•  

Jeden z radnych z #pis #prawoisprawiedliwosc w #krakow, w czasie posiedzenia nad finansowaniem in vitro z kasy miejskiej, tak się oto wypowiedział:

"czy dzieci z in vitro mogą mieć dzieci, skoro genetycznie modyfikowane truskawki nie mają smaku. "

Inny radny z PiS grzmiał, że nie należy popierać in vitro, bo:

"Nie wolno nam tego robić w Polsce, w której urodził się nasz papież"

Moi drodzy, tak to tutaj zamieszczam, oceńcie sami, w jakim absurdzie żyjemy, i co dla nas oznacza "Dobra zmiana". #dobrazmiana #bekazprawakow #bekazpisu #polityka

+: S........y, raFFcio +1241 innych
    •  
      p.......3

+7

@goferek: tacy jak oni. niestety jest ich dużo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@goferek: myślę, że Ci, którzy się mobilizują. Właściwe pytanie, to kto NIE głosuje na innych. Moim zdaniem sami jesteśmy sobie winni. Frekwencję robią frustraci popierający PiS, którzy zawsze byli bardziej karni wobec Prezesa, a reszta społeczeństwa ma to w dupie. Dlatego tak to wygląda, dlatego PiS rządzi krajem, mimo, że wcale nie został wybrany przez większość Polaków.

•  

@noitakto: @goferek: Problem polega na tym, że na którą stronę "sceny" politycznej byście nie zajrzeli, wszędzie znajdą się takie kwiatki. Ba! Z własnego doświadczenia wiem, że tego typu oszołomy (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu) są nawet na poziomach Rad Dzielnic... Ja naprawdę zaczynam tracić nadzieję, że w tym kraju kiedykolwiek będzie normalnie. Jedyna nadzieja, że ludzie będą żyli niejako obok tego całego piekiełka, ale tego typu "politycy" mogą nam zatruwać życie swoimi decyzjami okołogospodarczymi - i to jest chyba największe zagrożenie...

•  

tego typu "politycy" mogą nam zatruwać życie swoimi decyzjami okołogospodarczymi

@gumiorek: jeśli oni tak o in vitro, to ja sobie nie wyobrażam ich dyskusji o gospodarce... To cud, że ten kraj jeszcze w ogóle działa.

•  
      r...o

+285

@noitakto: przecież to logiczne, że geografia papieska jest istotnym argumentem w dyskusjach nt. kształtu prawa. Przykładowo Niemcy ostatnio zmienili dopuszczalne limity spalin powołując się na miejsce urodzenia Benedykta, aczkolwiek opozycja zapowiada powrót do debaty, mając na uwadze jego podeszły wiek i związaną z tym ewentualną konieczność uwzględnienia w przepisach miejsca śmierci.

•  

Problem polega na tym, że na którą stronę "sceny" politycznej byście nie zajrzeli, wszędzie znajdą się takie kwiatki.

@gumiorek: Kwestia steżenia procentowego. Jedne partie maja tego znacznie więcej niż inne.

•  
      L.......s

+8

@goferek: Debile. Nie tak dawno gdzieś na mirko napisałem, że Polacy to zubożały genetycznie naród to jeszcze się wykopki do mnie srały xD

+: l.....e, mistellaire +6 innych
    •  

@rineo: nie wiem, jak to wygląda w Niemczech, ja piszę o tym, jak to wygląda tutaj. Podejrzewam jednak, ze przykład, który podałeś jest incydentem, u nas to obowiązująca norma, a za wyłamanie się z tej normy jest ostracyzm polityczny.

+: szc-zbi
    •  

@noitakto: Czy ci ludzie z PiS co się tak wypowiadają pokończyli z sukcesem szkoły podstawowe? Bo ja mam bardzo wielkie obawy, że nie...

•  

@Andreth: No właśnie ostatnimi czasy przekonuję się, że niekoniecznie... Albo ujmę to inaczej - w Polsce w tej chwili, według mnie, żeby zostać wyżej postawionym politykiem, niezależnie od opcji, trzeba bezwzględnie spełniać tylko jedną zasadę - być BMW (dla nieogarniających Bierny, Mierny, ale Wierny), a osoby naprawdę wartościowe i chcące robić coś dobrego dla szeroko pojętego społeczeństwa (a nie tylko swoich kolegów) są skutecznie spychane na margines. Nad czym mocno ubolewam...

•  

@noitakto: są gdzieś stenogramy z tego cyrku?

•  

@gumiorek: Sądząc chociażby po sytuacji w KOD, masz sporo racji, ale to jest do ogarnięcia przy odpowiednich procedurach demokratycznych. A politycy nie są tacy źli: Brejzę, Budkę, Trzaskowskiego, Neumanna, Siemoniaka z PO, Lubnauer, Gasiuk-Pihowicz, S-W, Meysztowicza z .N szanuję, w Razem też są pozytywne jednostki (Zandberg to ciągle nie wiem, ale Zawisza i D-B), poza tym maja bardzo zdrową strukturę partii.

Prawda jest taka, że wolność i demokracja spadły nam w 1989 trochę jak z nieba i nie bardzo o nie dbaliśmy, na każdym szczeblu. Teraz musimy o nie zawalczyć.

•  

@Andreth: Właśnie mi najbardziej brakuje ogarnięcia ludzi i sensownego podejścia do wyborów samorządowych i to mnie głównie boli. Już tam pal licho sejm, ale głosowanie na kogoś do Rady Miasta, która ma sporo do powiedzenia na temat twojego codziennego życia, bo jest w konkretnej partii, czy ślepe zakreślanie "spadochroniarzy", którzy mają "1" na liście bo są z PiS, PO, PSL - niepotrzebne skreślić, jest dla mnie objawem totalnej głupoty i nieumiejętności korzystania z demokracji. A spotkałem się już nie raz z opiniami, że ktoś wie, że dana osoba robi dużo dla swojej lokalnej społeczności, ale nie zagłosuje na niego, tylko na jakiegoś "zawodowego" radnego, który niczym się nie przysłużył, bo tamten jest na "odpowiedniej" liście...

Co do wymienienia posłów, którzy są ogarnięci - przychodzi mi to z trudem jeśli chodzi o jakikolwiek klub poselski - choć poglądowo najbliżej mi chyba do Nowoczesnej jednak, ale wciąż nie widzę tam ludzi, którzy byliby zdecydowanie spoza klucza BMW. Najlepiej chyba pod tym względem, paradoksalnie, wypada... Kukiz, a przynajmniej kilka osób z tego ruchu, nie mających poglądów skopiowanych od PiSu, ale gdybym miał w tej chwili iść na wybory parlamentarne, to naprawdę nie miałvbym chyba na kogo zagłosować...

•  

prawo Poego

@rineo: tak podjerzewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kempes: podejrzewam, że część z nich ma nawet wykształcenie wyższe, co w sumie napawa mnie jeszcze większą zgrozą.

•  

@ponton: nie wiem, czy są, pewnie są, ja ich nie mam.

•  

@Andreth: tęsknię za czasami, kiedy ton dyskusji nadawali ludzie pokroju Mazowieckiego.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Właśnie mi najbardziej brakuje ogarnięcia ludzi i sensownego podejścia do wyborów samorządowych i to mnie głównie boli.

@gumiorek: Idzie ku lepszemu. Zobacz, ilu 'niezatapialnych' prezydentów miast zostało wykopanych i w jak wielu radach rządzą lokalne organizacje. 8-10 lat temu, to był dopiero kanał.

ale wciąż nie widzę tam ludzi, którzy byliby zdecydowanie spoza klucza BMW

No nie, weź choćby Lubnauer. Łeb jak sklep, niesamowicie logiczne, przemyślane wypowiedzi (zresztą doktor matematyki) i poglądy. Powinna sie tylko postawić Petru i go nie kryć.

@noitakto: Przyjrzyj się niejakiemu Pawłowi Kasprzakowi (co prawda skojarzenia mam raczej z Kuroniem niż Mazowieckim - a Kuroń to był dla mnie Ktoś przez wielkie K). O ile się nie mylę, będzie miał coraz większy wpływ na ton dyskusji.

•  

@gumiorek: w temacie głosowania w wyborach do rad, to przytoczę tutaj, co się działo na sali obrad w Krakowie. Może jacyś Krakowianie przeczytają i zapamiętają. Otóż:

1) Pamiętajmy, ze zabrakło trzech głosów.

Finansowaniu zabiegów in vitro z budżetu Krakowa sprzeciwili się wszyscy radni PiS. Za in vitro opowiedziała się Platforma Obywatelska - z dwoma wyjątkami. Na czas głosowania salę obrad opuścili radni PO

TOMASZ URYNOWICZ i STANISŁAW ZIĘBA.

Podzielili się także radni prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków - a to od ich postawy miał zależeć wynik głosowania. Przeciwko in vitro zagłosowali

ADAM MIGDAŁ i RAFAŁ KOMAREWICZ.

Od głosu wstrzymała się tez radna prezydenckiego klubu

ANNA PROKOP-STARZECKA.

Podziękujmy w następnych wyborach tym ludziom, którzy ugięli się pod presją lokalnego Kościoła Katolickiego i konformizmu politycznego.

2) Radni z PiS nie chcieli słuchać wykładu opowiadającego, na czym polega in vitro, wypowiadając się: "Po co nam takie wykłady na sesji".

3) Przytoczę tutaj wypowiedź, która daje do myślenia:

- Nie mamy państwa katolickiego, tylko laickie. 70 procent Polaków opowiada się za metodą in vitro. Co do zarzutu, że nie można jej finansować z podatków ludzi, którzy jej nie popierają, chciałem przypomnieć, że nie wszystkim krakowianom podobało się finansowanie z ich podatków Światowych Dni Młodzieży. Mnie nie podoba się finansowanie szkoły ojca Rydzyka. Tym się nie przejmujecie - odpowiadał posłom PiS Aleksander Miszalski z PO.

•  

@noitakto: Choć uważam ze In-vitro nie powinno być finansowane przez pieniądze z budżetu i według mnie jak kraj ma mniejsza demographie to lepiej(ala Skandynawia) to wypowiedzi pis były absurdalne.

+: Naxster
    •  

@noitakto: idioci, albo mówią tak, żeby większa część duchowieństwa była zadowolona. Samo invitro jest jak najbardziej ok, ale jego finansowanie z 'publicznej' sakwy już niekoniecznie.

•  

@Andreth:

Chodz uwazam ze Invitro nie powino byc finansowane przez pienandze budzety i wedulg mnie jak kraj ma mniejsza demographie to lepjej(ala Skandinavia) to wypowiedzi pisu byly absurdalne. <

Ale jak patrzę na RMK i Rady Dzielnic w Krakowie to nadal jest... no nie najlepiej, to dość delikatne określenie. I żeby nie było, mi naprawdę nie zależy, żeby wszyscy w danej radzie mieli homogeniczne poglądy, tylko żeby nie było tam jawnych półgłówków, szkodzących społeczeństwu, jak z przykładu z głównego wpisu...

@noitakto:

Ale tu nie chodzi tylko o to nieszczęsne in vitro. Co rusz mamy do czynienia z jakimiś wołającymi o pomstę do nieba, czy nawet ośmieszającymi wypowiedziami radnych z różnych opcji, wojenkami jakby ta RMK była jakimś wszechświatowym parlamentem co najmniej, a miasto wyrzuca pieniądze na różne bezsensowne inwestycje i tak naprawdę nikogo to nie obchodzi... Politycy się znaleźli w tej radzie kurwa od siedmiu boleści, a jakby dostali jakieś prywatne przedsiębiorstwo do zarządzania, to by się zwinęło w tydzień z takim "zarządem"...

•  

@dzyndzla: 70% społeczeństwa popiera in vitro. Myślę, że warto uwzględnić taki wynik sondaży, i przeprowadzic referendum, w którym mogliby się Krakowianie wypowiedzieć, a nie zakładać z góry, że ode mnie, czy od Ciebie, lepiej wie ksiądz.

•  

miasto wyrzuca pieniądze na różne bezsensowne inwestycje i tak naprawdę nikogo to nie obchodzi

@gumiorek: nie zawsze tak się dzieje. Krakowski Alarm Smogowy, Krowoderska czy choćby nieszczęsna Masa Krytyczna (cokolwiek o niej sądzimy) to przykłady, że ludziom, mieszkańcom zależy na tym, co się dzieje w mieście. Powodzenie prezydenta Majchrowskiego (który nawet nie jest Krakowianinem - jest z Sosnowca) to jak sądzę branie nas wszystkich tutaj jako zakładników widma PiSu w mieście. Ja uważam, ze odtrutką na ten cały syf są budżety obywatelskie dla dzielnic, bo to naprawdę mobilizuje i integruje ludzi, i w tym widzę przyszłość tworzenia się prawdziwej lokalnej społeczności.

+: Andreth
    •  

Jeden z radnych z

@noitakto: potrzebne źródło

+: s...m
    •  

@martinez98: wiem, wiem, oni bardziej narodowy socjalizm, ale sami uważają się za prawicę, i obyczajowo oraz światopoglądowo prawicą są. Temat dotyczy spraw światopoglądowych.

•  

@arczer: dziwnym trafem, nie ma dostępnych stenogramów z tej sesji. Z innych sesji są dostępne, więc może będą później.

W razie czego źródło:

https://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&mmi=12892

źródło: Zrzut ekranu 2017-01-12 o 11.32.04.png

•  

@noitakto: a więc legitne po byku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Kamelot
    •  

@noitakto: Tak, ale budżety obywatelskie też trzeba rozwiązać w lepszy sposób, bo obecnie łatwo je zmanipulować (vide wszelkie projekty klubów sportowych, czy te słynne już szybowce), choć tu się zgodzę, jest to świetny sposób na nauczenie ludzi co to ta cała demokracja i dbanie o wspólną przestrzeń i z czym to się je. O Masie Krytycznej się nie wypowiadam, bo jak za dużo nabluzgam, to mnie mody zdejmą ( ͡º ͜ʖ͡º), KAS czy Krowoderska rzeczywiście robią niezłą robotę, choć w niektórych przypadkach wydają mi się zbyt populistyczne.
      Co do Majchrowskiego - pewnie będę kontrowersyjny, ale uważam go za całkiem niezłego prezydenta mimo wszystko, tylko otacza się wątpliwej jakości współpracownikami. A jego kilka kadencji tłumaczę sobie po prostu tym, że w Krakowie najzwyczajniej nie ma ŻADNEGO sensownego kontrkandydata (fun fact - przecież kilka lat temu z Jackiem przegrał z kretesem m.in. dzisiejszy Główny Notariusz, aka prezydent Duda), bo politycy z Małopolski są wręcz tragiczni aktualnie.

A co do protokołu - będzie na pewno za kilka dni, wiem z doświadczenia, bo kiedyś spisywałem dla jednej z Rad Dzielnic, chwilę to zajmowało :)

•  

@arczer: rozumiem, ze podejrzewasz, że gazety kłamią i wciskają radnym w usta słowa, które nie padły...

•  

@gumiorek: o prezydencie Majchrowskim i jego decyzjach można by rozmawiać długo. Pewnie by to przypominało grę w warcaby, bo dla mnie to szkodnik bez wizji, który sprzedał miasto deweloperom, doprowadził zniszczenia panoramy historycznych Błoni i niedostatecznie wspiera lokalne inicjatywy. Ale to temat na zupełnie inną rozmowę.

•  

@noitakto: Inba na podstawie wpisu na twitterze jakiegoś anonima. Legitne

+: Kamelot
    •  

@noitakto: Ano też prawda. W tej chwili jednak cały czas się zastanawiam - jeśli nie Majchrowski, to kto?

A i jeszcze co do materiałów z sesji, widzę, że zamieszczają też pliki wideo, więc jest szansa, że oprócz stenogramów pojawią się nagrania z tych wypowiedzi.

@AdekJadek: @arczer: Gazety nie bawią się w kity z takimi wypowiedziami, bo przy stenogramach i nagraniach byłoby to zbyt łatwe do podważenia, więc nie bardzo jest powód, żeby nie wierzyć w te doniesienia. Poza tym - to je RMK, tego nie zrozumiesz...

•  

rozumiem, ze podejrzewasz, że gazety kłamią

@noitakto: nie no, skądże ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@AdekJadek: a jeśli to okaże się prawdziwe, ja umieszczę tutaj cytat ze stenogramu, to odpiszesz, że "przepraszasz za puszenie się, bo jesteś ćwokiem, który standardowo jest przeciwny uchodźcom, Ukraińcom, za to wspierasz Jarosława Kaczyńskiego, który psuje ten kraj i robi wodę z mózgu ludziom takim jak Ty", i dodatkowo wpłacisz 20 zł na Caritas? Jeśli jednak te słowa okażą się nieprawdą, to ja napiszę o sobie coś równie niewybrednego, i to ja wpłacę 20 zł na Caritas. To jak, jesteś pewien za swoich PiSowców?

+: t..........o, alkan +1 inny
    •  

@gumiorek: no i to jest właśnie problem, Jeśli nie Majchrowski, to kto? Na pewno nie ja ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale przydałby się nam taki krakowski "Biedroń". Żeby było jasne, nie obchodzi mnie, kto z kim sypia, obchodzi mnie natomiast to, czy taka osoba może zrobić tyle dobrego dla miasta, co wspomniany Biedroń. Ale nie tylko Kraków ma taki problem. Dokładnie to samo jest, z tego co wiem, w Gliwicach, gdzie od lat prezydent trzyma w szachu mieszkańców.

•  

@AdekJadek: no właśnie... Sprawa poważna, a przychodzisz i podważasz czyjeś słowa, natomiast jak przychodzi co do czego, to "nigga please". Nie będę generalizował, pisząc "to typowe zachowanie dla nowej władzy ludowej i jej klakierów", co to, to nie.

+: t..........o
    •  

@noitakto: Jak widac dla starej władzy i jej fanów dalej typowe jest obrażanie wszystkich naokoło ;]

•  

@noitakto: Ja to bym po prostu chciał, żeby to był ktoś normalny. Niech sobie będzie nawet dwupłciowym ufoludkiem w cętki, ale żeby pamiętał, że jego głównym zadaniem jest służba mieszkańcom i dbanie w pierwszej kolejności o ich interes.

•  

"Nie wolno nam tego robić w Polsce, w której urodził się nasz papież"

@noitakto: Ale by się pisowcy zesrali gdyby się okazało, że papież jest z probówki xD

pokaż spoiler wiem, że wtedy ta metoda nie była znana, tak se gdybam xd

•  

@noitakto: a jak się sprawa skończyła? zagłosowali za tym żeby finansować to z lokalnego budżetu?

•  

@noitakto: a poprzedni rząd grzmiał, że "lubi w dupe". Coś głupiego się zdarza, gdy grono statystyczne to 2 osoby, a jak masz ich 400 to sam sobie dopowiedz.

•  

@noitakto: możesz nie głosować na PiS, ale proszę - nie nazywaj się polakiem!

•  

@noitakto co więcej, ludzie tego pokroju tworzą podstawę nauczania. Poszukaj wykładów pani Dudziak na YT.

•  

@AdekJadek: nie wiem, co Ciebie obraziło, że lubisz nową władzę ludową? Ja nową i starą mam gdzieś. Mnie interesuje, żeby Rada Miasta Krakowa działała w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem i wolą mieszkańców, a nie w zgodzie z kościelnymi zabobonami i wolą Prezesa Kaczyńskiego.

•  

@zaksmok: przepraszam, już wyjeżdżam do Izraela...

•  

@noitakto: hm to pisowcy są w koalicji jakieś w tamtej radzie miasta? czyich głosów zabrakło ?

•  

@stan-tookie-1: Pisałem o tym już tutaj, proszę bardzo:

1) Pamiętajmy, ze zabrakło trzech głosów.

Finansowaniu zabiegów in vitro z budżetu Krakowa sprzeciwili się wszyscy radni PiS. Za in vitro opowiedziała się Platforma Obywatelska - z dwoma wyjątkami. Na czas głosowania salę obrad opuścili radni PO

TOMASZ URYNOWICZ i STANISŁAW ZIĘBA.

Podzielili się także radni prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków - a to od ich postawy miał zależeć wynik głosowania. Przeciwko in vitro zagłosowali

ADAM MIGDAŁ i RAFAŁ KOMAREWICZ.

Od głosu wstrzymała się tez radna prezydenckiego klubu

ANNA PROKOP-STARZECKA.

Podziękujmy w następnych wyborach tym ludziom, którzy ugięli się pod presją lokalnego Kościoła Katolickiego i konformizmu politycznego.

2) Radni z PiS nie chcieli słuchać wykładu opowiadającego, na czym polega in vitro, wypowiadając się: "Po co nam takie wykłady na sesji".

3) Przytoczę tutaj wypowiedź, która daje do myślenia:

- Nie mamy państwa katolickiego, tylko laickie. 70 procent Polaków opowiada się za metodą in vitro. Co do zarzutu, że nie można jej finansować z podatków ludzi, którzy jej nie popierają, chciałem przypomnieć, że nie wszystkim krakowianom podobało się finansowanie z ich podatków Światowych Dni Młodzieży. Mnie nie podoba się finansowanie szkoły ojca Rydzyka. Tym się nie przejmujecie - odpowiadał posłom PiS Aleksander Miszalski z PO.

•  

Jeśli nie Majchrowski, to kto? Na pewno nie ja ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@noitakto: Nie? A może? A jak nie ty, to może kolega @gumiorek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może nie od razu na prezydenta, ale do rady? W końcu jak nie wy, to kto?

Ale przydałby się nam taki krakowski "Biedroń".

@noitakto: Warszawski też. (.N niech spierdala z Rabiejem - akurat gej, BTW - ja temu człowiekowi nie ufam). Może Jan Śpiewak by się zdecydował.

•  

@Andreth: ja już jestem trochę za stary, żeby startować do polityki, poza tym, nie umiałbym być politykiem, tak na co dzień (nie wiem, jak kolega @gumiorek) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do Warszawy to się nie wypowiadam, bo nie znam tematu za dobrze.

•  

@Andreth: A kimże ja jestem, żeby zostać radnym? Ujmę to inaczej - pomimo, że do polityki czuję jakiś wstręt, to chętnie bym się sprawdził w takiej skali mikro - czyli np. w Radzie Dzielnicy i rozważam zgłoszenie się do wyborów, więc może i kiedyś będzie coś więcej, natomiast póki co pytanie "Jeśli nie Majchrowski, to kto?" jest jak najbardziej aktualne :)

•  

@noitakto: ostatni komentarz p. Miszalskiego jest totalnie bez sensu. Jeżeli ma pretensje że ludzie zostali załatwieni i zmuszeni do finansowania ŚDM mimo, że tego nie chcieli, to powinien iść za ciosem i uważać, że przy invitro obowiązuje taka sama zasada i niech płaci ten kto jest zainteresowany. Bo tak, to gość działa na zasadzie daliście się załatwić raz to musicie się dać załatwić kolejne razy.

•  

@gumiorek: to wołaj, jakby co, razem z różowym zagłosujemy na Ciebie, zgarniemy też kilku znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@stan-tookie-1: można to inaczej zinterpretować - wspieramy inicjatywy z którymi się zgadzamy, i z którymi się nie zgadzamy, bo nie ma możliwości, żeby wszyscy byli zgodni na sto procent.

•  

@noitakto: Żebyśmy byli w tym samym okręgu do Rady Dzielnicy, to musiałby być niezły fart, ale dzięki :)

•  

Moi drodzy, tak to tutaj zamieszczam, oceńcie sami, w jakim absurdzie żyjemy

@noitakto: Największym absurdem, prócz finansowania z pieniędzy publicznych, jest sprowadzenie tego sztucznego sporu na poziom samorządowy.

+: t..........o, gumiorek +1 inny
    •  

@noitakto: no tak, to już kwestia podejścia czy chcemy ludziom zabrać pieniądze bo urzędnicy wiedzą lepiej co im jest potrzebne czy ludzie jednak sami sobie lepiej wybiorą. Myślałem, że PO(jej członkowie w samorządach, bo nie "warszawka") stoi z zasady na stanowisku, że ludzie dadzą radę z wyborem na co przeznaczyć własne pieniądze

•  

@MiKeyCo: gwarantuję Ci, że dla bardzo wielu ludzi którzy nie mogą mieć dzieci, sztuczne spory to są te wokół Smoleńska, fantazmatów Kaczyńskiego i niezdrowego zainteresowania Kościoła seksualnością swoich wiernych, a nie te spory i pieniądze ich dotyczące, które bezpośrednio i w realny sposób wpływają na ich życie.

•  

sztuczne spory

@noitakto: Oczywiście, że to sztuczny spór bo już dawno zszedł na manipulacje i manowce. Przecież nikt nikomu nie zabrania in vitro. Pod pozorem boju o invitro jest tak naprawdę toczona walka o jego finansowanie z kieszeni podatnika. I nie robią tego głównie rodziny, które by było zwykle stać na te zabiegi, tylko lobby medyczne, które z pieniędzy podatnika po prostu zrobi lukratywny biznes.

Bój o finansowanie publiczne jest o tyle istotny, że in vitro to biznes po części "wirtualny". A to dlatego, że można znacznie generować zabiegi zbyteczne czy wątpliwe dla wzrostu kosztu i przychodów klinik. Klient prywatny będzie na to wyczulony, a publiczny może wszystko sfinansować.

•  

@stan-tookie-1: no, ale ktoś musi tymi pieniędzmi obracać w imieniu mieszkańców, czyli "Miasto". Moim zdaniem to rozsądne, ze jeśli organizuje się za miejskie pieniądze ŚDM (której to organizacji za te nasze pieniądze jestem zagorzałym przeciwnikiem), to równocześnie nie należy zapominać o innych potrzebach ludności, bo w tym przypadku wyszło, ze Kraków idzie w stronę skrajnie prawicową, czego raczej większość mieszkańców sobie nie życzy.

+: alkan
    •  

latego, że można znacznie generować zabiegi zbyteczne czy wątpliwe dla wzrostu kosztu i przychodów klinik

@MiKeyCo: masz absolutnie rację, ze takie inicjatywy należy ściśle kontrolować. Natomiast nie uruchamianie ich z powodu ryzyka korupcji, to jest wywieszanie białej flagi wobec złodziei, i to tych najgorszych, bo dorabiających się na cudzym nieszczęściu.

•  

Natomiast nie uruchamianie ich z powodu ryzyka korupcji, to jest wywieszanie białej flagi wobec złodziei, i to tych najgorszych, bo dorabiających się na cudzym nieszczęściu.

@noitakto: Nie manipuluj! Niby wobec kogo jest wywieszana biała flaga gdy nie będzie finansowania z publicznych pieniędzy? Przecież to będzie zwycięstwo ze "złodziejami" (jak ich nazwałeś) a nie przegrana.

Finansowanie in vitro z pieniędzy publicznych to sposób na wyprowadzanie pieniędzy publicznych. Dla mnie każdy kto za tym optuje jest albo idiotą albo widzi w tym prywatny interes. Finansowanie in vitro z pieniędzy publicznych znacznie podniesie ceny usług i obniży jakość, bo będą to łatwe pieniądze, ze słabą kontrolą, wydawane nieracjonalnie na wiele zbytecznych zabiegów. Za to trzeba będzie smarować urzędnikom decydującym o finansowaniu i kontroli. Konkurencja z cenowej i jakościowej wobec klienta przeniesie się na tę niejawną - na konkurencję wobec urzędnika kto ma lepsze kontakty i załatwi kontrakt.

Emocjonujemy się wyprowadzaniem kasy przez Kijowskiego ale przecież invitro z publicznych pieniędzy to będą wyprowadzane bokiem kwoty kilka rzędów wielkości większe.

•  

@MiKeyCo: a co z dotacjami na kulturę, publiczny transport, co z podatkiem drogowym? Co z zatrudnianiem przez polityków swoich znajomych i rodzin wszędzie, gdzie się da? Co z finansowaniem służby zdrowia? Nie bądź naiwny. Pieniądze można wyprowadzić absolutnie wszędzie. Piszesz, że dla Ciebie idiotami są wszyscy, którzy optują za finansowaniem in vitro z budżetu. Naprawdę? Ile Ty masz lat?

•  

Pieniądze można wyprowadzić absolutnie wszędzie.

@noitakto: No i właśnie są wyprowadzane. Mamy gigantyczne podatki a i tak na nic nie starcza. Bo właśnie in vitro z pieniędzy publicznych, kultura, sztuka, państwowe firmy, administracja, wsparcie biznesu...

Chcesz twierdzić, że jeśli pieniądze są już wyprowadzane to niech będą jeszcze bardziej?!

Ile Ty masz lat?

Za ad personam się bierzesz?

•  

@MiKeyCo: o nienienie kochany. Ad personam to SAM zacząłeś. Ale fobra, zostawmy to. To według Ciebie na co należy (i jak) wydawać nasze pieniądze?

•  

@noitakto: To wskaż w którym miejscu pisałem o tobie. Zacytuj. Uważam, że mijasz się z prawdą.

•  

@noitakto: Poproszę o stenogram sesji, o której piszesz.

•  

@MiKeyCo: pisząc, że "popierający in vitro to idioci". Cały mój wpis i kilkaset plusów przy nim, to są ludzie, którzy zapewne mają podobne zdanie do mojego w tej kwestii. Drugi raz, to zarzucając mi bezpośrednio "manipulację", podczas gdy staram się tutaj dyskutować, choć nie zawsze jestem taki skory do rzeczowrj dyskusji :)

•  

@noitakto: Szkoda, że pominąłeś istotną część tamtego zdania czym wypaczyłeś sens. A to czy wziąłeś to osobiście to twoja sprawa, nie do ciebie było to skierowane co widać w mojej wypowiedzi.

Osobiście hucpę związaną z invitro widzę jako temat zastępczy, skanalizowany w dyskusji światopoglądowej podczas gdy większa część problemu dotyka spraw finansowych, pewna część spraw bioetycznych (postępowanie z zarodkami) a tylko drobny wycinek to światopogląd. Lobby w ten zręczny sposób odwróciło uwagę a naiwniacy to łykają. Manipulacją jest choćby przedstawianie dyskusji o invitro jakoby w grę wchodził zakaz, co jest kłamstwem. Chodzi o jego finansowanie oraz zaostrzenie procedur dot. zarodków. Chodzi wyłącznie o interesy klinik.

•  

@noitakto: Nie ma jeszcze tego stenogramu. Byłeś naocznym świadkiem? Oglądałeś/słuchałeś transmisji lub nagrania?

•  

@noitakto: to lepiej jest obniżyć o tyle milionów zbiórkę na sprzątanie chodników czy akcje zimę czy cokolwiek innego niż dotować kilkadziesiąt osób docelowo po kilkadziesiąt tysięcy zł. Nie wiem ile sumarycznie kosztuje taka terapia invitro, ale idea taka, żeby zamiast tego po prostu nie zbierać tych pieniędzy, ewentualnie zostawić nadwyżkę czy po prostu spłacić długi bo pewnie samorząd jest i tak zadłużony po uszy.

Samo invitro jak najbardziej niech ludzie korzystają jak nie mogą inaczej, a boją się adopcji, ale bez od górnego dotowania tego, bo koszty w klinikach nie będą uczciwe.

•  

@MiKeyCo: no dobra. Czyli przez to, że ktoś może nas okraść, to mamy nie wprowadzać programu? To nie lepiej wprowadzić program i go kontrolować? Przecież zgodnie z taką logiką, to należałoby zwinąć cały kraj.

•  

@marc1027: nie, dowiedziałem się z gazet i od osób, które były na sali.

•  

Czyli przez to, że ktoś może nas okraść, to mamy nie wprowadzać programu?

@noitakto: Tak, zgadza się. Cała koncepcja finansowania z budżetu jest korupcjogenna, niewydajna i ma ma tylko zwielokrotnić przychody branży invitro przez generowanie zabiegów wątpliwych. Publiczna opieka zdrowotna nie nasuwa ci żadnych wniosków?

Przecież zgodnie z taką logiką, to należałoby zwinąć cały kraj.

Zgadza się, trzeba zreformować całe państwo.

•  

@MiKeyCo: a masz jakieś linku, żeby poczytać o dowodach, że to spisek lobby?

•  

@noitakto: Niby czego oczekujesz? Lobbing z definicji jest legalny dopóki działania mieszczą się w definicji. Pijarowcy i "eksperci" branży podstawiają zwodnicze argumenty a naiwniacy je łykają. To jest całkowicie legalne.

Wystarczy pomyśleć jakie środowiska jaki mają interes.

•  

@stan-tookie-1: piszesz, że nie, "bo koszty nie będą uczciwe". To jest założenie. Można róenie dobrze założyć, że przy odpowiedniej kontroli będą uczciwe.

•  

@MiKeyCo: chodzi mi o to, że swoje przekonania na czymś przecież opierasz. Pytałem, na czym je opierasz. Sam bym z chęcią przeczytał jakiś konkret, więc daj link do jakiegoś konkretu, analizy czy czegoś takiego.

•  

@noitakto: Tak, możesz założyć. Założyć możesz wszystko, dowolną brednię. Bo kiedykolwiek gdziekolwiek cena usługi po wprowadzeniu socjalizmu spadła albo utrzymała się na tym samym poziomie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już widzę te obiektywne "odpowiednie kontrole". Pewnie nie zauważyłeś, ale z definicji zabiegi wątpliwe są... wątpliwe. Czyli są wątpliwości ale nie ma pewności w żadną stronę. W przypadku finansowania prywatnego decyzję podejmuje pacjent. W przypadku finansowania publicznego - urzędnik. Już widzę tych szlachetnych nieprzekupnych urzędników, którzy będą dbali o "odpowiednią kontrolę".

No i klasyczny konflikt interesów jak to w socjaliźmie - pacjentowi zależy na jak największej liczbie zabiegów wątpliwych, nawet jeśli prawdopodobieństwo sukcesu jest bliskie zeru. Bo on nie płaci. Taki sam interes ma klinika. Urzędnik by to ukrócić będzie postrzegany wrogo przez klinikę i przez pacjenta. Przy takim konflikcie interesów nie ma czegoś takiego jak "odpowiednia kontrola".

No i pytanie - kto będzie kontrolował kontrolujących? XD

To skrajnie naiwne postrzeganie świata. Socjalizm wiecznie żywy.

•  

@MiKeyCo: Twoją opinię już znamy. Teraz fajnie by było się dowiedzieć o konkretach odnośnie tego lobby i korupcji. Bo na razie to przedstawiasz opinie tylko. Swoje opinie.

•  

@noitakto: To szukaj, prowadź śledztwa. Już przedstawiłem jak wygląda ich interes - jak najwięcej pieniędzy przeznaczonych na in vitro gdy jakość usług jest trudno mierzalna i podlega głównie ocenie pacjenta.

•  

@MiKeyCo: ich, czyli kogo? Konkretnie. Przychodzisz tutaj z przekonaniem, że in vitro nie należy finansować z naszych pieniędzy, bo złodzieje, lobby, lewe badania, nieuczciwi urzędnicy. Że badania wątpliwe, że kontraktowanie zbędnych zabiegów. Ale kiedy pytam Ciebie o konkrety, dowody, cokolwiek, to polecasz MNIE przeprowadzić śledztwo, i rzucasz ogólniki, że socjalizm. Sam nie mam najlepszej opinii o rodakach, natomiast zakładanie, że wszyscy chcemy się nawzajem tylko pookradać, i że jest to proceder nie do powstrzymania, że dookoła spiski i lewe kontrakty, że państwo jest bezradne i nic z tym nie będzie w stanie zrobić... to już lekka przesada. Tak było pod koniec lat 80. i w latach 90., ale nawet wtedy ten kraj jakoś parł do przodu.

•  

@noitakto: Rozumiem, że byłeś w śpiączce jakieś dwie dekady i nie zauważyłeś co się dzieje z publiczną opieką zdrowotną. Potrzebujesz dowodów, że finansowanie z publicznych pieniędzy jest nieefektywne? Idź zarezerwuj termin do kardiologa, internisty czy tam dowolnego innego specjalisty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@noitakto: to nawet jak w samej klinice koszt się nie powiększy, to dojdzie koszt kontroli, o której wspominasz czyli zawsze wyjdzie drożej

•  

@stan-tookie-1: ale zdajesz sobie sprawę z tego, że człowiek, który urodzi się z in vitro będzie też później podatnikiem i konsumentwm?

•  

ale zdajesz sobie sprawę z tego, że człowiek, który urodzi się z in vitro będzie też później podatnikiem i konsumentwm?

@noitakto: Przecież to manipulacja z twojej strony i mącenie przedmiotu rozmowy. Bo nikt nie zabrania urodzenia dziecka z invitro na własny koszt pacjenta. Dziecko będzie takim samym podatnikiem.

Więc nie mąć i nie myl invitro w ogólności z publicznym finansowaniem invitro. Prywatne finansowanie in vitro jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, a ludzie będą mieli pieniądze jeśli państwo im nie będzie zabierało dochodów na finansowanie socjalistycznych mrzonek.

•  

@noitakto: dokładnie tak samo jak ten który urodzi się z invitro za prywatne pieniądze. Operacja jest dokładnie taka sama tylko jest tańsza no i nie powoduje bezsensownego zamieszania

•  

@stan-tookie-1: a jeśli kogoś nie stać na in vitro?

•  

@noitakto: Czyli jeśli ludzi nie stać na invitro to państwo zrabuje z nich większe podatki i za to sfinansuje im invitro? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #magicznemyslenie

+: f.........k
    •  

@MiKeyCo: nie, to nie jest manipulacja, a argument o socjalizmie już wyczerpałeś wcześniej - to nawet nie argumwnt, tylko słowo klucz, które ma ośmieszać i bagatelizować. Co. Jeśli kogoś nie stać na in vitro? Czy Ty wychodzisz z założenia, że najlepiej, żeby nie było podatków, i wtedy wszyscy sobie poradzą?

•  

@MiKeyCo: to jest inwestycja, a nie magiczne myślenie.

•  

@noitakto: Ależ socjalizm i magiczne socjalistyczne myślenie jest tu kluczowe. Bo piszesz brednie, że państwo sfinansuje... tylko niby z czego? Z podatków, które zbierze na ten cel od tych samych ludzi?

Daj mi przykład gdzie to z powodzeniem działało przez długi czas - albo socjalizm w ogólności albo publiczne finansowanie invitro w szczególności.

Czy Ty wychodzisz z założenia, że najlepiej, żeby nie było podatków, i wtedy wszyscy sobie poradzą?

Tak, oczywiście. Nie widzę sensu podatków na invitro by potem państwo redystrybuowało prawo do niego.

Jeśli kogoś nie stać na in vitro?

Jeśli kogoś nie stać na dzieci to dlaczego chce się rozmnażać?

+: f.........k
    •  

@Andreth: U mnie tak było. Facet trzy kadencje był prezydentem miasta jedynie na czas wyborów się uaktywniał i coś zrobił. Za to w swojej dzielnicy skąd pochodzi to już wszystko pobudował wyremontował i wszędzie asfalt polał. I w tamtym roku przegrał.

+: f.........k, Andreth
    •  

@MiKeyCo: można by ograniczyć liczbę zatrudnionych w parlamencie, przestać finansować Kościół Katolicki, zacząć wlepiać sute mandaty za palenie śmieciami w piecach, kazać oddać Kaczyńskiemu pieniądze za ciągnącą się w nieskończoność smoleńską aferę spiskową, rozwiązać problem przywilejów górniczych... myślę, że są pewnie setki możliwości zdobycia pieniędzy na finansowanie in vitro. Koszt jednego człowieka to około 30 tysięcy zł. Ile taki człowiek przez całe życie odprowadzi podatków? Dużo więcej. Dlaczego nie mamy tego finansować z naszych pieniędzy, skoro chce tego 70% społeczeństwa?

•  

można by ograniczyć liczbę zatrudnionych w parlamencie, przestać finansować Kościół Katolicki, zacząć wlepiać sute mandaty za palenie śmieciami w piecach (...) rozwiązać problem przywilejów górniczych

@noitakto: Zgadzam się.

kazać oddać Kaczyńskiemu pieniądze za ciągnącą się w nieskończoność smoleńską aferę spiskową

Brednie. Wskaż podstawę prawną oraz faktyczną, że Jarosław Kaczyński za cokolwiek odpowiada. Bezmyślne szczucie lemingów by odwrócić ich uwagę.

setki możliwości zdobycia pieniędzy na finansowanie in vitro

Świetny pomysł. Ukrócić jedno marnotrawstwo by zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inne marnotrawstwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@noitakto: Fajnie jakby było nagranie - ale jak w każdej aferze lewaków - kamery nagle przestają działać.... #bekazlewactwa i ich urojeń

źródło: x3.cdn03.imgwykop.pl

•  

@MiKeyCo: akurat w jednym się z Tobą zgodzę. Kaczyński jest tak cwany, że rzeczywiście trudno go będzie w przyszłości postawić przed jakimkolwiek sądem, bo tak się ustawił, że pociągając za wszystkie sznurki, formalnoe jest nikim.

•  

@noitakto: Przykro mi to stwierdzić, ale to wierutna bzdura oparta nie na faktach ale na ślepej wierze. I gratuluję, że do wątku o in vitro udało ci się wcisnąć Kaczyńskiego.

•  

@MiKeyCo: ten wątek od początku krąży wokół Kaczyńskiego, bo to jego radni przekonani o związku między truskawkami z GMO a ludzkimi płodami, uwalili ichwałę o in vitro. Jeśli chodzi o ślepą wiarę, to jak do tej pory wyrażasz tylko swoje opinie, pytany o podstawy tych opinii karzesz mi samemu przeprowadzic sledztwo, odbijasz tylko piłeczkę i w zasadzie poza przekonaniem że wszyscy dookoła kradną, nie wniosłeś do tego wątku NIC merytorycznego.

•  

@AnonimowyGoj: tak, fakt, że w Polsce urodził się Jan Paweł II powinien nam wszystkim otworzyć oczy na Boga i Święty Kościół Katolicki oraz jego potrzeby finansowe i marzenia o władzy absolutnej.

•  

@noitakto: Lecisz tylko na ideologicznych komunałach i zarzucasz to przeciwnikom? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Robisz projekcje.

•  

@MiKeyCo: bardzo Ci dziękuję za darmową psychoanalizę. Jest bardzo głęboka.

•  

@noitakto: To nie była psychoanaliza a spostrzeżenie używanej przez ciebie metody - zarzucania innym tego, co sam robisz w o wiele większym stopniu. Wrzuciłeś nawet Kaczyńskiego i Smoleńsk a rozmówcy zarzucasz brak argumentów.

•  

@noitakto to jest najgorsze w pisie, światopoglądo głęboko w dupie

•  

@noitakto: pytanie czemu nie po katolicku jest invitro jako "decydowanie kto będzie miał dziecko, a kto nie", a po katolicku jest medycyna ogólnie decydująca kto będzie żył, a kto nie ;)

•  

@MiKeyCo: kolego, jak tam sobie chcesz. Mam tylko nadzieję, że w stosunku do siebie jesteś równie twardy, stanowczy i zasadniczy, jak w stosunku do innych. Mam więc nadzieję, że nie korzystasz z żadnych ulg, zniżek, że nie kserowałeś podręczników, nie uczęszczałeś na państwowe studia, że nie jeździsz komunikają kiedy jest darmowa, oraz że broń Boże nie korzystasz z państwowej służby zdrowia. Bo wiesz, to by była trochę hipokryja z Twojej strony. Albo zwykłe biadolenie.

•  

@Ryan_Newman: mnie proszę nie pytać, ten nasz cały katolicyzm polski to jest proszę pana zbiór abstrakcji większy, niż lej akrecyjny w czarnej dziurze.

•  

nie korzystasz z żadnych ulg, zniżek, że nie kserowałeś podręczników, nie uczęszczałeś na państwowe studia, że nie jeździsz komunikają kiedy jest darmowa, oraz że broń Boże nie korzystasz z państwowej służby zdrowia. Bo wiesz, to by była trochę hipokryja z Twojej strony. Albo zwykłe biadolenie.

@noitakto: Nie korzystam z pomocy państwa i uważam ją za destrukcyjną i demoralizującą. Choćby wzmacnia negatywne zachowania - oducza aktywności, uzależnia od pomocy, wzmacnia klasy niskie zamiast średniej, która jest motorem społeczeństw.

•  

w #krakow, w czasie posiedzenia nad finansowaniem in vitro z kasy miejskiej

@noitakto: a jak tam z dostępem do przedszkoli dzieci już narodzonych? Jak z dostępem do pediatry?

•  

@noitakto: no i se głupki pogadali, a na jakiego wafla podatnicy mają się zrzucać na niepłodnych obywaateli? Po czegoś tu kurwa nie rozumiem

•  

@noitakto: to stać go żeby fundować invitro innym?

•  

@Cymes: polecam sledzić prace Rady Miejskiej, znajdziesz tam odpowiedzi na dwoje pytania. Link podawałem gdzieś wyżej.

•  

@stan-tookie-1: yyyy a stać Cię na remontowanie autostrady? Nie. Ale nas wszystkich razem już tak. Podobnie z in vitro. Kowalskiego nie stać, ale nas wszystkich stać. Gdybyśmy wszyscy mieli problemy z płodnością, to gorzej. Ale nie wszyscy mamy, dlatego stać nas na to. Zresztą, problem nie był natury finansowej, tylko światopoglądowej (że Janowi Pawłowi II by się to nie spodobało) oraz natury, hmmm, nie wiem jak to określić - zbiorowy uwiąd umysłowy radnych z PiS? (Porównywanie dzieci z in vitro do truskawek z GMO). Przypominam, że to nie był panel dyskusyjny, tylko konkretne posiedzenie w sprawie bardzo konkretnej.

•  

@MrTukan:

"na jakiego wafla"

Na waniliowego.

•  

Ujmę to inaczej - pomimo, że do polityki czuję jakiś wstręt, to chętnie bym się sprawdził w takiej skali mikro - czyli np. w Radzie Dzielnicy i rozważam zgłoszenie się do wyborów

@gumiorek: Popieram. Startuj. A do polityki nie ma co czuć wstrętu, jeśli ktoś chce coś zmienić, to jest polityka.

•  

@noitakto: to czemu nie adopacja? jest dużo prostsza, tańsza, pewniejsza itd jak ktośjuż chce sztucznie wywołać dziecko to korzystniej dla wszystkich jest mu zaproponować adopcję.

Co do posiedzenia to wygląda na to, że ten kto zgłosił projekt albo jest po prostu niebywałym nieudacznikiem i dał sie ograć myśląc że jego projekt przejdzie aldo chciał zrobić polityczną awanturę w sprawie, w której wiedział, że nie uzyska poparcia. Oba scenariusze świadczą źle o autorze tego projektu i szkoda że w tak kruchej sprawie najpierw nie zebrał odpowiedniego poparcie

•  

@stan-tookie-1: nie podejmuję się wypowiadania, czy adopcja jest "lepsza" od in vitro. Nie miałem nigdy przed sobą takiej decyzji, więc nie wiem. Natomiast wiem jedno - instynktu nakazującego posiadać własne dziecko nie oszukasz. Co do posiedzenia - fakt, spartaczyli wszyscy. Wszyscy tchórze. Ale najwieksi hipokryci i idioci to radni wiadomo którego ugrupowania. Te argumenty...

•  

@noitakto: najbardziej mi umyka czemu w ogóle zgłaszać taki projekt skazany na porażkę, skoro autor wiedział że cała po nie poprze, pis będzie przeciwko a z lokalnych ugrupowań się podzielą. Czemu nie ugadał się wcześniej, a jak już wiedział jak jest, to po co palić sprawę. teraz ponownie tego nie zgłoszą przez 5 lat, to jeżeli celem było przeprowadzenie to poległ na całej linii. Choć podejrzewam, że właśnie o to chodziło, utopić temat i zrobić z siebie bohatera umęczonych.

•  

@stan-tookie-1: i przy okazji obnażyć głupotę i zaprzaństwo pisowskich radnych. Tak, wydaje się to możliwe. Choć wychodzenie z sali na czas głosowania i robienie podkopów przez ludzi Majchrowskiego... kompletnie tego nie rozumiem.

•  

@noitakto: no właśnie, bardziej liczył się spór partyjny "obnażyć głupotę rywali' niż załatwienie sprawy dla mieszkańców. jeżeli już ktoś uznał że takie rozwiązanie publicznego finansowania invitro jest pozytywne

•  

@stan-tookie-1: niestety, ale zupełnie mnie to nie dziwi. Choć wiadomo, pod czyją koniunkturę się to odbyło.

•  

@maciek008: nie wymieniłem żadnego z tych średnio sprytnych intelektualnie "radnych" z ramienia PiSu z nazwiska, więc nie wiem na czyj temat miałbym kłamać. Nie histeryzuj, tylko poczekaj na stenogramy. Niemniej dziękuję Ci za podzielenie sie ze mną swoimi emocjami. Są one dla mnie naprawdę bezcenne. Swoje "dowody" możesz też już wsadzić z powrotem do pudełeczka z zabawkami. Dość już dzisiaj nagadałem się tutaj z różnymi obrońcami czci, moralności i mądrości bogobojnych i promieniejących czystością i sprawiedliwością radnych z PiSu. Na przyszłość przeczytaj dokładnie co piszę, zanim mi zarzucisz kłamstwo, bo ja już nie mam cierpliwości do takich jak Ty. Dobranoc i czarno. A i jeszcze jedno: pokazałeś jako swój "dowód" 17 sekund czegoś, co nie jest nawet jednym pełnym zdaniem nagranym od początku do końca. Co z papieżem i truskawkami? Co z opiniami pisowców "po co nam tutaj wykłady o in vitro"? To są pytania, na które sam sobie odpowiedz. Ale sobie. Ja Twojej odpowiedzi nie jestem ciekaw.

•  

@stan-tookie-1: dyskusja taktycznie zostaje zepchnięta na tor "to powiedział A a nie B" oraz "nie tyle ZMUSZONA do zabawy z dziećmi z in vitro, co FAJNIE że ma się z kim bawić. Wtf?

+: Rzuku

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement