•  

  Można nie lubić dubstepu, czy to tego klasycznego czy dzisiejszych wiertarek - kwestia gustu, nie wnikajmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale warto zwrócić uwagę na kolegę @formal czyli radasK, który kisi się tutaj z nami, a na scenie dubstepowej staje się coraz bardziej rozpoznawalny, zwłaszcza w zeszłym roku. Wczoraj po raz kolejny trafił na jeden z bardziej popularnych kanałów promujących taką muzykę (DSG). Jeden z jego utworów "Take This!" ma już ponad 1,6mln odsłon. Brawo!
  @formal mam nadzieję, że się nie obrazisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dodam też, że nie jest to jedyny Polak, na którego można się natknąć w tym gatunku. Najbardziej znanym jest Xilent (Eryk Kowalczyk). W linku najpopularniejszy kawałek "Boss Wave" z prawie 6,5mln odsłon.
  https://www.youtube.com/watch?v=4wTLjEqj5Xk

  W tym bardziej klasycznym dubstepie również mamy polski akcent. Radikal Guru (Mateusz Miller). Świetne kawałki w klimatach #reggae . Jego najnowszy album "Dub Mentalist" miał premierę w zeszłym roku.
  https://www.youtube.com/watch?v=o3LFWKd2UK8

  Nieco cięższe klimaty? Proszę bardzo - Brainpain (Jakub Tobiański) tworzy nie tylko dubstep ale też #dnb #neurofunk
  https://www.youtube.com/watch?v=VHpmRRG0Zv8

  #dubstep #muzyka #muzykaelektroniczna

  źródło: youtube.com

  •  

   @LucLac obrażam się (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   @LucLac: A Tom Encore? Ze swoim remixem trafił na UKF Dubstep czyli najbardziej rozpoznawalny kanał w tym gatunku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza remixami tworzy też własne kawałki

   źródło: youtube.com

  •  

   @hellsmash86: przyznaję się, nie znałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @LucLac: Był kiedyś postowany na wypoku
   http://www.wykop.pl/wpis/10392502/tom-encore-deep-inside-niezwykle-utalentowany-wars/

   sam też kiedyś wrzucałem jego Boradband, zresztą tak jak i Brainpaina kilka razy

   źródło: youtube.com

  •  

   @LucLac: Nie słuchałem kawałka @formal, ale pojawienie się na kanalek DSG jeszcze o niczym świadczy, tym bardziej o rozpoznawalności w swiecie dubstepu. Może być co najwyżej rozpoznawalny wśród oglądających ten kanał. Ale to tak jak ze słuchaczami Monstercat'a - to jest zamknięta grupa i raczej zorientowana na siebie i swój rodzaj brzmienia (oscylujący głównie wokół brostepu). A póki nie grają tych utworów uznani dubstepowi DJe lub radiowi prezenterzy z UK (Ci z BBC Radio 1 przede wszystkim lub sama Mary Anne Hobbs), to nie ma o czym mówić. Nie mniej, gratuluje sukcesu - od czegoś trzeba zacząć.

   Radikal Guru to inna para kaloszy. On konsekwentnie budował swoją pozycję, głównie jego dubstep ma mocne wpływy reggae/dub, jednak te sceny przenikają się na tyle dobrze, że zdobywa on uznanie u typowych dubstepowców (głownie chyba u nas bo ma dobre wsparcie wśród lokalnych ekip, ale grał też sety w Irlandii, Rosji, UK). I dobrze. Niech mu się powodzi.

   Zgadzam się za to, że palmę pierwszeństwa popularności spośród polskich producentów dubstepowych ma Xilent - przez to że studiował w UK wyrobił sobie pewną pozycję i kontakty. Nie wiem czy dalej tam siedzi czy już w PL, ale jego baza fanów z Twitch'a (i być może też niektórzy z Monstercat'a) i spoza jest na tyle solidna, że ma dla kogo tworzyć. A już nawet nie chodzi o sam dubstep, bo Xilent zaczynał od dnb i dzięki temu, że dwie z jego produkcji wyszły w labelu Beta Recordings, który prowadzi John B (osobom obeznanym w swiatku dnb nie trzeba przedstawiac tego producenta) dało mu wiatr w żagle. Później był grany też w BBC przez Mistajam, a nawet przez... Skrillex'a :D Pomimo, że nie zawsze pasuje mi co robi, to jednak mu dopinguje i życze mu sukcesów - zasłużył na to.

   Tom Encore też ma swoje dobre utwory (zaczynał nawet dużo wcześniej od Xilenta jako Fizyk, mocno związany był z ówczesną sceną dnb i portalem dnb.pl, zupełnie jak wymieniony Brainpain), ale własne produkcje i granie setów ostatnio odpuścił na rzecz produkcji muzyki do filmów i innych dzieł wideo. Trochę szkoda, no ale znając część realiów rynku muzycznego, to nie dziwie się że wybrał taką droge. Może w przyszłości jeszcze coś wyda. Ważne, że się rozwija. Też trzymam kciuki.

   Ogólnie: mieliśmy (mamy?) swego czasu dużo dobrych producentów na scenie dubstep i dnb też. Niestety ostatnio się to przerzedziło i albo zajeli sie czymś innym, albo poszli w inne gatunki (jak np. trap czy techno).
   Jeżeli chodzi o polskich dubstepowych producentów na ten czas którzy się próbują przebić, to polecam zapoznać się z mixem "Polish dubstep (vol I). co wyszedł jakiś czas temu (podlinkowany). Producentów mamy trochę, ważne jednak żeby ich wspierać, żeby ta scena szła do przodu.

   pokaż spoiler Korzystając z okazji - kto ma czas w tą sobotę niech wpadnie do Poznania na srogą imprezę do Projekt Lab. Będzie i dnb (Hybris) i dubstep (Feonix) na solidnym poziomie!!! Do tego lokalni grajkowie, którzy wiedzą co jest 5! Zapraszam!!!

   źródło: soundcloud.com

   +: LucLac
  •  

   @formal : @formal: Mocno wiksiarski ten dubstep. Nie dla mnie na pewno. Nie mniej jak na taka stylowe to drop nawet pasuje.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mirki, potrzebna pomoc ◉‿◉. Mój ojciec alkoholik, psychol, damski bokser, alimenciarz i pasożyt, przez którego choruje na depresję i zespół stresu pourazowego wystąpił do MOPS po pomoc. Calymi latami nie pracował i żył z emerytury babci, która ma już ponad 90 lat, w związku z czym ta małpa szuka już nowej gałęzi na której może zawisnąć. Dostałam wezwanie na przesłuchanie do MOPS-u na podstawie którego miłościwie nam panujący będą podejmować decyzje, czy mam łożyć hajsy na tego skurwiela. Czy ktoś ma podobne doświadczenia i może podpowiedzieć, co warto mówić na takim spotkaniu, żeby ten kleszcz nie przeszedł na moje utrzymanie?

  #mops #alkohol #alkoholizm #patologia #prawo
  pokaż całość

  odpowiedzi (48)

 • avatar

  Zapisuje sobie tę listę, żeby już jej drugi raz nie szukać

  #friends #seriale #notatnik

  odpowiedzi (46)

 • avatar

  No i stało się. W końcu się na jakąś dobrą robotę załapałem w tym całym Internecie ;)

  #angielski #porno

  odpowiedzi (39)