Wpis z mikrobloga

Mirki znający się na kruczkach dotyczących aut, złomowanie, OC itd. mam pytanie.

Miałem dziś nieprzyjemny incydent z autem, tylko ja ucierpiałem, a właściwie mój samochód. Auto praktycznie do kasacji, bo nie opłaca się robić. Nie mam AC. Mimo wszystko nie dałem auta na złomowanie, bo silnik sprawny, duża część auta nada się do odsprzedaży. Planuję go puścić do jakiegoś Janusza docelowo na części. Wezwałem jednak lawetę z assistance. Byłem jeszcze trochę otumaniony, a miły Pan laweciarz podpowiedział mi (mimo że jak twierdził nie powinien), że jest jakaś opcja żeby mimo wszystko ominąć utratę zniżek, jeśli auta chcę się pozbyć. Niestety nie do końca skumałem o co chodzi. Ktoś zna się na tym i jest w stanie mi podpowiedzieć? Byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może ktoś jeszcze ma jakieś rady?

#wypadek #oc #samochody
  • 7
@NewEpisode: Tak z automatu założyłem, że jeśli wezwałem assistance, to ubezpieczyciel pokrył koszt lawety i dostał raport ze zdarzenia więc pewnie chytrusy jak dostaną papiery to pociągną zniżkę, bo wypadek to wypadek. Ale może się mylę?
@BardzoNormalny:
Nie, raczej nie bo w raporcie do ubezpieczenia dokładnie było zaznaczone co się stało z z samochodem. Bardziej coś wspominał o umowie kupna sprzedaży i jakiejś wcześniejszej dacie. Byłem zbyt rozkojarzony żeby dociekać.
@fromasz56:
Nie, tylko ja.