Wpis z mikrobloga

@xSQr Masz rację, Maria Konopnicka ustaliła jakie słowa znajdą się w języku polskim i ich należy używać, żadnych zapożyczeń nigdy nie posiadaliśmy, każde słowo wymyśliliśmy sami.

Takie słowa jak dizajn czy nius prędzej czy później zostaną wpisane w słowniki języka polskiego.
@xkx83: @rdza: @korni007: @Oude_Geuze: Powiedzcie mi proszę jaki jest sens stosowania prymitywnych zapożyczeń z innych języków skoro nasz własny jest dostatecznie bogaty w słowa i jest ich pod dostatkiem. Dlaczego mam posługiwać się angielskim zamiennikiem, w którym jedno słowo ma wiele odmiennych znaczeń zależnych od kontekstu kiedy mogę sięgnąć po własny język, który odwrotnie wręcz - dla jednego zagadnienia posiada wiele określeń? Trudno zliczyć ilu słów zapominany spłycając
@bacanahali: Ależ nie twierdzę, że nie jest. Po prostu odmienione "radio" brzmi ładniej, bardziej naturalnie. Sam Miodek (co pewnie wiesz, jeśli tak go cenisz) jest zwolennikiem naturalności języka zwłaszcza jeśli naturalność ta zgodna jest z prawidłami polszczyzny.