•  

Człowiek wraca po 2 tygodniach z Tatarstanu z pracy, a tu takie zaległości. Przykro się czyta o #afera SOLGAZ, ale prawda taka, że tak amatorskiego podejścia do marketingu szeptanego dawno nie widzieliśmy. Zastanawia nas tylko jedno. Czy Kuba będzie miał przekichane bo "góra" nie miała pojęcia o jego wyczynach, czy też "góra" zorientuje się, że jeden człowiek nie może robić wszystkiego na raz. Z tego co widzimy, to Jakub jest w Solgazie PR-owcem, marketingowcem, specjalistą od mediów społecznościowych i jednocześnie wykonawcą tak juniorskich zadań jak buzz marketing, viral itd... Do tego sam chyba tworzy cały content i opakowuje SOLGAZ w jakąś tam historię. Także trochę lżej go potraktujcie, bo wiadomo jak to jest, jak się robi wszystko...

To takie tylko przemyślenia bo nas znowu trochę nie było. Wspominamy o tym dlatego, iż uważamy, że nie byłoby nas tutaj, gdzie jesteśmy obecnie, gdyby nie Wy. Dostaliśmy od Was całą masę propozycji współpracy, z czego wyniknęło ok. 20-30 realizacji. Z czego kilka bardzo ciekawych, poza Polską, jak np. Holandia, Wyspy Owcze, Malta, Singapur, Tajlandia, Tatarstan, Chile, RPA. Poniżej jedna z naszych ostatnich realizacji prosto ze Skandynawii, gdzie ostatnio bywamy bardzo systematycznie.

Chałupina całkiem spora, łącznie położyliśmy 12m2 naszej folii. Klient (prywatny) zapłacił nam za przelot, nocleg w apartamencie, którego jest właścicielem. Daliśmy też fajny rabat, więc suma summarum za 12m2 klient zapłacił... 13800 zł. W Polsce przez ostatnie półtora roku wykonaliśmy tylko jedną realizację prywatną, która przekraczałaby tę kwotę. Tymczasem za granicą takich zleceń jest bez liku. Oczywiście... najwięcej jest tych zleceń "biznesowych", ale w Skandynawii oszaleli na punkcie folii SONTE, co nam ogromnie pasi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #pracbaza #technologia

GIF

źródło: giphy.gif (9.48MB)

+: Dpdp, Q..n +138 innych
    •  

@SONTE: Pare osob na wykopie sie pytało o waszą ofertę to nie odpowiedzieliście, aż tak jesteście zapracowani?

•  
      j........e

+189

@SONTE: podoba mi się, że się nie pierdolicie - zwłoki jeszcze ciepłe, a wy wskakujecie na bandwagon chyba jako pierwsi XD

•  

@SONTE: no właśnie, jak macie ten profil firmowy, to chociaż na powiadomienia moglibyście reagować

albo #usunkonto

+: GoodTastyGirl, K..................i
    •  

@invtraveler: No kurczę wiemy i jest słaba sprawa, bo naprawdę często jesteśmy w takich miejscach, że nie ma jak. Pracujemy nad tym. Chcieliśmy mieć swojego Biela, żeby siedział w PL i robił marketingi no ale teraz to już sami nie wiemy xD

+: cysiutbg, M.......o +55 innych
    •  

@MaddoxX1911: Obiecujemy poprawę, a jak nie to serio usuniemy konto.

•  

@SONTE: korzystając z okazji że najprawdopodobniej jesteście na chwilę w biurze zapytam tylko czy nie zapomnieliście mi czegoś wysłać? xD

•  
      v...l via Android

+5

@SONTE: Pare osob na wykopie sie pytało o waszą ofertę to nie odpowiedzieliście, aż tak jesteście zapracowani?
      @invtraveler nie ma jak innych odjechać, a samemu mieć na sumieniu xDDDDDDDDDDD

•  

@vasil: Ale to chyba co innego, jak jesteś na zadupiu lvl 9999 i naprawdę nie możesz. Poza tym staramy się by nic nie pozostawało bez odpowiedzi. A inna sprawa, że ludzie pytają non stop o to samo, czyli ile i dlaczego tak drogo podczas gdy dawaliśmy już na to odpowiedź 1324843 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      v...l via Android

+1

@SONTE świdnica dla mnie toteż było zadupie, bo nim nie poznałem SolGaz nie znałem miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja też przed każdym potencjalnym Muszę robić wycenę i rozmawiać czasem bez produktywnie, ale nie płacze na innych twórców, że jadą na szablonach czy robią tandete, jeśli Woem że robie cos lepiej

+: K..................i
    •  

@vasil: Nie bronimy nikogo - to raz, nie boli nas tworzenie ofert/odpowiadanie na pytania - to dwa. Po prostu mamy bardzo mały zespół i całe zasoby ludzkie jadą "na robotę". Kuba pewnie (mamy nadzieję, bo go szczerze lubimy) wyciągnie z tego mądre wnioski i będzie mądrzejszym człowiekiem w przyszłości. Nas bardziej zmartwiło, że sam był odpowiedzialny za wszystko.

•  
      v...l via Android

+1

@SONTE ale ich jest dwóch ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

+: SONTE
    •  
      s..s

0

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Vladimir_Kotkov: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dzisiaj napiszę Ci co i jak na priv.

•  

@SONTE:

no, wrzucisz to znalezisko o SONTE to wyślemy ci kubek

( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@s__s:

Widze że ktoś popiera albo.samemu stosuje takie praktyki

Za daleko kolega zabrnął w swoich domysłach. Nam chodzi o to, że Kuba był taką agencją marketingową jednoosobową. Szło fajnie, wyniki pewnie znakomite, no a teraz wyszło to, co wyszło. Pewnie sam Kuba tego żałuje. Pewnie wynika to z tego, że nie miał odpowiednich zasobów ludzkich lub innych, żeby zrobić to lepiej. To go nie usprawiedliwia, ale też bądźmy obiektywni. Duża większość firm tak działa w internecie i to nie jest tajemnicą poliszynela.

Nie stosujemy takich praktyk, wspiera nas agencja, która zrobiła nam stronę, podpowiedziała nam, że istnieje takie miejsce jak Wykop. Chłopaki nas uczą, ale zasadniczo to my sami działamy. Dzięki tejże agencji powstały fajne artykuły na popularnych stronach, ale nikt tam nie podbija komci od nas (i od nich też - chyba xD)

Podsumowując. Jakby Kuba robił to profesjonalnie, to by nikt go nie złapał i nie byłoby tematu. Musisz widzieć o tym, że tak wygląda internet w 90% w Polsce i nie tylko. Kupione komentarze, fejkowe konta, opinie z czapy.

•  

@SONTE: Spoko Mireczku, widzę przecież że jeździcie po świecie i robicie nowe wdrożenia.

•  

@SONTE:

Szanowne Mirki z @SONTE: doradźcie coś proszę.

Mam okno HST 6m szerokości i 2,3 m wysokości wychodzące na południe. Nie istniała i nie istnieje techniczna możliwość zamontowania rolety. Zadaszenia nad oknem brak a dach schodzi do samego okna. Macie jakiś pomysł na walkę ze słońcem. (poniżej szybki szkic) zdjęcie podeślę jak zrobię.

Jeździcie po świecie, może coś podpatrzyliście mądrego.

1. roleta odpada
      2. okiennice przesuwane nie mają gdzie odjechać (tylko niecały metr przestrzeni po bokach okna) chyba ze zakręcające, łamane
      3. trejaż - średnio pasuje architektonicznie ale rozważam

4. coś innego o czym nie pomyślałem

źródło: 1.jpg

•  
      T.....r

+12

Także trochę lżej go potraktujcie, bo wiadomo jak to jest, jak się robi wszystko...

@SONTE:
      Dlaczego? Jego własnego ego go katuje.

źródło: kek.jpg

+: P.......n, deny06 +10 innych
    •  

@SONTE: ej fajne to. Macie jakaś stronę? Jak to się montuje?

•  

@Shmit: Pewnie, że mamy :)www.sonte-poland.pl. Masz tam wszystko fajnie opisane (tak nam się wydaje, że fajnie). Generalnie montaż jest banalny, ale zawsze rekomendujemy produkt właśnie z montażem, bo ludzie jednak są często średnio techniczni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Trawker: Nie oceniamy. Uważamy, że Kuba zrobił tutaj dobrą robotę, no ale finalnie wyszły takie kwiatki, że szkoda szczempić ryja ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: loczyn
    •  

@SONTE odważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba chcecie wziąć na siebie część krytyki

•  

@SONTE: Czy wasza folia oszczędza 50% energii? Macie certyfikaty Onetu? Może jakieś badanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: K..................i
    •  

@urs6: Właśnie doszły nas słuchy, że Onet wydaje jakieś certyfikaty i podobno działa to lepiej niż certyfikat np. Rzetelnej Firmy bo Onetowi nie trzeba za to płacić xD

•  
      D.......s

+37

@SONTE:

------------------ S O N T E ---------------------

ZAJEBISTE FOLIE BEZ PRZEŚWITU

------------------- S O N T E ---------------------

#pdk

•  

@SONTE jaki jest koszt m2 takiej foli przy założeniu że sam sobie ją założę?

•  

@ulath: Dla Wykopowiczów 1100 zł/m2. Standardowo 1300 zł/m2. Przez rok udało nam się już zejść 20% z pierwotnej ceny. Ona nigdy 500 zł/m2 nie będzie kosztowała, ale pracujemy nad tym by nadal opłacało się ją sprzedawać za 750-800 zł.

•  

@SONTE czy możecie podesłać linka do instrukcji podłączania? Chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce :-)

•  
      D........v

0

@SONTE:

Musisz widzieć o tym, że tak wygląda internet w 90% w Polsce i nie tylko. Kupione komentarze, fejkowe konta, opinie z czapy.

100% się zgadzam, jak szukałem dorywczej roboty, to nonstop spotykałem oferty dotyczące shillowania różnych warsztatów samochodowych/producentów/sklepów zarówno na forach jak i opineo czy innych ceneo.
      Tam nawet warunki stawiali żeby nie dać się złapać xD

•  

@SONTE: Na jakiej zasadzie działa taka folia?

No chyba nie dziwicie się, że tak mało realizacji w Polsce bo ceny zaporowe.

•  

@ElCidX: Pozwól, że przytoczymy kilka zdań z naszej strony. Chyba udało nam się to opisać dosyć przejrzyście:

Inteligentna folia okienna SONTE posiada warstwę ciekłych kryształów zlokalizowaną między dwoma warstwami folii PET. Zaprezentowany film przedstawia zasadę działania ciekłych kryształów. Kiedy ciekłe kryształy otrzymują napięcie z zasilacza (folia jest włączona) układają się w sposób regularny i dzięki temu folia jest przezroczysta. Jeśli natomiast kryształy nie dostają napięcia z zasilacza (folia jest wyłączona) układają się one w sposób nieregularny i folia jest matowa (mleczna).

„Cyfrowa Technologia Cieniowania” pozwala na nowo zagospodarować Twoje okna czy inne szklane powierzchnie. Folia SONTE ma być przyjazna dla użytkownika dlatego została zaprojektowana tak aby można ją było zainstalować samemu. Firma SONTE Labs wraz z R&D Company daje Ci możliwość wykorzystania tej technologii w Twoim domu, a wszystko to sterowane z Twojego telefonu czy tabletu. Folia Sonte w 99% hamuje promienie UV i 80% promienie podczerwone co udowodnione jest badaniami przeprowadzonymi przez laboratoria SGS.

PS. Te laboratoria istnieją i dają atesty i certyfikaty #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A film o którym mowa znajdziesz tu jakbyś potrzebował: http://sonte-poland.pl/czym-jest-sonte.html

No chyba nie dziwicie się, że tak mało realizacji w Polsce bo ceny zaporowe.

Nie dziwimy się. Podajemy jako ciekawostkę. To jest oczywiste (chyba), że na zachód od Polski zarobki są dużo, dużo, dużo wyższe.

+: ElCidX, K..................i
    •  

@SONTE: Czyli nie da się zrobić takiej w domu samemu? :P

•  

@ElCidX: Wszystko się da, no ale może być ciężko :D

•  

@SONTE: A wpływa tez na odbijanie ciepła słonecznego? Ja mam taką zwykła przeciwsłoneczną i jest ekstra.

•  

@SONTE: Jedna sugestia. Na stronie podajecie ile procent UV i IR blokuje wasza folia. Warto by jeszcze wspomnieć o paśmie widzialnym.

•  

@SONTE: Produkcje macie własną, u nas w kraju? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@SONTE: Spoko patent. Jest szansa uzyskać całkowite zaciemnienie? Czy "tylko" mleczność?

•  

@urs6: Nie, Hong Kong ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bobbyjones @ElCidX: Folia w stanie nieprzezroczystym przepuszcza 50% światła natomiast w stanie przezroczystym przepuszcza 76%. Nie zaciemni nam pomieszczenia jak np. żaluzje anty-włamaniowe.

•  

@SONTE: Ja akurat potrzebowałem czegoś ekstra mocnego na słońce i znalazłem, w lato wcześniej w pokoju miałem armagedon, teraz jest tak samo dobrze jak w reszcie domu.

+: SONTE
    •  

@SONTE: A jak długo taka folia żyje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kris03: 7 lat, jest na to atest Interii i WP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: kris03

Gorące dyskusje ostatnie 12h