Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 2: 09.01 - 15.01.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W moim odczuciu ten tydzień był na prawdę świetny. Wybrałem 15 utworów, z czego każdy na wysokim poziomie. Produkcje z niniejszego wydania są o wiele lepsze niż te, które mogliśmy znaleźć w liście z poprzedniego tygodnia.

15. Burn Break Crash (Madison Mars Extended Remix) || #house #futurehouse || Wydane 13.01 w RCA Records Label
Zaczynamy od popowych dźwięków okraszonych typowym dla Madisona Marsa stylem. Jest to produkcja, będąca przedstawicielem radosnego house, którego w tym tygodniu na liście sporo.

14. Dzeko - Never Gonna Love Me (feat. Sam James) || #dance || Wydane 13.01 Nie znalazłem informacji o wydawcy
Kolejny utwór Dzeko po zerwaniu z Torresem xD. Radosny utwór, chodź ten piskliwy wokal może na długą metę irytować.

13. MAKJ - Work Me (MAKJ Deeper Edit) || #basshouse #fidgethouse || Wydane 13.01 w KENZ Records - darmówka
Nienawidzę MAKJ jako człowieka, ale owo wydanie to całkiem niezły kawałek bass house. Podoba mi się linia bassowa i lekko gangstersko - mroczne zacięcie tej produkcji.

12. Galantis - Pillow Fight (Galantis CID VIP Mix) || #house #futurehouse ||
Wydane 13.01 w Atlantic Recording
Ten VIP Mix podszedł mi bardziej, niż oryginał, ale nie jest to jakiś muzyczny przełom. Mimo wszystko dobry reprezentant radosnego house.

11. Mike Williams - Bambini || #house #futurehouse || Wydane 09.01 w Musical Freedom
Dobra produkcja, w podobnych klimatach, jak numer 12. Wydanie bardzo promowane w ostatnim czasie przez Spinnin. Miał być hit, a jest jedynie na dobrym poziomie, nie zapamiętam raczej tej piosenki na lata.

10. Thomas Gold - Better Versions Of Myself || #futurebass #trap || Wydane 13.01 w Armada Music
Nie jest to co prawda Thomas Gold z takich pamiętnych utworów, jak Remember, ale jest to produkcja godna uwagi. Fajna melodia, co do samego utworu, to jest dobrze skomponowany, dobrze zmasterowany. Na pewno poświęce jej więcej uwagi podczas słuchania.

9. Walden feat. Megan Louise - Silverstone || #progressivehouse || Wydane 13.01 w Zerothree
Uwaga: odnośnik do beatport
Pierwszy progressivehouse w tym roku, który tak bardzo przypadł mi do gustu. Słyszę w nim starsze produkcje Artyego (którego uwielbiam). Fajny wokal, wesoła i miła melodia, jest dobrze.

8. The Chainsmokers - Paris || #dance || Wydane 13.01 w Disruptor Records
Nie będę ukrywał, że nie przepadam za tą formacją. Ich utwory trącą mi straszną prostotą, często zwykłą pedaliadą xD. Jednak nie mogę powiedzieć, że nie jest to utwór przyjemny i dlatego postanowiłem umieścić go na ósmym miejscu.

7. Tiesto feat. Bright Sparks - On My Way || #dance || Wydane 13.01 w Musical Freedom
Całkiem fajny utwór do radia od Tjisa. Wokal jest w porządku, gitarowe sample też robią robotę. Myślę, że będzie mniejszy lub większy hit.

6. P.A.F.F. - San Escobar || #trap #futurebass #polskieedm || Darmówka z 13.01
Historia powstania tego utworu jest jedną z zabawniejszych wg mnie w #edm. Błąd ministra Waszczykowskiego tak zainspirował naszego rodaka, że ten stworzył ten utwór. Jak sam mówi - zajęło mu to parę godzin. Widać lekki brak w masteringu, ale melodia jest świetna.

5. Diplo & Autoerotique - Waist Time || #fidgethouse #basshouse || Wydane 13.01 w Mad Decent
Pojawienie się aliasu Diplo przy tym utworze może zwiastować, że produkcja ta zostanie eventowym wymiataczem. Jednak nawet bez tego broni się sama, bo jest to kawał dobrego bassu. Podoba mi się linia bassowa i ogólny zarys tego utworu, w szczególności drugi drop.

4. Ferreck Dawn - Higher || #house || Wydane 09.01 w SPINNIN DEEP
Kawał świetnego housiwa od Ferrecka. Cudowny wokal, świetna linia bassowa, melodia też niczego sobie i świetne smaczki w niej. Bardzo polecam.

3. Raiden ft. Bright Lights - Heart Of Steel || #futurebass #trap || Wydane 13.01 w Protocol Recordings
Po raz pierwszy zaprezentowane na #umf w 2016 roku w wersji... progresywnego bigroomu. Całkowicie zmieniono koncepcje produkcji, przez co jest ona bardzo krytykowana. Widać, że autor, jak i wytwórnia poszła w stronę aktualnie panujących trendów i postanowiono wydać wersje future bassową. Nie będę oceniał tej zagrywki, ponieważ mimo wszystko jest to kawałek na prawdę dobry, bardzo fajnie się go słucha, dużą robotę robi tutaj wokal Bright Lights.

2. Don Diablo - Switch || #house #futurehouse || Wydane 13.01 w HEXAGON
Dawno nie było utworu od Diabełka w takim stylu. Tak bardzo się stęskniłem, że aż umieściłem go na drugim miejscu. Czy jest godne tej pozycji, czy nie - pozostawiam już wam do oceny.

1. Seven Lions & Jason Ross feat. Paul Meany - Higher Love || #bigroomprogressivehouse || Wydane 13.01 w Anjunabeats
Anjunabeats i tyle w temacie. Świetna melodia, dawno nie słyszałem tego stylu w nowych produkcjach i jestem bardzo spragniony takich dźwięków. Dodatkowym atutem jest na prawdę dobra partia wokalna oraz trapowa wstawka, która jeszcze bardziej wzbogaca całą kompozycje. Polecam z całego serca, dla mnie to jest hit.

Jak zwykle zapraszam do komentowania, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i świetną muzyką. Mamy za sobą świetny tydzień w elektronicznej muzyce tanecznej i warto to wykorzystać.
Link do paczki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 3
@miciek335: Za to, że #!$%@?ł się na Sunrise, bo był niby chory, a następnego dnia grał na TL. Za to, że w swoich setach gra wszystko, jak leci: trap, electro, bass itd. co mi np. nie pasuje, bo jest straszny chaos, a ja wolę bardziej ułożone mixy. I poza paroma dobrymi produkcjami ma same przeciętniaki.