Wpis z mikrobloga

#panjerzy Zięba, znany szarlatan, autor książki #ukryteterapie i właściciel sklepu sprzedającego hochsztaplerskie rzeczy takie jak strukturyzator wody za 2,5K oraz suplementy i witaminy o mocno zawyżonych cenach organizuje wraz z guru antyszczepionkowców dr Andrew Wakefieldem imprezę płatną na temat pseudonaukowych teorii, ogłupianie ludzi trwa w najlepsze.

Tylko przypomnę, że "badania" Wakefielda zapoczątkowały pogląd iż szczepionki powodują autyzm, co już dawno zostało obalone, a Andrew utracił możliwość działania jako lekarz medycyny.

Mam dziwne wrażenie, że możliwość zadawania pytań przez lekarzy bądź ludzi nauki skończy się wyśmianiem razem ze wtórującymi oszołomami, tak jak to się dzieje na fanpageu Panajerzego.

http://wiosnazdrowia.pl/

#pseudonauka #nauka #szczepienia
  • 20
@Michau_michau: sparwdzilem wlasnie ten sklep i ceny suplementow sa w normalnych cenach. Nie rozumiem o co chodzi?

Nie jestem fanem pana Zieby czy antyszczcepionkowcem ale nie do konca rozumiem ten caly hejt na tego czlowieka. Przejrzalem nawet jedna z jego ksiazek (byla to chyba pierwsza czesc) i nie znalazlem tam nic szokujacego. Z tego co pamietam to bylo tam o:
- Sprawdzaniu sobie poziomu witaminy D i w przypadku niedoboru zaczac
@zielakowy: Trochę długa to historia, ale w skrócie chodzi o to, że Zięba:
-leczy raka witaminą C
-leczy autyzm - nie wiem czym, ale wyznawcy twierdzą, że leczy
-leczy cukrzycę - nie wiem którą, ale sam twierdzi, że leczy.
-unika merytorycznej dyskusji,
-nie potrafi przedstawić swoich wyników w postaci rzetelnych badań naukowych,
-opiera się na dowodach anegdotycznych
-gada straszne bzdury. http://ytcropper.com/cropped/Rg587a34210c221
Mało?
@nontepeto: @zielakowy: oczywiście, że zasłania się tym, że nie leczy, natomiast czasem się mu wypsnie, i twierdzi że wyleczył cukrzycę. Dobrze myśli, mówiąc że on nikogo nie namawia bo dzięki temu nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
W jednych filmach mówi, żeby konsultować z lekarzem, a w innym spotkaniu z fanami wręcz pluje na lekarzy i odradza wizytu u kardiologów, ortopedów i innych lekarzy twierdząc, że spotkania z nimi skończą się śmiercią,
@Michau_michau: chcialbym zobaczyc czy sa tansze odpowiedniki jego suplemnetow? Nie mieszkam w PL dlatego pytam. W Uk ceny podobnych suplementow do jego sa duzo drozsze.

Jezeli twierdzi ze cos wyleczyl a nie jest lekarzem to oczywiscie cos tutaj nie gra. Zastanwaim sie jedynie na ile te hejtujace anegdoty do tego co on wygaduje sa prawdziwe.
@zielakowy: nie hejtuję tego co on mówi, bo w wielu przypadkach mówi prawdę, ale w wielu mówi kompletne bzdury, o to właśnie chodzi w tym przekręcie, bzdury przemieszane z prawdą i pokazywanie lekarzy jako nieuków - to byl etap numer jeden, następnie weszła lewoskrętna witamina C (ostatnio przyznał się, że jednak prawoskrętna, a potem dodał, że właściwie to nie ważne czy taka czy taka) potem inne suplementy, zaczęło się promowanie ich
@Michau_michau: tego bloga niezdrowybiznes nie lubie, kiedys wytknalem autorwi pewien blad w jendym artykule. gosciu najpierw usunal wszytskie moje wpisy pozniej zbanowal. wszytsko co napisalem bylo kulturlane, z linkami do badan, i merytorycznie. napisalem do goscia maila, ten po pownym czasie odezwal sie do mnie na FB stwierdzil ze maila nie dostal, ze zbanowal bo ma takie zasady. od tamtej pory niezgagladam tam.
"badania" Wakefielda zapoczątkowały pogląd iż szczepionki powodują autyzm, co już dawno zostało obalone


Obalone? Co było do obalenia? i czy naprawdę żadne inne badania nie potwierdziły tego konkretnego badania? Polecam zainteresować się tematem

NHS (oficjalna strona internetowa brytyjskiej publicznej służby zdrowia):
“Naukowcy [wśród nich Wakefield] stwierdzili wyraźnie, że nie udowodniono istnienia związku między autyzmem a szczepionką MMR. Sugestie, że jest odwrotnie zawdzięczamy rozgłosowi jaki nadano całej sprawie.” http://szczepienie.blogspot.com/p/encefalopatia-autyzm-mmr-szczepienia.html http://www.nhs.uk/Conditions/MMR/Documents/polish%5B1%5D.pdf @Michau_michau:
Szczepienie - > "badania" Wakefielda zapoczątkowały pogląd iż szczepionki powodują au...

źródło: comment_UTFjZD1m0FCSoEcxzqWFkgFmGwjn0d8U.jpg

Pobierz
@zielakowy: stosowałem wyciąg z kurkuminy przez miesiąc z piperyna i nie zaobserwowałem żadnych zmian ale kto wie, ważna jest zróżnicowana dieta a kurkuminy na pewno jakieś właściwości ma, nie wierzę żeby tak po prostu nic
@Michau_michau: generalnie sa pewne skadniki pro zdrowtone w kurkumie jako samym korzeniu. wczesniej jednak przypisywano wszystko tej jednej substancji, w ktora kurkama jest boagata. okazuje sie jednak, ze nie jest ona takim magicznym skladnikiem jak myslano. ja lubie smak kurkumy i generalnie sypie jako przyprawe prawie do wszytskiego :-)