•  

  Równo 10 lat temu, 9 stycznia 2007 Steve Jobs zrewolucjonizował rynek telefonów komórkowych. Postawił na ryzykowne i rewolucyjne rozwiązania, które sprawiły, że apple do tej pory jest firmą obrośniętą prestiżem i specyficzną otoczką którą sam stworzył. Dziś pewnie nie byłby zbytnio zadowolony że Apple goni rynek smartfonów zamiast wytaczać szlak - ip7 nie ma w sobie nic rewolucyjnego, jedyne ryzyko to usunięcie gniazda jack (co odbieram jako strzał w stopę). Dodatkowo firma traci na rynku laptopów przez fiasko związane z krótkim czasem działania baterii Maca Pro - co jest niedopuszczalne dla takiego prestiżowego modelu, przynajmniej wg mnie. Nie wiem na ile to prawda, ale Microsoft podjął rękawice i probuje przekonać ludzi do swojego surface'a. Również na rynku desktopowym, o ile iMac ma się jak zawsze dobrze, o tyle Mac Pro ostatnio prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji .

  Pałeczkę jak dla mnie może przejąć Google, już ich pierwszy model Pixel który miał niedawn premierę, to bardzo udany telefon. Eric Schmidt chyba zrozumiał, że ani droga Samsunga czyli robienie samego hardware, ani droga Google czyli robienie samego software przy takim Nexus 6p i poprzednikach to za mało. Jak dla mnie w końcu normalny android może być w końcu okazją do przerzucenia się z iOSa przy okazji np wypuszczenia kolejnych modeli Pixela, albo jakiejś tańszej linii od Google, szczególnie jeśli dalej będzie to android bez nakładek.
  Tak czy inaczej, Apple pod zarządem Tima Cooka raczej będzie odcinać tylko kupony, dopóki klienci i rynek będzie im na to pozwalać.
  A konkurencja jest coraz większa, z jednej strony Nokia podnosi się z kolan i zaczyna wracać na androidzie, ale tak naprawdę to głównie Chińczycy i wszystkie xiaomi,oneplus, i impodobne, Google, no i oczywiście Samsung to znak, że coraz trudniej będzie się na rynku utrzymać.

  #apple #ios #google #pixel #android #technologia #komputery

  źródło: youtube.com

  •  

   @dzeksondzekson: pixel sukcesem? sorry, inne dla mnie inne marki mają potencjał na rozwój, a google trochę spaliło z tym pogromcą iphonów

  •  

   @dzeksondzekson: serio? Nie zauważasz w ogóle sukcesu Huawei i ich sporego sukcesu a zauważasz Nokię? Mac Pro wycofany z produkcji? To jaka stacje robocza bedzie sprzedawać Apple?
   Newsy i teorie wyssane z palca kolego

  •  

   @WiszWiKenTernBakTajm: Bo? Dużo ludzi z iOS obecnie przerzuca się na Pixela. Czysty android, porządna bateria, google assistant bijący na głowę przestarzałą Siri, mi się podoba, ale jeszcze lepiej czekać na ich drugi model który naprawi to co nie wypali w Pixelu.

   @Atariauke:

   ale tak naprawdę to głównie Chińczycy i wszystkie xiaomi,oneplus, i impodobne,

   no wcale nie napisałem zbiorczo o Chińczykach i że są ważniejsze od Nokii.

   Nawet nie wiesz co to jest Mac Pro, iMac to nie Mac Pro.

  •  

   @WiszWiKenTernBakTajm: W Polsce Xiaomi sukcesem jest, ale umówmy się - Pixel to klasa sama w sobie

  •  

   @dzeksondzekson: Dla mnie Jobs był genialnym człowiekiem, wizjonerem, choć nigdy nie miałem żadnego produktu Appla. Bez niego firma upada.

  •  

   @Atariauke: Tak, to jest Mac pro

   +: kw401
  •  

   @dzeksondzekson: Nosz kurwa. Napisałeś w poście ze "pewnie wycofają maka pro". Pisze "gowno, nie wycofają maka, odejdź bo sie nie znasz", piszesz mi ze "iMac to nie Mac Pro"(???), zaznaczam Ci fragment w którym jak wół widać ze piszesz o wycofaniu Maca Pro ("nie wiem" było sarkazmem xd), po czym wstawiasz zdjęcie... uwaga... Maca Pro!

  •  

   @dzeksondzekson: miałem, wiem jak wyglada, nie wiem o czym mówisz teraz. Wytknąłem Ci ze nie moga wycofać jedynej stacji roboczej

  •  

   o tyle Mac Pro ostatnio prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji .

   @dzeksondzekson: Wcale mnie to nie dziwi, chociaż źródło byłoby mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Masę Maców Pro (tych starszych - aluminiaków) brali dzwiękowcy pod kątem ProToolsa. Nowy iTrash nie ma gniazda PCI-E, co za tym idzie, nie ma możliwości używania na nim karty HD Native. Zapewne w innych profesjonalnych zastosowaniach ta możliwość rekonfiguracji sprzętowej (niedostępna w żadnym innym macu) też spore miała znaczenie.

  •  

   @Atariauke: A iMac to nie desktop? Nie trzeba pudła żeby komputer był stacjonarny.

   Mac Pro nie był apdejtowany od 4 lat, chyba wiadomo co się dzieje z niewspieranymi produktami. Oficjalnie jest martwy. Nikt rozsądny nie kupi sprzętu którego producent nie wspiera od 4 lat za takie pieniądze.

   @ufo99: na razie to plotki z macworld.co.uk, ale nei trudno się domyśleć że jak apple nie wypuści nowej linii desktopów albo jej nie odświeży w jakiś sposób to znaczy że w ogóle z desktopów rezygnują.

  •  

   @dzeksondzekson: nie mowie o desktopie tylko o stacji roboczej, która jest Mac Pro, nie iMac, nie wiem po co z nim wyjeżdzasz, skoro iMaki maja tylko 1 gpu, do tego mobilne, podobnie jak cpu

  •  

   @Atariauke:

   The Mac Pro line is a series of Intel Xeon–based workstation and server computers manufactured by Apple Inc. The Mac Pro, in most configurations and in terms of speed and performance, is the most powerful computer that Apple offers. It is the high-end model of the three desktop computers in the current Mac lineup, the other two being the iMac and Mac Mini.

   Skoro nie mam racji, to dlaczego nie zmieniłeś jeszcze oficjalnego artykułu na angielskiej wikipedii, żeby wyprowadzić mnie z błędu?

   Fakty są takie, ostatnie desktopy od Maca to mac mini i iMac wypuszczone w 2014, Mac Pro nie był ruszany od 2013, a Apple wciąż wypuszcza Macbooki, to znaczy że obecnie nie wiedzą co chcą zrobić z linią stacjonarnych komputerów, tak czy nie? Bo chyba gdyby wiedzieli to przez 3 lata byśmy coś o nich chyba usłyszeli?

  •  

   macworld.co.uk

   @dzeksondzekson: EE to takie wróżenie z fusów bardziej niż przecieki. Jakiś czas temu wróżyli, że w marcu będzie nowy iTrash

  •  

   @dzeksondzekson: eee? No ale co mi daje art na wiki jakie maja komputery stacjonarne? Wiem jakie maja, mowie tylko że ze stacji roboczych maja tylko Maca Pro i ewentualnie MBP.

  •  

   @Atariauke: Napisałem

   Również na rynku desktopowym, o ile iMac ma się jak zawsze dobrze, o tyle Mac Pro ostatnio prawdopodobnie zostanie wycofany z produkcji .

   A Ty się przyjebałeś, że usuną Maca Pro, a ja cały czas mówię o desktopie ogólnie. Inna sprawa, że Mac Pro zdechł. Inna sprawa że to też desktop. Inna sprawa, że napisałem PRAWDOPODOBNIE zostanie wycofany. Ważne żeby uczepić się kurczowo jednego fragmentu całości i olać całą resztę, m.in. to że apple w ogóle nie wygląda jakby cokolwiek robiło w stronę kolejnych desktopów.

  •  

   @dzeksondzekson: no bo mnie pozostałe rzeczy nie zainteresowały, po prostu nie lubie plot

  •  

   @Atariauke: a gdzie jest plotka w tym, że model sprzed 4 lat który już nie jest wspierany i obecnie uważany jest za martwy low-end? 4 lata w desktopach to kupa czasu. To nie rynek smartfonów, że wypuszczą odświeżonego 5s jako SE tak jak rok temu i będzie im dalej trzepał kasę.

  •  

   @dzeksondzekson: reasumując; apple dalej będzie sprzedawało swoje produkty, bo apple, a pixel pójdzie w dół, śladem nexusów i innych badziebadeł

  •  

   @WiszWiKenTernBakTajm: To dopiero pierwszy telefon googla w pełni, poza tym do listopada osiągnął całkiem niezłą sprzedaż porównywalną z Huaweiem chociażby. Przynajmniej na rynkach w USA. Wiadomo, że hitem dopiero pewnie będzie Pixel 2 albo kolejny model od google, ale nie zapominajmy że pierwszy iphone też nie miał wszystkiego od razu. Google zrobiło super smartfon, ja to odbieram jako pewnego rodzaju showcase czyli "patrzcie my też umiemy robić smartfony" i jeśli dalej będzie się sprzedawał przyzwoicie to podejrzewam, że nie spoczną na laurach, bo tort jest duży a odkąd nie ma Steve Jobsa, walka o niego coraz bardziej jest wyrównana.
   Wiadomo, że najwięcej w tym roku będzie próbował zawojować samsung ze względu na fiasko note7, ale myślę że Pixel 2 może znaleźć swoją lukę między ip8 a właśnie s8.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Cześć
  Żeby nie było że OP to pedau to szybki ciąg dalszy wczorajszego wpisu.

  Wkurw przez noc trochę zszedł ale jak się okazało tylko na chwile.
  Dziś 8:30 melduje się pod ZUSem. Niestety idiotki z wczoraj nie było.
  Ale była inna (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  Pierwsze podejście i próby uzyskania informacji czemu wczoraj madre odesłali z kwitkiem - brak odpowiedzi.
  Za to pojawia się nowa informacja. Wniosek niekompletny. Bo muszę mieć 3 faktury, oświadczenie i uwaga UMOWĘ Z NOWYM PRACODAWCĄ ŻE JEŻDŻĘ DLA NICH. Próbowałem się dowiedzieć od wszechwiedzącej w okienku jakim cudem mam jeździć skoro nie mam A1. Nie odpowiedziała. Kiedy zacząłem coraz bardziej dopytywać oddelegowała mnie do kolejnej światłej persony, która już docelowo była odpowiedzialna za wystawianie tych cholernych kwitów.

  Będąc oczywiście dalej na miejscu zadzwoniłem do Pani E. Po nakreśleniu całej sytuacji z dni poprzednich przyznała mi rację, że dzisiejsza idiotka powinna mi przyjąć wniosek i nie wymagać żadnych innych dokumentów. Oczywiście musiała przyjbeać się do czegoś innego :D Wpisane kraje "UE, Szwajcaria", niczym nasz nosacz słyszę w słuchawce " Paaaaaaanie, to ja muszę wnioski do 27 krajów wysłać". Grzecznie tylko zapytałem "No i co z tego?" Potem były próby wymuszenia na mnie żebym wpisał 5,6 krajów na listę a resztę z informacją że będę tam około 5% całościowego czasu to nie będzie musiała tam wniosku wysyłać ale na pewno będzie wszystko ok. Oczywiście stwierdziłem że "taki chuj" i tak czy siak wpisał UE, Szwajcaria.

  Potem to już tylko powrót do okienka z początku dzisiejszego wpisu. Szybkie wykłócanie się, że Pani E jednak potwierdziła moją wersję i ma przyjąć ten dokument. Kilka oczywiście prób zgaszenia petenta było ale dziarsko parłem przed siebie. Finalnie dowiedziałem się, że one same nie wiedzą do końca jakich dokumentów w jakich sytuacjach wymagać.

  Podsumowując:
  2h stracone,
  Wszystkie żarty na temat ZUS to prawda,
  Osranie klienta, oraz podejście jak do wroga,
  Niekompetencja i robienie pod górę.

  Kurw, aż boje się iść do skarbówki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)

 • avatar

  Mirki, czas na małe #rozdajo z Islandii - nie zostało mi już za dużo czasu na miejscu i chętnie prześlę Wam jeszcze choć jedną kartkę.

  I to nie jaką - największą atrakcją będzie chyba znaczek, który jest wełniany (?) - bardzo niestandardowy i przyjemny w dotyku. Do tego jakiś ładny widoczek z Islandii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wylosuję jednego Mirka/Mirabelkę, chyba, że zostanie mi więcej kartek, to będzie więcej zwycięzców.

  Wystarczy plusować ten wpis. A za jakiś czas wylosujemy kartki z Azji!

  #zwtravel
  pokaż całość

  odpowiedzi (7)

 • avatar

  #prezenty #swieta #kiciochpyta #heheszki

  Rok temu kupiłem mojej siostrzenicy drona za około 150 zł, jarałem się nim mega. Myślałem, że temu gówniakowi oczy wyjdą z obit jak zobaczy prezent.

  Nic bardziej mylnego. Ta niewdzięczna 10-latka nie bawiła się tym pewnie dłużej niż 2 godziny przez ostatni rok. Ogólnie strasznie rozwydrzony bachor z niej. Mówicie co chcecie, ale moje pokolenie (rocznik 88), to potrafiło docenić najgłupszy gadżet pod choinką. Dałbym się pociąć za zdalnie sterowane zabawki, jak byłem w jej wieku.

  Tak czy inaczej, w tym roku chcę jej kupić celowo maksymalnie chujowy i ironiczny prezent za karę.
  Coś bardzo chujowego, ale nie w oczywisty sposób gównianego jak np. "pluszowe gówno".
  Wiecie, żeby zachować pozory.

  Budżet do 100 zł najlepiej! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  odpowiedzi (43)