Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

Chciałbym założyć stronkę internetową i tam publikować swoje materiały do nauki SQL, Oracle, ogólnie baz danych i w ogóle. Czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie najlepiej coś takiego zrobić? Wykupić domenę, gdzie najlepiej, w miarę tanio, własna nazwa stronki itp. Ogólnie część webowa informatyki to moja najsłabsza dziedzina, na której nie znam się jak mało kto.

Btw. czy byliby zainteresowani na takie przedsięwzięcie? Znaczy czy ktoś by to czytał chociaż. Wiem, że w necie jest mnóstwo materiałów do czegoś takiego, ale powoli sam chciałbym zacząć dzielić się swoją wiedzą z innymi.

przykładowo otaguję #internet #kiciochpyta #sql #oracle #bojowkaoracle #webdev (nie bijcie)
  • 13
@seeksoul:
Cześć,
Chętnie poczytałbym o SQL i bazach oracle, ale czegoś więcej niż polecenia select * from all_tables. Mnie interesowałoby coś o dobrych praktykach, począwszy jakiego typu RAID zastosować na postawienie bazy po dlaczego używać takiego zapytania a nie innego w danej sytuacji itp. Oczywiście dobry kurs SQL od postaw po zaawansowane zapytania w naszym rodzimym języku zawsze w cenie :).
@seeksoul zakładam, że ogarniasz sql i bd, nie web.
W takim przypadku polecam po prostu WordPressa. Miliony szablonów i tematów na stacku
Do tego wystarczy pierwszy lepszy hosting php (od ok. 30 zł za rok) plus domena