Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jakiś czas temu do warsztatu przyjechal starszy Pan, chodził o kuli. W rozmowie przyznał się ze piec lat temu dostał paraliżu całej lewej strony ciała. Przyszedł o kuli, swoją lewą noge ciągnął po ziemi. Po tych kilku latach rehabilitacji zdecydował się wsiąsc do auta i być samodzielnym. Auto ma skrzynie automatyczną nie musi używać lewej nogi, tak samo z wycieraczkami wlacza je sprawną prawą reką. Problem był jeden, nie potrafi wlaczac kierunkowskazów, bał sie jezdzic bo to dla niego niebezpieczne, tak stwierdził.
  Starszy Pan miał już dosyć użerania się z NFZ o dofinansowanie o specjalny modul wraz z pilotem na kierownice gdzie bezprzewodowo mogłby wlaczac kierunkowskazy. Taki moduł dedykowany zapewne kosztuje cholerne pieniadza wiec sie nie dziwie, że starszego Pana nie było stac na samodzieny zakup tego urzadzenia.
  Powiedziałem, że pomoge i cos wymyslimy.
  Tak jak powiedział, przyjechal do mnie bo tylko u nas widział ostatnia szanse na pomoc. Spytał sie czy zaminie mu manetki od kierunkowskazow i wycieraczek miejscami. Oczywiscie jest to nie mozliwe.
  Powiedziałem, że pomoge i cos wymyslimy.
  Wtedy wpadlem na pomysł aby zamontowac najzwyklejszy sterownik zamka z odpowiednim programem. Szybki telefon do producenta sterownikow z pytaniem czy mi napisze program do tego sterownika. Stwiedził, ze nie ma problemu.
  I tak dziś zamontowałem sterownik a pilota umiescilem na kierownicy wedlug uznania starszego Pana. Guzikem otworz wl/wyl lewy kierunkowskaz a guzikiem zamknij prawy kierunkowskaz. Dodatkowo obok zegarów sa diody, ktore sygnalizują ktora strona jest wlaczona. (elektronika nie pozwala wlaczyc na zegarach bo nie dostaje informacji od modulu BCM)
  Zapewne komuś z was niespodoba sie takie rozwiązanie, ale zamysł był taki ze ma działac a nie wygladac.

  Tego mu brakowało do normalnej i bezpiecznej jazdy. Widok łez szczescia Pana jest bezcenny.

  pokaż spoiler Morał jest taki, ze warto pomagac bezinteresownie


  #cartechnik #samochody #motoryzacja #pomagajzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (49)

 • avatar

  Właśnie ostro podrywa mnie 19latek <3
  Chyba zamieniam się już w milfa xd
  #chwalesie #gownowpis

  odpowiedzi (31)

 • avatar

  Mój #rozowypasek została wczoraj na noc sama z koleżanką, która miała jej robić paznokcie i rzęsy (studiuje kosmetologię, musi odbębnić projekty do portfolio (-‸ლ). Sam poszedłem do rodziców wypić trochę łychy z ojcem. Wracam dzisiaj, odpalam kompa... coś mi nie pasuje. Nie ma ikonki Firefoxa, zamiast tego jakaś inna, coś jakby trochę wolniej pecet chodzi. Patrzę na różowego, ona już twarz zasłania. Znajduję w końcu Firefoxa, wchodzę w listę pobranych plików i widzę plik "nazwafilmu-downloader.exe". Oho. Wchodzę w procesy. Dwa minery, siedem internet-helperów i parę niezidentyfikowanych gówien. Patrzę jeszcze raz na różowego.
  - Chciałam tylko napisy ściągnąć...
  - Jakie napisy ważą trzy megabajty i mają rozszerzenie exe? Czemu mi nie powiedziałaś od razu jak przyszedłem?
  - Bo myślałam, że przez noc się naprawi.

  #logikarozowychpaskow #technologia #pasta
  pokaż całość

  odpowiedzi (20)