Wpis z mikrobloga

@malarzyk Obawiam się że nie znam no chyba że nazywasz się Lewandowski, o którym pisaliśmy w innym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°). To jeszcze raz zapytam można cię gdzieś obejrzeć? Ja jestem amator warty funta kłaków więc się nie musisz obawiać krytyki z mojej strony, bo będzie i tak nic nie warta.
Dlaczego amator? Namalowałeś niezły obraz, to się liczy. Popracowałbym tylko nad techniką. Wracając do Lwa, to jest on znany głównie z allegro, pewnie ty też tak na niego trafiłeś? Ma dobry warsztat, ale maluje obrazy pozbawione emocji. A bez tego obraz jest tylko ładnym zestawieniem plam barwnych. BTW czy podoba ci się jakiś malarz, który maluje obecnie i sprzedaje na allegro? Ja przed chwilą wszedłem na licytacje i widzę dwóch, którzy są
Amator bo nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku, siadłem i namazałem cośtam. Ten obraz co wrzuciłem na mirko to był mój drugi jaki ukończyłem w ogóle.

A co do lwa, to znam go z allegro i to prawda, że warsztat ma niebylejaki ale tak jak już pisałem wieje mi taniochą i schematem. Wydaje mi się że sprzedaje obrazy na allegro, bo żadna galeria nie chciała się podpisać pod jego kiczem. Na
@koovert: Wiesław Wilk ma o niebo lepszy warsztat od Lewandowskiego. I maluje to co lubi, czyli marynistykę. Gdyby zaczął malować to co on, jego obrazy osiągałyby 10 tys zł, ale co z tego/ W większości ludzie to kupują, bo są lemingami i nie znają się na sztuce.
Przejrzałem na szybko tylko licytacje, bo w kup teraz to musiałbym grzebać w tym szambie godzinę:-)
Na pewno ta Pani wie o co chodzi
@koovert: Wykształcenie nie jest Ci do niczego potrzebne. Dziś rynek sam weryfikuje sztukę i nawet znane i dobre galerie biorą malarzy bez szkoły, jeśli tylko taki malarz coś umie. Jak na drugi twój obraz, to jestem w szoku, że tak dobrze.
@malarzyk: Ostatnio czytałem w http://ksiegarnia.pwn.pl/Rynek-sztuki-w-Polsce,619470178,p.html że poważne galerie nigdy nie zgodzą się przyjęcie pod swoje skrzydła artystę bez wyższego. Wynika to ponoć z tego że w dobie sztuki nowoczesnej nie sposób stwierdzić czy ktoś maluje #!$%@? i robi to specjalnie czy jest zwyczajnie nieudolny w tym co robi. Papier uczelni ma być gwarantem tego że dzieło było tworzone świadome. Inna sprawa jest pewnie w przypadku gdy ktoś maluje w bardziej tradycyjny
Co masz na myśli mówiąc poważne galerie? Ja takich nie znam :-) Nawet w DESIE przyjmą wszystko co jest ładne, bo liczy się zysk. Dziś nikt studiami nie zaprząta sobie głowy. Wiadomo, dobrze jak są, bo wtedy taki sprzedawca łatwiej wciśnie nawet najgorszy szit, tłumacząc że to wybitny artysta po asp, ale znam wielu malarzy którzy nie mają szkoły i są znani.
Fajny ten twój obraz, ma fajne emocje i klimat.( ͡
@koovert: Maluję dość często. Super sprawa. Żeby osiągnąć taki sam efekt na płótnie, to musiałbym go kilka razy porządnie zagruntować i zeszklić. Dziwi mnie, że wszyscy dalej malują na płótnach, ale chyba tego wymaga od nich rynek. Ja większość maluję na HDF, bo tak jest mi wygodnie i nie patrzę na aktualną "modę".
@malarzyk: A jakie formaty obrabiasz? Ja chcę kilka obrazów zrobić w formacie 100x120 lub coś oscylującego w okolicach metra. Za pierwszy razem kupiłem HDF 3mm i po pokryciu pokostem i gruntem płyta zaczęła mi się lekko falować. Teraz kupiłem MDF 6mm i póki co tylko pokostem ją pomalowałem z obu stron. Na razie wygląda dobrze, nic się nie odkształciło. Jedyne co mi się nie podoba że ta płyta 6mm sporo waży.
Najwiekszy format to 98 cm, grubość HDF 4 mm. Nic nie faluje. Wszystko zależy jak przygotujesz płytę. 1. Szlifowanie po dwóch stronach. 2. Pokost lniany po dwóch stronach. Pierwszy raz chudo, drugi raz po kilku dniach grubo. Następnie odstawiam płytę w suche miejsce na miesiąc. 3. Gruntowanie. Najpierw zeszlifować. Potem chudo grunt, może być gotowe gesso wymieszane z wodą. Jak przeschnie to jeszcze dwa razy grunt, ale bez wody. I pamiętaj o
Właściwie to robię wszystko jak piszesz tylko pokostem lnianym maluję raz i płytę przechowuję pionowo. A o co chodzi tym "pamiętaj o kierunkach grunowania"? Grunt nakładam mały wałeczkiem gąbkowym i smaruję w każdą stronę tak jak mi się machnie.

A płyty kupujesz w zwykłym budowlanym typu Castorama czy Leroy Merlin?
@koovert: Castorama i Leroy ? Chyba znalazłem przyczynę falujących płyt. Płyty cięte na wymiar kupuję tutaj. Możesz sobie obliczyć format taki, aby było mało spadu: http://www.centrum.meble.pl/rozkroj,r1233275. Przesyłka nie jest droga.

4 mm w zupełności wystarcza. Co prawda Beksiński kupował 3mm w Casto, ale to nie to samo Casto co dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wałek gąbkowy...Jebnij go w kąt. Kup zwykłego ławkoca za 5 zł. Pierwszy grunt
@malarzyk: Hej kumplu a mam jeszcze takie techniczne pytanie. Jak zmatowisz płytę HDF papierem to jak ją potem z tego pyłu oczyszczasz? Ja zmiatam pył dużym pędzlem i przecieram wilgotną szmatką ale mam wrażenie że to jest słaby sposób bo zapycham te wszystkie nierówności które powstały od papieru.
Tylko zmiatam, a jeszcze lepiej - odkurzam. Nie używaj wody, bo mikro pyłki ze szlifu poprzyklejają się do powstałych nierówności. Nie wiem czy pisałem wcześniej, ale papierem ściernym jadę po każdym etapie. Po 1, 2, 3 warstwie gruntu też. Malowanie na płycie jest jak jazda rolls roycem. Malowanie na płótnie to taki polonez powiedzmy. Można osiągnąć ten sam efekt na płótnie. Nawet mam kilkanaście swoich obrazów namalowanych na płótnie, ale po latach