Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad wrzuceniem takiego wpisu, ale pomyślałam, ze mnie kiedyś takie informacje by pomogły, więc może i tutaj dla kogoś okażą się przydane.

  pokaż spoiler Teraz będzie smęcenie o DDA


  Do rzeczy.
  Jestem DDA, mam pijącego ojca, matka nigdy nie zdecydowała się od niego odejść. Z zewnątrz kulturalna typowa rodzina wykształconych ludzi. Mój ojciec nie wystawał pod budką z piwem, pił „kulturalnie”. W domu awantury od drobnych, przez większe, aż po grube inby z tłuczeniem szkła i rozbijaniem mebli.

  Ja i moje rodzeństwo dorośliśmy, nikt nie popadł w alkoholizm, ale smród z rodzinnego domu się za nas wlókł, przez depresję na którą leczy się moja siostra, problemy związkowe mojego brata i moje własne problemy psychiczne.
  Rok temu sytuacja zaogniła się tak bardzo, że stwierdziłam, ze albo się leczę albo skaczę przez okno. Poszłam do stosownej poradni, święcie przekonana, że powiedzą mi, że mam problemy z dupy, że powinnam wyjść do ludzi, bo tak jak ja w domu ma wiele osób a leczy się tylko tych którzy mieli gorzej.

  To typowe dla DDA: nie pójdę się leczyć bo inni mieli gorzej. Jeśli tak masz – idź się leczyć.
  Miałam szczęście, trafiłam na dobrych specjalistów którzy mi pomogli.

  Minął rok, nie jest idealnie, ale jest lepiej, odzyskuję chęć do życia, już wiem, że problemy domu rodzinnego to nie moja wina, a ja mam prawo żyć tak jak chcę, szczęśliwie. I że nie muszę się wstydzić za rodziców, bo to ich, a nie mój wstyd.
  Jeśli ktoś ma konkretne pytania to pisze na PW albo w komentarzach, pomóc nie pomogę, ale mogę powiedzieć gdzie mnie pomogli :)

  #dda #alkohol #alkoholizm #truestory #depresja #psychologia
  pokaż całość

  odpowiedzi (147)

 • avatar

  Elo mirki, mam dla was coś ciekawego. Właśnie kończę robić bardzo przyjemną apkę. Jest to taki #tinder dla graczy, ale zamiast zasrać możecie znaleźć kompana do dowolnej gry, nawet tej najmniej znanej, bo w każdej chwili możecie dodać nową. Coś jak z tagami na wykopie, tylko że działa. Jakby osobny tinder dla każdej gry. Moim zdaniem, fajna alternatywa dla poszukiwań na forach.
  W pełni użyteczna wersja beta jest już gotowa. Dajcie znać czy jesteście zainteresowani testowaniem, bo mam chyba jakiś kryzys i nie wierzę, że to co robię ma jakiś sens :(
  #gry #retrogaming #steam #leagueoflegends #worldofwarcraft
  pokaż całość

  odpowiedzi (102)

 • odpowiedzi (9)