYSIONCE PŁYT SPRZEDAJO XDDDDDDDDDDDDD

•  

Tymczasem pod siedzibą @SOLGAZ:

•  

@Tomo_BiF:

@SOLGAZ: nie tłumacz się bo tylko winny się tłumaczy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Właśnie przekreśliłem sens wszystkich procesów karnych w Polsce xD

•  

@terwer358: i bardzo dobrze! Sens procesów należy przekreślić, a sędziów upaństwowić! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Posługujemy się tym hasłem od kilkunastu lat, po serii badań własnych. Pierwsze zostały wykonane jeszcze w 2002 roku

@SOLGAZ: skoro wykonaliście SERIE badań własnych, i to lata temu, to dlaczego nie przedstawicie wyników tych badań?

•  

Solgaz ma zajebiste płyty bez płomienia

pokaż spoiler Nie, nie zapłacili mi
      Ale dali kubek
      I zapalniczkę
      ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kapitalis: mam taką samą, potwierdzam - dziadostwo do kwadratu

+: mixplus
    •  

@SOLGAZ: przecież ta afera od początku była głupia. trzymajcie się drodzu Solgaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Żenujący jest ten cały atak na @SOLGAZ
      Część mireczków (chyba z braku realnych ekscesów) musi przynajmniej 2 razy w tygodniu mieć jakąś dramę i sensację
      Jak nie afera zbożowa, betonowa, kosmonauta, strimi, tak teraz padło na SOLGAZ
      No do porzygu
      I tak z pupilka wykopu, marka płyt bez płomienia, stała się wrogiem publicznym numer jeden

Teraz co nie napiszą to będzie źle
      Zasmieszkują - kuhwa jak się gimnastykują, żałosne xD
      Napiszą poważnie - patrz jakiego kija w dupie mają
      Nic nie napiszą - milczo zasrańce, oszukali nas

Karuzela spierdolenia się toczy, a krwiorzercze owieczki pędzą jedna za drugą idą

A teraz do SOLGAZU:
      Nie kłamcie. Jeśli się kryptoreklamowaliście w inetrnetach (co wygląda legitnie na screenie wyżejj) to nie ściemniajcie, że tak nie było. Wiele wielkich marek ma sobie coś do zarzucenia w kwestii tego typu zagrywek, ale jawnie wypieranie się przy tak ewidentnych dowodach, to strzał w kolano.

Dobry produkt powinien obronić się sam, bo fejm już macie

•  

@evilekeye: co ciekawe, to w Onecie jako "konsultant ds. sprzedaży reklam". Nie chcę nic implikować, ale w całym tym bałaganie jaki ma tu miejsce powinno się brać poprawkę w zasadzie na wszystko.

Co by nie mówić - od dłuższego już czasu marketing stosowany przez Solgaz na wykopie był dla mnie zbyt nachalny. Raz czy dwa nawet zdarzyło mi się skomentować, że boję się już lodówkę otwierać. Gdyby był on jeszcze prowadzony w jakiś ciekawy i porywający sposób, ale zwykle ograniczalo się to do jakiegoś rozdajo, bądź śmiesznych obrazków. Niby taka specyfika sporej części społeczności, ale dla ludzi deko starszych niektóre z tych zagrywek były odrobinę śmieszne, by nie powiedzieć, że żenujące.

Zaś teraz przyszedł czas, że karta się odwróciła. Nikomu w życiu źle nie życzę, wręcz kibicuję polskim producentom. Teraz mam jednak wrażenie, że wraz z tym oświadczeniem sprawdzian, przed którym postawiony został Jakub, został oblany. Chyba trzeba posypać głowę popiołem i odpuścić sobie samozwancze tytuły "czarodzieja marketingu" - ktoś powiedział "sprawdzam" i zdaje się, że czary zawiodły.

•  

@SOLGAZ skończ waść, wstydu oszczędź

•  

Posługujemy się tym hasłem od kilkunastu lat, po serii badań własnych. Pierwsze zostały wykonane jeszcze w 2002 roku i od tego czasu używamy tego hasła. Na taką oszczędność wpływa kilka czynników m.in. praca w cyklach czy pola darmowe. W niecały dzień przeprowadziliśmy szybką dokumentację tego zjawiska.

@SOLGAZ: Od 2002 roku nie mieliście żadnego wideo czy opisu z dokładnymi danymi? Przecież samo takie wideo dodałoby Wam +50 do argumentu o oszczędzaniu gazu i ucięło jakiekolwiek dywagacje. no chyba, że nie ma żadnej porażającej oszczędności...

•  

kończ waść, wstydu oszczędź

@budziool: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@SOLGAZ: Jakub Biel - mam pytanie. Jak to jest zostać skompromitowanym na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Czy jest coś bardziej uwłaczającego dla PRowca? Jak zareagował szef na wieści z wykopu? :)

POZDRAWIAM BEZ PŁOMIENIA ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@SOLGAZ: Interesuję się trochę marketingiem internetowym i dziwie się temu podejściu z pisaniem o Jakubie Bielu w trzeciej osobie. Co chcieliście przez to osiągnąć? Bo na pewno nie to co osiągnęliście.

•  

@SOLGAZ: czy możliwość zwrotu po potrąceniu za szkło możliwa dla wszystkich użytkowników ? Bo ja bym się chyba pisał na to. Już nie będę mówił co mi żona obiecała za pozbycie się tego dziadostwa ;)

•  

@SOLGAZ:

Użytkownicy są zobowiązani do powstrzymania się od jakichkolwiek działań mających na celu manipulowanie treściami lub wynikami Znalezisk w Serwisie Wykop.pl

Już pomijam fakt, że to żenujące, że prosicie o wykopy za kubek. Kupowaliście kubkami wykopy, co bezpośrednio podchodzi pod łamanie regulaminu czyli coś za co każdy normalny użytkownik miałby bana. Zachowajcie resztki godności i usuńcie konto, bo wątpię żeby wasz cumpel Michał was ukarał.

źródło: i.imgur.com

•  

Tak się składa, że portal ten należy do Grupy Onet

@SOLGAZ:

Tak sie też składa, że wasz cumpel od PRu, Biel, pracował dla tej grupy zanim doszedł do was i w czasach jak wykonywali dany test? :)

•  

I pamiętajcie mireczki jaki jest układ: za każdy dobry komentarz dajemy kubeczek!
      Oczywiście żartujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SOLGAZ: Dupa Ci się pali chłopcze, a Ty sobie śmieszkujesz w najlepsze. Nienajlepiej to świadczy o powadze tej firmy.

•  

identyczny jak na płytach elektrycznych i czyści się go TAK SAMO.

@SOLGAZ: Tylko że w płytach indukcyjnych nie nagrzewa się płyta jak u was tylko garnek.

•  

@SOLGAZ: nagrajcie film na ktorym podpinacie do jednej butli (protip1: na wyjsciu z butli trzeba dac trojnik) i podpinacie swoja plyte i zwykla plyte. Przeplywomiarz przed kazda plyta i wszyskie palniki na pelna p**de. Potem zamiana plyt miejscami (zeby pokazac ze przeplywmierze nieoszukujo) i znow to samo. Nagrajcie jeden filmik, ciagiem - zadnych cięć itp. Niech nawet trwa 2h z czego 70% czadu gazownik przepina plyty miejscami niech se niedowiarki oglodaja. Pol dnia robotu razem z uploadem i bedziecie mieli po aferze.

•  

@solgaz: "faktycznie były podpisane moim imieniem i nazwiskiem. Bardzo za nie przepraszam i obiecuję zrobić co w mojej mocy żeby wszystkie jak najszybciej zniknęły z internetu." - nic dziwnego, ze zrobisz wszystko, zeby zniknely z sieci, glownie dlatego, ze to kompromitacja na calej linii

•  

•  

@SOLGAZ narobiłeś takiego syfu firmie, że powinni cię z marszu wywalić na zbity pysk. Po takiej kompromitacji jedyne co ci wróżę to kasjera w biedronce, chociaż pewnie i im byś narobił czarnego PR. Jesteś jeszcze młody i zbyt pewny siebie, żeby profesjonalnie zajmować się PR. Robisz to źle, fatalnie, nie nadajesz się do tego.

pokaż spoiler dostanę kubek?

•  

@SOLGAZ macie te kubki jeszcze? dam +( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@SOLGAZ: Mam wrażanie, że cała afera by się skończyła gdyby Pan Jakub jako "czarodziej" użył magicznego słowa. Słowa PRZEPRASZAM. Ciężko jest się przyznać do błędu, ale czasem trzeba, bo takie tłumaczenia są nic nie warte, szczególnie gdy nie tłumaczycie się ze wszystkiego lub zwalacie winę na jakiegoś randomowego pracownika.

•  

@SOLGAZ: SOLGAZ najlepsze płyty płomieniowe bez gazu, polecam serdecznie. Sam widziałem wiele zdjęć i czytałem wiele opinii, więc moja opinia jest taka, że są zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler wysłać adres na priv, czy sami odezwiecie się w sprawie kubka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

kończ waść, wstydu oszczędź.

@budziool: @ElCidX: @syntezjusz:

Weźcie się troszkę ogarnijcie i poznajcie znaczenie i zastosowanie tego frazeologizmu, bo trochę jednak z Was beka.

•  

@SOLGAZ
      Nie ma takiego żartowania! Dawać kubek. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@SOLGAZ: A wiecie, że podszywanie się pod klientów może być karane? I nikogo nie obchodzi kto to zrobił. Ważne, że poszło z waszych kont i z intencją podbijania sprzedaży dla firmy.
      Odpowiadacie za pracowników i to, co robią.

Elektroda przecież potwierdziła, że konta emailowe były od was. To twardy dowód. Podobnie jak przekupywanie wykopowiczów by wrzucali materiały promujące wasze produkty.

ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym,
      ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

•  

Szczepan54
      Liczba postów: 1
      Ten temat założyli jacyś idioci! Znam firmę SOLGAZ od dawna i to bardzo porządni ludzie ze wspaniałymi produktami! Chcą ich oczernić bo zazdroszczą innowacyjnych pomysłów!

•  

•  

Tutaj skończyłem czytać

•  

@SOLGAZ: Tutaj nie chodzi o prawdę, gimbusy jutro pójdą do szkoły to afera ucichnie. Szukali sensacji na siłę i ją znaleźli. Ciesze się, że próbujecie wszystko wytłumaczyć, ale szkoda waszego czasu. Pozdrawiam.

@Kapitalis: stary co ty zrobiłeś z tą płytą? wrzucałem ostatnio zdjęcie mojej, która jest kilkukrotnie używana codziennie i wygląda może nie jak nowa, ale cieszy oko.

•  

Płyty gazowe bez płomienia są tu już spalone. Przyczyna:

pokaż spoiler samozapłon

•  

Wygląda na to, że Jakub dostał od tego wszystkiego rozdwojenia jaźni xD

•  

@Kapitalis: może z plytą Ci się nie udało, ale płytki wybrałeś pierwsza klasa :D bardzo ładne

•  

@SOLGAZ: Już się skompromitowaliście, że się nie wykopiecie z tego gówna przez długi czas. Jako PRowiec powinieneś wiedzieć, że drążenie tematu tylko w ten sposób co najwyżej jeszcze bardziej zaszkodzisz swojej firmie. Po co dalej manipulujesz?

•  

@SOLGAZ: najgorsze jest to, że są tu ludzie którzy kupili te płyty, używali ich, piszą że NIE DA się ich doczyścić milionami sposobów oraz że gotowanie na nich to UDRĘKA, a Wy dalej lecicie w zaparte i powtarzacie swoje frazesy, plączecie się w zeznaniach i wymyślacie coraz to nowe historyjki. No ale wiadomo, przyznanie się do błędu oznacza koniec.

Żenua, ja bym na Waszym miejscu usunął konto z serwisu i próbował znaleźć target który o wadach jeszcze nie słyszał, może reklamy w gazetkach.

•  

@SOLGAZ:
      Nie przejmuj się hejtem. Rozwijajcie się dalej a wypoki z mentalnością polskiej maupy niech dalej siedzą w swych piwnicach

•  

@Mikimoto: @Jarython: To nie moje zdjęcie koleżanki i koledzy. Z rozpędu nie wstawiłem w cytat. Komentarz http://www.wykop.pl/link/3540707/#comment-42221575

•  

wstydu sobie oszczędź.

@rajet: Ja bym Tobie polecał wrócić do podstawówki, jeśli dobrze literek składać nie umiesz...

•  

@Bambro: Ale co ty pierdolisz kolego, albo to pisze ktoś kto nie miał tej płyty, albo w domu brakuje mleczka cif. Czyszczenie tej płyty to 3 minuty i nawet nie dziennie, a po 2 latach wygląda jak prawie nowa.

•  

@Jarython: po wpisach mirków widać coś innego, i przynajmniej oni wrzucali tu jakieś zdjęcia na dowód, więc czemu mam wierzyć Tobie a nie im?

•  

@ElCidX: Zamiast podziękować za zwrócenie uwagi, to się ciśnie typ :D No beka przeokrutna. Nie dość, że nie znasz znaczenia frazeologizmu, to jeszcze go nieprawidłowo zapisujesz i sądzisz, że to Cię usprawiedliwia :D
      Do książek, nieuku.

•  

Szkoda gadać, #czarnolisto

@ElCidX:

bardzo cenna informacja :D
      Bordo, mordo - mniej na wykopie, więcej przy książkach.
      Z fartem.

•  

@SOLGAZ: nie śledzę afery ale łapcie plusa bo trzyma się kupy wasze tłumaczenie

+: trejn
    •  

@SOLGAZ: oczywiście, ze nigdy nie mieliście agencji która by pisała komentarze bo komentarze pisali sami "pracownicy" a najprawdopodobniej ty sam, a nie sorry jeszcze stazystka, a jutro się okaże że kolejne komentarze to sprzątaczka pisała.. żałosne..

•  

@SOLGAZ
      Z tym Benkiem to żenua.. Prowadząc marketing na siłę starasz się być Mirkiem..
      Z tą oszczędnością do 50%.. kiedyś miałem w internet w neostradzie z prędkością DO 2Mb ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@SOLGAZ: hańba solgaz

GIF

źródło: media.tenor.co (1.32MB)

•  

•  

@syntezjusz: W tym cytacie nie chodziło o to by ktoś nie robił sobie wstydu, tylko żeby mu tego wstydu i upokorzenia oszczędzono (Kmicic walczył z Wołodyjowskim i przegrywał pojedynek, więc prosił go aby Wołodyjowski go szybko zakończył i oszczędził upokorzenia Kmicicowi). W przypadku afery z Solgazem, to Solgaz powinien napisać "Wykopie, kończ waść, wstydu oszczędź" bo to dla nich ta afera jest uwłaczająca i bijąca w wizerunek. Ten cytat to najprościej mówiąc - proszenie o litość. :-) Pozdrawiam kolegę!

•  

@SOLGAZ: random funny fact - Pan Jakub Biel wystąpi na początku marca jako prelegent na konferencji I <3 MARKETING w Warszawie:

5 prostych kroków do skutecznej promocji firmy dzięki Real Time Marketingowi

Czy można zaplanować przyszłość? Nie, ale można się na nią przygotować. W swojej prezentacji pokażę najlepsze kampanie RTM i na ich przykładzie wyjaśnię, jak wykorzystywać głośne wydarzenia do skutecznej promocji firmy. Otrzymasz gotową receptę – 5 prostych kroków, łatwych do zapamiętania i wykorzystania w momencie, gdy wydarzy się coś, co pomoże Ci się nagle wypromować.

•  

@LipaStraszna: codziennie coś nowego. Z początku myślałem że jest to właśnie w stronę osoby która się ośmiesza. My bad w takim razie

•  

@SOLGAZ: wydaje mnie sieze to ruska agentura chce was zniszczyc bo wam zazdroszcza technologi

•  

Takie poszukiwania zajmą nam pewnie około 2 tygodni, sam test z pełnym opisem potrwa do 4 tygodni. Za 6 tygodni wrócimy z takimi materiałami jakie będą możliwe.

@SOLGAZ: Znajdźcie odpowiednie laboratorium w linku, uwierz mi szukanie lab. nie musi trwać wcale 2 tygodnie...

Przeprowadźcie konkret badania 3 rodzaje płyt (w tym wasza). Marka / Typ / Kod.

W wrócicie z solidnymi badaniami które jasną przedstawią 1 tabeli czarno na białym o ile % i która płyta jest lepsza/ gorsza.

I należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie.... Klient - Sprzedawca , zawsze relacja win - win i pełna otwartość bez ściem.

Pzdr.

•  

W przypadku afery z Solgazem, to Solgaz powinien napisać "Wykopie, kończ waść, wstydu oszczędź" bo to dla nich ta afera jest uwłaczająca i bijąca w wizerunek

@LipaStraszna: Problem w tym, że to Solgaz cały czas się tutaj kompromituje non stop wrzucając te same argumenty, które już dawno zostały ośmieszone. Zamiast poszukać kogoś wiarygodnego, kto wykonałby test, by pokazać, że jednak są warci zaufania to po wykryciu, wykonują swoje tak zwane testy metodami chałupniczymi, które są całkowicie niepoważne. Wiadomo, jest weekend, więc nikt im takich testów dziś nie wykona, ale tym właśnie wpisem dalej brną, powtarzając takie same głupoty jak poprzednio. Dalej Onet, AGDLab, sponsorowane teksty, a szeptanki na forach to nie my. A kto kurwa inny by zakładał cały czas te jednopostowe konta na forach, z podobnymi nickami, jak nie oni? Konkurencja? Bo na pewno nie każdy pojedynczy zadowolony użytkownik Solgazu będzie w internecie chwalił firmę robiąc nicki od tego samego szablonu. A jeśli to konkurencja, to ewidentnie w ten sposób podkopuje ich markę, i przez to mogliby to spokojnie zgłosić do UOKiKu. Ale tego oczywiście nie zrobią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Już pomijam fakt, że to żenujące, że prosicie o wykopy za kubek. Kupowaliście kubkami wykopy, co bezpośrednio podchodzi pod łamanie regulaminu czyli coś za co każdy normalny użytkownik miałby bana. Zachowajcie resztki godności i usuńcie konto, bo wątpię żeby wasz cumpel Michał was ukarał.

@Trawker: Nie prosili o wykopy. Prosili o dodanie znaleziska.
      A jeśli chodzi o proszenie o wykopywanie to na wykopie jest to po prostu dozwolone. Można wołać dwieście osób tylko po to żeby wykopały znalezisko.
      Samo namawianie do dodania znaleziska nie jest jakieś niedozwolone, przecież ta osoba mogła się nie zgodzić na wstawienie.

Słabo, że solgaz tak się na siłę promował, ale Moderacja nigdy specjalnie nie karała za rozpowszechnianie czegoś.
      Za zakopywanie tak, ale nie za takie akcje promujące coś o ile nie były spamem.

Poza tym bardzobardzobardzo ważne jest to, że moderacja nie moderuje na podstawie screenów prywatnych wiadomości.
      Wiele razy jak ktoś był atakowany w prywatnych wiadomościach to moderacja nic z tym nie robiła, bo nie mają pewności czy screeny są autentyczne, a sami nie mają dostępu do prywatnych wiadomości. Więc tutaj na podstawie Twoich screenów też niczego nie zrobią.
      Więc nikt raczej nie dostałby bana za coś takiego, nawet zwyczajny mirek, który nie cumpluje się z Michauem.

•  

ważne jest to, że moderacja nie moderuje na podstawie screenów prywatnych wiadomości.

@PyraPrzeznaczenia: Ale za to za screeny z zewnętrznych serwisów już tak (afera perpetum prawakum, czy jak to było) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Hardporecorn: Ja to rozumiem, ale mój wpis odnosił się do błędnego użycia cytatu "kończ waść, wstydu oszczędź". Napisałem wyjaśnienie i przykład kto w tej całej aferze powinien z tego cytatu skorzystać i dlaczego. A to, że oni sami kręcą na siebie bicz, to już inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Hardporecorn: nie wiem jak było :< serio
      wiem że było coś takiego, ale nie pamiętam dokładnie za co i jak to przebiegało
      ale jak bany były za same screeny z innych serwisów to trochę słabo ze strony moderacji
      może przynajmniej sprawdzili aktywność tych osób pod względem wykopywania/zakopywania znalezisk i dopatrzyli się manipulacji i głównie za to były bany

no ale tutaj odnoszę się tylko do screena z rozmową solgazu z kimś z wykopu :p tutaj sprawa jest jasna z tym screenem

•  

@PedroLeon Jacob White kończył nocą wartę w biurze LOLgazu. Za oknem jednopiętrowego biurowca świdnicki dzik ocierał się z gryfem częsciami, które Jacob na szczęscie miał.
      Przypomniał sobie o koncie na wykopie, które odwiedział regularnie od 9-17 każdego dnia.

Syczenie odpalającej się płyty dobiegało za rzędu multikontowych monitorów.
      White kończył właśnie zakładać kolejne konto na onecie, które miało wystawić kolejny pochlebny komentarz. Czuł dumę połączoną z rozbawieniem jak łatwo idzie mu owy marketing.
      Plim Plim
      Pierwsza myśl - bordo napisało heheszkowy komentarz pod nowym filmem z topieniem śniegu w garnku. To będzie Viral tej zimy! White czuł jak kreatywność płynie w jego żyłach. Myśl o badaniach na które nie musiał wydać ani centa zatliła się w jego umyśle.
      Ocknowszy się kliknął zakładkę wypok i noszalancko zaczął czytać komentarz.

Login_Login, czarnalista LOLgazu pisał prostym stylem czy LOLgaz jest w stanie przedstawić niezależne badania na potwierdzenie oszczędności gazu. Krótka odpowiedź -"napiszę po powrocie do siedziby firmy". To zawsze działa, podkreśla jak amerykańsko biznesowy potrafił być White.
      Pliiim Pliiim - znajomy dźwięk windy a w drzwiach biura staje Ona. Nadia. Młoda naiwna praktykantka, zatrudniona 2 lata temu na bezpłatnym stażu. Baletki, krótka spódniczka i mocno opalony dekolt kontrastowały z wszechobecną białą płytą MDF. Czeka ją wielka kariera young execiutive product managera jak tylko kiedyś podpisze pełnowymiarową umowę. Swego czasu Nadia miała kiedyś konto na wypokie @NadiaLolgaz, ale Grucha zgłosił moderacji, że to troll multikonto i konto przepadło.
      White poczuł się ważny. Upiecze dwie pieczenie na jednym palniku. Pozbędzie się wypokowego trolla i zerwie się szybciej z biura. Oglądanie Bonza i śmiesznych kotków może być naprawdę męczące. Poza tym miał ambitne plany na święto Sześciu Króli.
      - "Naiwna jak zawsze" - krótkow myślach podsumował White dotychczasową karierę Nadii.
      Używając casual biznes corporate language którko wyjaśnił otumanionej dziewczynie aktualny case.
      -Nadia, my dear- zaloguj się na konto LOLgazu i wrzuć linki do onetu i agdlab z ulubionych. Standardowy pakiet, który zawsze trafiał do sponsorowanych artykułów - rzucił zdecydowanie. Chciał zabrzmieć jak najbardziej doświadczeni mangaerowie z firmy, którzy jeszcze pamiętają współpracę z Amicą - Mieczysław i Tadeusz.
      - ale.. wymamrotała przerażona dziewczyna. Przerwał jej kładąc chudy palec na ustach.
      - koniec stażu już bliski, wiesz co masz robić -przecedził przez zęby stanowczo ale zabrzmiało to jak opiekuńcza rada.
      - coś jeszcze szefie? -W głowie zakołatała szaleńcza myśl. Myśl jedna na milion.
      Co jeśliby wyjść poza wyżyny i zamiast opłacanych recenzji zrobić naprawdę rzetelny test?
      Pff-pfff, zadźwięczał zegar w kształcie palnika oznajmiając 19:00. Początek długiego weekendu, który White miał spędzić w górach.
      - Nadia, trzeba zrobić test.... - rozpoczął tradycyjny marketingowy monolog.
      "Co może pójść nie tak, ta sierota siedzi tutaj już prawie dwa lata.."
      Pozbył się uporczywej myśli i krótko przekazał wytyczne do wykonania rzetelnego i pionierskiego testu.

Spakował swoje rzeczy do torby, ale niepewność dała się we znaki. Tuż przed wyłączeniem komputera spojrzał na powiadomienia. Nowy Viral z topniejącym w garnku śniegiem miał już 15 plusów. "To będzie hit na miarę Jamnika!" -pomyślał. Zostawił Nadii hasło do wypoku i raz jeszcze powtórzył wytyczne do testu.

Lekkim truchtem udał się do windy jednopiętrowego biurowca. W biurze nie było już nikogo oprócz niego i Nadii. Słychać było tylko donośny szum dwóch GPC 3+1, które już grzała lojalna praktykantka. Plim plim - drzwi windy otworzyły się zalewając wszystko białym światłem ledów. Wsiadł, zdecydowanie i pewno wcisnął 0. "Co może pójść nie tak?" -pomyślał, "Co może pójść nie tak.."

•  

@PyraPrzeznaczenia: To oczywiste, same screeny w ogóle w żadnym wypadku nie powinny być brane pod uwagę w kwestiach banów. Ale za notoryczne okłamywanie odnośnie jakości produktów i reklamy swoich produktów, to już w tym momencie powinien ban polecieć. Tzn reklamowali się w sposób fajny, ciekawy, ale gdy się okazuje, że jednak oszukują, to już jednak moderacja powinna przycisnąć śrubę...

+: Ozero
    •  

@SOLGAZ - napracowałem się przy pisaniu, więc byłbym wdzięczny za merytoryczną odpowiedź ;)

Przypominamy, że ani razu nie użyliśmy określenia "certyfikat Onetu"

Ale na pytania użytkownika o certyfikowane dowody odnośnie konkretnych, mierzalnych parametrów padła odpowiedź, cytuję "agdlab, onet, certyfikat CE(sic!) INiG i inne."

[...] badania przeprowadzone przez AGDLab, z których wyszło że nasze płyty zużywają 30-50% mniej gazu

"Badanie" AGDLab w żadnym miejscu nie porównuje zużycia gazu przez kuchenkę Solgazu ze zużyciem osiągniętym w tradycyjnej palnikowej kuchence. Informacja o mniejszym zużyciu gazem jest cytatem z materiałów marketingowych "Zdaniem producenta kuchenki...".
      Ponadto, jeśli chodzi o AGDLab i onet to chyba pierwszy serwis należy po prostu do grupy onet, więc nie rozumiem za bardzo dlaczego wymienia się oba - czy żeby "certyfikatów" wydawało się być więcej? Sprawę pogarsza jeszcze fakt, że w czasie wykonywania testu kuchenki Solgaz Jakub Biel, jak mi się wydaje, był konsultantem ds. sprzedaży reklam w Onecie. To już przypomina sprawę Michała Tuska (alias Józef Bąk), który przeprowadzał wywiad sam ze sobą pracując równolegle w Wyborczej i OLT Express.

Opinia wykopowicza który miał naszą płytę

Czy możemy traktować wszystkie opinie jako wiarygodne, skoro widzimy na własne oczy, że Solgaz prowadził marketing szeptany i zakulisowo "motywował" gadżetami na privie użytkowników do wrzucania określonych znalezisk? A może przytoczona opinia to tylko influencer, który w zamian za pozytywne opinie dostał np. rabat na zakup produktu? Sami doprowadziliście do zachwiania wiary w szczerość internetowych opinii.

Oszczędność gazu do 50%
      Posługujemy się tym hasłem od kilkunastu lat, po serii badań własnych.
      W niecały dzień przeprowadziliśmy szybką dokumentację tego zjawiska.

Z całym szacunkiem, ale jeśli jakiś producent samochodów reklamowałby się, że jego rodzinne kombi spala w mieście 4 litry, to oczekiwałbym że ma na poparcie swoich tez coś więcej niż bliżej nieokreślone badania własne, robiony na kolanie teścik (jak samochód zjeżdża z górki - wtedy da się osiągnąć chwilowo nawet 0,0 l/100km ;)), plus opinie klientów na fejsbuku ograniczające się do "płacę mniej za paliwo" plus dwa randomowe zdjęcia rachunków ze stacji benzynowej, z których nic konkretnego w zasadzie nie wynika.
      Ale skoro posługujecie się tym hasłem od kilkunastu lat, to liczę że chociaż mieliście czas, aby przeprowadzić kilka bardziej rzetelnych testów własnych niż ta weekendowa pokazówka ze stoperem - czy możecie zdradzić coś więcej nt. metodologii pozostałych badań? Wyniki?

Rozumiemy, że chcielibyście otrzymać potwierdzenie od zewnętrznej instytucji. Chętnie odezwiemy się jeszcze raz do miejsc które będą dla was wiarygodne.

Jeszcze raz? Możecie ujawnić do kogo już się odzywaliście? Idealnie byłoby, gdybyście mogli też przedstawić np. skan z odpowiedzią odmowną danej instytucji - wtedy łatwiej będzie nam uwierzyć, że nie robiliście testów, bo faktycznie nie mieliście takiej możliwości, lub nie była ona łatwo dostępna... A nie dlatego, że wyniki testów mogłyby zburzyć marketingowy filar o rzekomych oszczędnościach eksploatacyjnych ;)

•  

@Kapitalis: Naprawdę zagotowanie takiej ilości wody zajmuje 40 minut? To jakiś żart, Poza tym zakreślone podsumowanie to jakieś bzdury. Gotowanie na gazie(22gr) jest o połowę tańsze niż na kuchni elektrycznej(78gr) . Ktoś tu nie umie liczyć?

•  

@SOLGAZ
      Ehhhhh... idź stąd ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@SOLGAZ: Pff, niby poważna firma, a nawet certyfikatu Onetu nie macie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@SOLGAZ: koneser płyt ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: s.png

•  

@SOLGAZ: WIEDZIAŁEM ŻE TO #gownoburza i #solgaz MA RACJE !!!!
      A TERAZ DAWAJ KUBEK!!! AAA!! I NIE ZAPOMNIJCIE O PODKŁADCE POD MYSZKĘ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@SOLGAZ: Jesteś Robertem Mateją polskiego marketingu.

•  

Ludzie bez jaj, zjebaliście cały marketing, swoje opinie, a wy dalej brniecie w swoje. Tak ciężko przyznać się do błędu?

W ogóle jak patrzę na zdjęcia płyty to kto ją projektował? Rozumiem, że nie dało się ustawić "palników" w "normalnych", równych odstępach jak większość kuchenek gazowych nawet tych szklanych tak ma? Przecież z racji takiego ułożenia tam większość ludzi nie będzie w stanie gotować kilku rzeczy na raz. A to darmowe pole to chyba tylko po to żeby położyć sobie tam kubek albo słoik..

•  

Tak ciężko przyznać się do błędu?

@Ka4az: Jak się przyznają do błędu, to nikt więcej ich nie kupi, jeśli będzie szukał produktów tego typu w internecie. Co praktycznie wyeliminuje ich z rynku.

•  

•  

@Hardporecorn wpisując SOLGAZ obecnie i otrzymując kilka znalezisk z wykopu, artykułu z SpidersWeb też raczej nie kupi nikt póki co

•  

@SOLGAZ: solgaz zamiast przeczekać aferę to dorzucają gazu do ognia. Widać faktycznie ich płyty nie biorą tyle gazu, skoro mają go nadal tyle, by dorzucać go do wielkiego ogniska aferowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Saper9: Oni wyznają widać zasadę "skoro nasze kuchenki działają bezpłomieniowo, to my upadniemy z płomieniem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Saper9
    •  

@Mirabelia: Nie wiem, czemu masz tak mało plusów :<

•  

@SOLGAZ: Czarodzieju marketingu, dam Ci protipa. Przeproś, przyznaj się do tych fejkowych komentarzy na elektrodzie i swoich nieudolnych prób ratowania wizerunku powoływaniem się na użytkowników z bordo (fejspalm). Napisz zwyczajnie szczerze, że zjebałeś, to może coś jeszcze uratujesz. Nawiązanie do Benka i kolejne ściemy to nie ten kierunek.

•  

@Hardporecorn: Ja się tak tylko zastanawiam, co należałoby zrobić, żeby wybrnąć z tej sytuacji. Tutaj przydałby się czarodz... nie, to musiałby być już prawdziwy bóg marketingu. Zakładam, że profesjonalne testy by nie potwierdziły tej 50% oszczędności. Cokolwiek nie zrobią, to jest lipa. Biorąc pod uwagę, że jako firma działają mocno w internecie, to ta afera tak wypozycjonuje opinie na ich temat, że to w zasadzie jest upadek działalności.

•  

@Promilus: De facto to jeszcze mogą tą aferę ogarnąć, bez potrzeby przepraszania. Ale muszą NAPRAWDĘ udowodnić, że to, co reklamują jest prawdą. Prawdziwymi, przeprowadzonymi przez niezależną firmę badaniami. Nic innego im nie pomoże. A jeśli będą brnęli takimi wpisami, jak ten tutaj, to tylko sobie zaszkodzą, nawet jeśli rzeczywiście to, co reklamują jest prawdą.
      @grey09: Najpierw niech pokarzą, czy to jest prawda czy nie. Bo póki co, jest afera o to, że pokazują coś, co nie zostało udowodnione przez nikogo, a nie nieprawdę. Jest pomiędzy tymi dwiema rzeczami trochę różnicy.

•  

•  

@SOLGAZ Kurwa, lezalem już sobie wygodnie w cieplutkim łóżeczku próbując zasnąć, czytając mirko na telefonie, ale nie wytrzymałem i musiałem przejść się po pokoju parę razy z zażenowania ... Żenada.

•  

@SOLGAZ: za to "żartujemy" na końcu należałby się zakop, ale to mirko... Dawać kubki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@SOLGAZ: Panie Jakubie, daj pan już spokój, ewidetnie przestał Pan ogarniać sytuację :) Jeszcze wiele musi się Pan nauczyć jeśli chodzi o PR

•  

@release24: no właśnie. Ktoś wchodzi na opinie a tam 200 negatywnych od piwniczaków z wykopu co płyty na oczy nie widzieli. Chcieli dać psztyczka firmie to należało to napisać po ludzku a nie psuć opinie produktom.

+: yolow71
    •  

@SOLGAZ prawdziwy kucharz pichci tylko na ogniu.

•  

@jaskiniowiec88 Na tej stronie nie ma takich badań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@SOLGAZ: nie sposób ocenić jak z ta wydajnością ale tymi komentarzami na forum to mocno zniecheciliscie mnie do potencjalnego zakupu. Pisane sa w sposób tak sztuczny z nadmiernymi szczegółami i entuzjazmem ze to aż razi ( ͡° ʖ̯ ͡°). Szkoda, bo na pewno niedługo staniemy przed wyborem kuchenki do nowego mieszkania ale raczej nie będzie to ta.

•  

@Dpdp: To niech poszukają na innej - mają od tego ludzi -_-

•  

@ediz4: A czym się różnią negatywne opinie osób, które tej płyty nie widziały na oczy od pozytywnych komentarzy od osób, które również nie widziały tej płyty lub są pracownikami danej firmy, więc dlatego ją chwalą? Jedne i drugie tak samo nieobiektywne (natomiast te negatywne to efekt tych pseudo pozytywnych, które firma sama sobie wystawiała, co w końcu się na niej odbiło). Rozumiem, że takie lewe oceny, opinie, komentarze to norma u wielu firm, ale to nie znaczy, że to godne pochwały i naśladowania. Jeśli produkt jest dobry, to znajdą się zadowoleni klienci, którzy mu powystawiają pozytywne opinie, bez przymusu szastania lewymi wpisami z świeżych kont albo kont "klientów", których opinie nie są nawet potwierdzone zakupem i posiadaniem danego sprzętu.

•  

@release24: Czy posiadasz jakiś dowód na to że opinie choćby na opinieo są kupione? Bo ja widziałem tylko lewy marketing szeptany na forach.

•  

@BarekMelka: no ale gurwa, jeżeli budowa płyty i technologia w niej użyta pozwala na to, i można odzyskać ciepło, to jakie są wątpliwości? To tak jakby się obrażać na system start stop w autach - "aaaa, no kurwa, cwaniaki, komputer silnik wyłącza, to pewnie, że mniej spali!" no litości!

•  

Gdyby był on jeszcze prowadzony w jakiś ciekawy i porywający sposób, ale zwykle ograniczalo się to do jakiegoś rozdajo, bądź śmiesznych obrazków.

@vaxx: no ale to jest właśnie najciekawsze dla użytkowników tego portalu ze śmiesznymi obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) i cebuladeals :D czyli content->TG ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

•  

@SOLGAZ: a jak odpowiecie na dawanie jakiś gadżetów wykopkom za wykonywane akcje na wykopie?

+: wkto
    •  

@ediz4: Lewy marketing na forach, o którym wspominasz, pozwala mi mieć uzazadanione wątpliwości, co do innych pozytywnych opinii na temat produktu na różnych witrynach. Skoro było to praktykowane na stronach A, B, C to skąd mam wiedzieć, że nie było również na innych? (i nie mówię, że te opinie są kupione, bo równie dobrze mogli je wystawiać sami pracownicy lub jeden z pracowników; a być może są prawdziwe, ale ja mam już wątpliwości zważywszy na zagrywki na forach, czy nawet wykopie i mirko).

•  

@Kapitalis

2. bardzo wolno się nagrzewają, zapomnijcie o gotowaniu na nich wody na herbatę
      Abstrahując - kto w 2017 gotuje wodę na herbatę w czajniku na gazie? I dlaczego?

+: tyrald
    •  

5. Szeptanki na forach

Znaleźliście kilka komentarzy które okazały się być moje. Napisałem to tak dawno temu, że już o nich zapomniałem i faktycznie były podpisane moim imieniem i nazwiskiem

@SOLGAZ: o kilku stronach pięciogwiazdkowych opinii na ceneo też zapomniałeś? xD

źródło: youtube.com

•  

@mikii77: kurcze nie wiem czemu ale czekalem na ten komentarz

•  

Tu skonczylem

________________________________________________________________________________________________

•  

@Dutch: O to pytaj @bigtomek http://www.wykop.pl/link/3540707/#comment-42219377

Ja wiem, że konserwatywni miłośnicy herbaty np. używając tetsubin czyli żeliwnego czajnika
      https://www.youtube.com/watch?v=RJhMFX3fxgY

+: Dutch
    •  

@SOLGAZ: "Nie ma tutaj żywego ognia. Nie musimy obawiać się o podpalenie ściereczki, którą łapiemy garnek."

http://www.nienormalnakobieta.pl/2016/05/solgaz-ceramiczna-pyta-gazowa-bez.html

Rzetelna recenzja waszej kuchenki. Lanie wody i pitolenie kogos kto chyba nie ma zbyt wiele wspolnego z gotowaniem.

Podpalila Wam sie kiedys sciereczka ktora lapiecie garnek? Albo czy chociaz ktos zna kogos komu podpalila sie sciereczka ktora lapal garnek?

To jest wlasnie to, wyolbrzymienie nic nieznaczacych bzdet ktore nie zdarzaja sie w normalnym zyciu, ukrywanie mankamentow, oraz wyolbrzymienie watpliwych zalet.

Co to za darmowe pole na ktorym temperatura spada ze 100 stopni do 70kilku w mniej niz 30 minut? Jak gotuje rosol (6 litrow) to po doprowadzeniu go do 100 stopni przekladam na najmniejszy palniczek, skrecony do minimum gazu i odkrywam pokryweke do polowy, bo calkowicie zakryty garnek wrze zbyt intensywnie, a Wy w swoim tescie napierdalacie w gotujace sie 3l wody dwoma pelnym ogniem na dwoch palnikach przez 40minut i to pewnie na najwiekszych xD

Jak warze piwo to doprowadzam je do temperatury 68 stopni, wylaczam palnik calkowicie, zakrywam pokrywka i przez 40 minut nie spadnie mi nawet do 58 stopni, a wam spada ¬25 w 30 minut, to co to za pole? Chlodzace? xD

Dla tego twierdze ze wpis na tym byl blogu rowniez mogl byc napisany przez marketingowca, a nie przez normalnego czlowieka xD

•  

@SOLGAZ: nie przypierdalając się, powiem tak:

1. Certyfikat Onetu - http://www.wykop.pl/wpis/21356287/#comment-76700505 w tej odpowiedzi podajecie źródła certyfikowanych dowodów

2 i 3. Wiarygodność Mirków, którzy kupili Wasz produkt po tej aferze zwyczajnie siadła, bo nie wiemy, czy ktoś nie wrzucił dobrej opinii, bo np. wysłaliście coś do czyszczenia łatwo czyszczących się powierzchni. Taką opinię można kupić niekoniecznie za pieniądze. Ale oczywiście nie trzeba, tylko przez to, że przez ten smród, który powstał przez głupote prowadzącego ten profil zaczęły wypływać takie kwiatki, że szczerość jakiekolwiek opinii jest wątpliwa, a miarodajny test może przeprowadzić jedynie jednostka zajmująca się miarodajnymi testami.

4. nie wiem, to się nie wypowiem (że ja nie wy bo nie wiem o co chodzi tu)

5. Posłużę się przykładem z forum elektrody. Serio uważacie, że Maria76 specjalnie zarejestruje się na elektrodzie, żeby pochwalić Wasz produkt? Czego robicie ze mnie debila. To nie jest dobry pr, to nie jest świeże.
      Nie miałbym problemu z tym, że Pan Jakub podpisuje sie Jakub94 czy coś i pisze, że ogarnia sobie tę płytę i jest spoko, najlepiej jakby dodał, że jest też marketingowcem, no, ale załóżmy używa swojej persony i zostawia opinie o produkcie, okeeeej. Ale nie Maria67, Krzysiu91, Marcin55. Postów 1. No haloo.

6. Nie wiem, może, jak się robi testy. Możliwe, że każdy test, który w życiu zrobiłem, czy to w szkole na majmie, czy w pracy wyglądał tak, że Heniu mówi, a weź @parlament tam stestuj, zobaczym jak wyjdzie, zawsze jest jakaś dokumentacja, jakaś metodologia badania, jeśli u Was robi sie testy tak jak Heniu mówił, to ja się serio boję o ten produkt, czy to nie jebnie. Ale niestety nie mam, to nie sprawdzę. To by były jaja, jakby komuś pierdolnął ten sprzęt. Ale pewnie nie miałby jak się poskarżyć.

7. Mam taką wątpliwość, że jesteście troche januszexem, chociaż z dobrą intencją. A certyfikat onetu to już klasyk jak solgaz solgaz zajebiste płyty bez płomienia.

P.S. Ale kubek wezmne, jak za darmo.

•  

@SOLGAZ:

Mamy dla was też wypowiedź wywołanego przez was do tablicy jednego z naszych pracowników, Jakuba:
      Jak oficjalnie.

+: najman
    •  

@SOLGAZ: P.S. 2
      Ja wiem, że to nie jest kwestią tego, że da się szybciej, czy coś. I fajnie, jeśli serio pokażecie jakieś wiarygodne testy. Ale za 4-6 tygodni po tej całej aferze zostanie tylko tag typu #aferagazowa i wspominki raz na pół roku, jak zawsze.

źródło: i.imgur.com

•  

@SOLGAZ: A po co mi kubek jak na zagotowanie wody będę potrzebował godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@SOLGAZ: Płyty gazowe spalone ale zostały jeszcze zajebiste okapy i magiczne piekarniki.

źródło: solgaz.eu

•  

Na poparcie naszego zużycia gazu podaliśmy link do badania przeprowadzone przez AGDLab

@SOLGAZ: Badanie dotyczy tego czy bardziej opłacalny jest prąd, gaz z butli czy gaz ziemny, nie ma tam żadnego badania dot. mniejszego zużycia gazu przez waszą płytę, na samym końcu autor artykułu tylko o tym wspomniał nie przedstawiając żadnego badania lub innego dowodu na poparcie tej tezy.

(jeden z użytkowników wrzucił skan rachunków za gaz to okazały się one niewystarczającym dowodem)

@SOLGAZ: 3 lata temu za styczeń i luty miałem rachunek za gaz - 95 zł, 2 lata temu za te same 2 miesiące miałem 67 zł, czy to znaczy, że moja kuchenka nagle stała się o blisko 30% bardziej oszczędna w wykorzystywaniu gazu? A i od razu mówię, że kwoty pokrywały się z faktycznym zużyciem w tych okresach, na rozliczeniowych były tylko jakieś groszowe nadpłaty.

Nigdy nie mieliśmy żadnej agencji, która pisałaby komentarze, nie kupiliśmy też ich.

@SOLGAZ: No agencji nie mieliście, po prostu zwykli pracownicy w wolnych chwilach wrzucali komentarze - takie były zarzuty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Skoro darmowy palnik jest, to czemu mamy z niego u nas nie korzystać?
      To jak zarzucanie hybrydzie że mniej pali bo ma inne źródło zasilania ;)

@SOLGAZ Fajnie, tylko takie porównanie można dać gdy to darmowe pole trzymało by temperature.
      Miejcie RiGCZ i skonczcie z tymi próbami heheszkow

•  

dobrali dajcie im już spokój czy może czekacie jak obiecają, że oni już więcej nie będą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@SOLGAZ: mwahaha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Theia
    •  

@SOLGAZ: karuzela spierdolenia się kręci. Szkoda, kończy się pewna era na mirko (╯︵╰,)

•  

@SOLGAZ: won kłamcy jak mogliście

•  

@Kapitalis: KEK xD Nie lepiej było kupić dobrą płytę Electrolux, albo polską i solidną Amicę?

+: Ssslave
    •  

Dalej sie pogrążacie, łatwiej bedzie jak usuniecie konto

•  

@SOLGAZ A czy mi również pomożecie w doczyszczeniu płyty?

•  

Ponadto pole "darmowe" jest bardzo małe przez co staje się nieużytecznym marketingowym chwytem. Można tam odgrzewać co najwyżej kubek.

@Kapitalis: Od razu bezużytecznym. W sumie marketingowo mogliby to sprzedać spokojnie. Gotujesz na 1 polu włączonym jakąś potrawę, czy np smażysz składniki do dania - a na "darmowym" lekko się gotuje sos, do którego dorzucasz składniki. Czy coś innego, co może wolno pyrkać. Mało to razy gotuje się coś na 2 czy 3 palnikach, z czego 1 najmniejszym ogniu aby-aby coś tam pyrkało? :)

•  

Weźcie się troszkę ogarnijcie i poznajcie znaczenie i zastosowanie tego frazeologizmu, bo trochę jednak z Was beka.

@rajet: etymologia jest inna niż obecnezastosowanie, inb4 Kmicic. Także: kończ waść, wstydu [sobie] oszczędź.

•  

@SOLGAZ: ile myślałeś nad kolejnymi klamstwami? Nie mam szacunku dla śmieci którym udowadnia się kłamstwo a oni dalej brna w swoje, jesteś jak tajger tylko o tyle gorzej ze nie jesteś takim melinem jak on i tym bardziej twoje zachowanie jest mega szmaciarskie

+: najman
    •  

To @SOLGAZ wreszcie dobry czy co, bo nie wiem czy plusować.

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@SOLGAZ: tak bylo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Szrlh: Mam amicę i tak tego kurwa żałuję że nikt tego nie ogarnie. Nie stać mnie na sprzęt solgazu. Ale jeśli mają płyty ceramiczne jak inne firmy to znaczy że ktoś lubi mieć upierdolone a potem się żalić. Bronić solgazu nie będę bo nawet na żywo nie widziałem ich produktu a co dopiero kupić. Zamiast tej amici mogłem kupić mastercooka, beco czy coś innego. Nawet ponad 10 letnia kuchenka zanussi nie ma problemów z regulacją palników bo ich nie trzeba było regulować. Umyślało się płytę nablatową to teraz trzeba sobie palniki regulować raz na pół roku.

•  

@Wafellini: mnie się kiedyś podpaliła ściereczka, raz. Nie pomyślałam wtedy jednak ani przez moment o rezygnacji z płomienia, raczej o tym, że ciapa ze mnie xD

•  

@SOLGAZ: Nie ma to jak powrzucać wszystkich "malkontentów" na czarnoloste, a potem robić wpis tylko dla wielbiących przydupasów xD
      Ordynarne kłamstwa i zwykły "damage control",usuń konto bo jesteś tutaj kompletnie spalony

•  

Podsumowanie wypowiedzi:
      - tak, zrobiłem recenzję kuchni jak pracowałem w Onecie i dlatego dostałem pracę w Solgazie xD
      - zwróciliśmy kasę za płytę używaną prawie pół roku, smuteczek, bo 2.000 zł zysku w pizdu...
      - płyta brudzi się bardziej pomimo, że ma takie samo szkło (temp. spalania gazu jest wyższa, więc będzie się bardziej brudzić)
      - screen fejkowy
      - szeptany marketing (jestem czarodziejem)
      - oszczędności to fikcja polegające na cyklicznej pracy, czyli gotujemy 2x dłużej, ale oszczędniej
      - pytania ? tak będziemy lizać dupę i nie przyznamy się do kłamstw

Słabo czarujesz, płyta jest przepłacona, zwrot inwestycji w przypadku oszczędności gazu 50% będzie wynosił conajmniej 20 lat.

+: Jacolex
    •  

@pawelwykop: sam mam amicę indukcję i w życiu bym tego nie zamienił na nic, a już na pewno na długo nagrzewające się płyty na gaz. Badania dowodzą że gaz w domu to jedna z głównych przyczyn astmy u dzieci: http://www.medicaldaily.com/gas-stoves-linked-asthma-children-exposed-fumes-kitchen-stove-may-develop-asthma-or-305702/

•  

obecnezastosowanie

@NieRozumiemIronii: lol, argument na poziomie "wziąść jest prawidłową formą, bo OBECNIE często stosowaną"

nie ma to jak dbanie o dziedzictwo kulturowe :D

•  

@SOLGAZ no to jak nie ma kubeczka to nie ma komentarza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@release24: aha. Czyli podejrzewasz i na tej podstawie rozpierdzielasz całkowicie opinie o wszystkich produktach

•  

@Wafellini: Zburzę twój światopogląd. Marketing polega na chwaleniu się zaletami produktu i wyolbrzymianiu wad konkurencji.

•  

@wyestymowany: to znaczy że dostałeś kubek bo napisałeś

•  

Mame byłem tu!

•  

@SOLGAZ: Widzę, że @solgaz działa na każdym froncie :) Obczajcie sobie opineo http://www.opineo.pl/opinie-78677-solgaz-gpc-3,negatywne.html. Odpowiedź do pierwszego negatywnego komentarza - użytkownik o nazwie J.B atakujący użytkowniczkę za mówienie prawdy :) przypadek ?

•  

•  

@SOLGAZ: żałosne te pisanie w stylu pasty

•  

nagrajcie film na ktorym podpinacie do jednej butli (protip1: na wyjsciu z butli trzeba dac trojnik) i podpinacie swoja plyte i zwykla plyte. Przeplywomiarz przed kazda plyta i wszyskie palniki na pelna p**de.

@blachodachowka: ale to by tylko pokazało, która kuchenka ma większe maksymalne zużycie (może większą moc)

Niech postawią 5 litrów wody w takich samych garnkach i zagotują najszybciej jak się da, ewentualnie najekonomiczniej.

•  

Jakie pierdolenie, żadnych normalnych argumentów, powtarzanie tych swoich kłamstewek, nie odniesienie się do poważnych oskarżeń, usuń konto.

•  

@ediz4: Czo? Rozpierdzielam opinie o wszystkich produktach (jakich wszystkich skoro afera tyczy się płyt, a z tego co wiem, mają też inne rzeczy w ofercie), bo mam uzasadnione wątpliwości, co do uczciwego marketingu firmy? No proszę Ciebie. :> Firmie źle nie życzę (wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że wyjdą z opresji i zmienią sposób reklamowania produktu), ale nie podoba mi się taki sposób marketingu, który polega na pisaniu pochwał przez pracownika/pracowników firmy. To nieetyczne (pomyśl, że wiele osób na podstawie tych pochwał kupiło płytę, która w trakcie użytkowania mogła kompletnie nie sprostać ich oczekiwaniom i nie pokrywać się z tym, co widzieli na forach - zresztą takich komentarzy nie brakuje, w sensie od ludzi, którzy kupili, bo naczytali się +, a w praktyce spore rozczarowanie, bo o minusach nikt nie wspominał).

•  

@release24: To wpisz SOLGAZ w google i gwarantuje ci że jeśli byłbyś potencjalnym klientem choćby płynu do czyszczenia to go nie kupisz.

To nieetyczne (pomyśl, że wiele osób na podstawie tych pochwał kupiło płytę, która w trakcie użytkowania mogła kompletnie nie sprostać ich oczekiwaniom i nie pokrywać się z tym, co widzieli na forach - zresztą takich komentarzy nie brakuje, w sensie od ludzi, którzy kupili, bo naczytali się +, a w praktyce spore rozczarowanie, bo o minusach nikt nie wspominał)...
      To nieetyczne ale teraz pomyśl ile razy kupiłeś coś co nie odzwierciedlało do końca twoim wyobrażeniom. Bierz pod uwagę że spora część tych wszystkich opinii choćby na Ceneo była do tej pory prawdziwa.

•  

@ediz4: Dlatego pisałem, że takie pozytywne lewe opinie na stronach to niestety norma wśród wielu firm. Ale to nie oznacza, że należy takie praktyki popierać i akceptować, bo cierpimy na tym my - klienci.

Pewnie całe mnóstwo razy kupiłem takie produkty, bo kierowałem się opiniami, które wcale nie były opiniami klientów, tylko efektem marketingu i potem byłem rozczarowany zakupem (wyrzucenie pieniędzy w błoto). Dlatego jestem na to wyczulony i uważam, że to nie jest OK.

Jasne, nie wątpię w to, że sporo komentarzy było prawdziwie pozytywnych i na takich było trzeba poprzestać. Może nie byłoby ich 100 tylko 10, ale za to realne, obiektywne i wartościowe z punktu widzenia konsumenta.

•  

1. nagrzewają się dużo bardziej niz indukcja, przez co cięzko je doczyścić - w praktyce płyta jest wiecznie brudna

@Kapitalis: Oni sie do elektrycznych porownuja, indukcja to inna zabawa, o niebo lepsza, ale tez sporo drozsza.

•  

@SOLGAZ: ja wam już nie zaufam. poza tym miałem już płytę gazową, elektryczną-ceramiczną i indukcję.
      Już zawsze indukcja w moim sercu

•  

A tak na serio, to jaką wydajność ma to darmowe pole? Czy np. Gotując zupę da się zagotować wodę na kawę?

@mikii77: tak, ale wolniej niż na zwykłym palniku.

@SOLGAZ: I oczywiście odpowiedź nie pełna. Trzeba spełnić jeszcze jeden warunek - palnik źródłowy musi chodzić na max, bo inaczej to pole nie jest na max gorące i woda nigdy się nie zagotuje. Z tego wynika, że tak naprawdę to nigdy nie użyje się tego pola do zagotowania wody.

+: rybsonk
    •  

@SOLGAZ: usuniecie to konto czy nie? Bo to byłoby fantastyczne zakończenie afery i zamknięcie tematu. Moglibyście zawsze potem powrócić w glorii i chwale. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

A ja np mam płytę indukcyjną z Samsunga i jest zła, bo nie mogę na niej usmażyć więcej niż 10 kotletów, bo "zmniejsza grzanie". ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

•  

agdlab, onet, certyfikat CE(sic!) INiG i inne

@et_tu_brute_contra_me: ta cała lista zawiera tak naprawdę dwa certyfikaty "i inne" których nie ma :D

•  

@SOLGAZ: jebać to daj kubka

•  

dobry komentarz

@SOLGAZ: czekam na kubek!

;-)

•  

@Kapitalis: moi rodzice też się dali nabrać i też żałują o czym już wspomniałem w innym temacie http://www.wykop.pl/link/3502409/#comment-41635557

•  

@hynta: nabrać na co ? 10 zł mniej na rachunku za gaz za kwartał ? Serio ? Sam zwrot inwestycji to koło 20 lat xD Bo niech spala te 50% mniej, ale cenowo to 2000 zł drożej od konkurencji.

•  

@Richard_Bachman: podłącz 2 fazę, bo na jednej będzie zbijał moc jak włączysz więcej niż 2 palniki. Zresztą masz do dyspozycji tylko połowę mocy z całkowitej, więc to chyba oczywiste.

•  

@Neaopoliti: chcieli płytę "indukcyjną" mając gaz bo tak fajnie i nowocześnie wygląda.Oszczędności nie były wyznacznikiem zakupu.

•  

@SOLGAZ: no i po co ta farsa? każda afera na wykopie trwa nie dłużej niż tydzień, a po 3-4 dniach ludziom zrobi się smutno i zaczną pisać pozytywne rzeczy o Solgazie. Najlepiej się nie tłumaczyć przeprosić jeśli się tam coś naoszukiwało i tyle. Gdybym prowadził taką firmę handlującą sprzętem też starałbym się rozreklamować jak tylko mogę. Co z tego, że 90% postów na forach pisane było z multi? Jak człowiek się przejdzie do jakiejś agencji z reklamą to dokładnie to samo zaproponują.

Ps. Widzę, że @SOLGAZ gate to większa afera na wykopie niż Volkswagen zrobił z swoim spalaniem.

#solgaz #afera #solgazgate #aferasolgazu

•  

I pomyśleć, że rozważałem u nich zakup w tym roku. Na szczęście wyszło szydło z wora. Co prawda do Kaszubskiego to Jakubowi daleko, ale i tak czytając same wpisy i jego tłumaczenia czuje się oszukany. Hańba. Usuń konto.

•  

@SOLGAZ: Wracaj - już pokrzyczeli, pokrzyczeli a karawana jedzie dalej. To trochę nieprofesjonalne zniknąć.

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

Dzięki za kasowanie niewygodnych komentarzy, Kubusiu Bielu, i dziękuję osobie, która zwróciła na to uwagę i dała mi znać. Tak jak mówiłem, smród tego spierdolenia pod tytułem "szybka kaszka dla dziecka", http://solgaz-opinie.mojeforum.com/ i inne będzie się ciągnął na wieki, więc nie zapraszajcie tu tego typa z powrotem, panowie Jendrazzz i suze.

•  

Też się dałem nabrać na SOLGAZ. Czy po dwóch latach przyjmie ode mnie zwrot produktu ???

•  

@udik: to chociaż może wymieni na indukcje... :)