Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem

Mirki mam pytanko, szukam mieszkania na wynajem i przyznam szczerze niewielkie mam w tym doświadczenie. Z tego co zauważyłem to niestety bardzo dużo mieszkań na wynajem jest przez wystawiana przez pośredników i agentów nieruchomości. Oglądając mieszkanie i dopytując o koszty dowiedziałem się, że istnieje dodatkowa opłata w wysokości jednego miesięcznego odstępnego dla agencji nieruchomości.

Pytanie brzmi jak powszechne jest to zjawisko? Bo nie ukrywam, wizja odpalenia komuś 2,500 zł tylko za fakt, że zamieścił ogłoszenie z którego zamierzam skorzystać to coś co baaardzo niechętnie zrobie.

Jakieś porady, informacje bardzo wskazane. Oczywiście można szukać bez pośredników, ale wybór jest znacznie mniejszy w szczególności jeśli chodzi o mieszkania blisko centrum lub w nieco wyższym standardzie.
  • 11
@larvaexotech: to jakis specyficzny rynek w tym Bielsku ze wiekszosc ogloszen masz od agencji. A co do wynagrodzenia dla posrednika to masz troche mylne pojecie o ich pracy. Dla Ciebie to oddanie jednego czynszu za nic, dla nich kupa pracy (zrobienie zdjec, jezdzenie z kolejnymi klientami, z ktorych czesc chce przycebulic i dogadac sie za plecami). gdzie tak naprawde posrednikowi odpalasz za to ze on ma w ofercie dokladnie taka nieruchomosc,
@boguchwal: Ja nie kwestionuje tego, że ich praca jest ciężka, szczególnie jak mają masę różnych mieszkań i masę chętnych. Nawet nie mam nic do tego, że chcą sobie w taki sposób zarobić pieniądze, ja to wszystko rozumiem.

Jednak z drugiej strony tak serio to co mnie to obchodzi? Jakbyś kupił mleko w sklepie z ceną 3zł, podszedł do kasy a kasjerka mówi ok ale jeszcze 2zł dopłacasz jako prowizja dla rolnika
A co do wynagrodzenia dla posrednika to masz troche mylne pojecie o ich pracy. Dla Ciebie to oddanie jednego czynszu za nic, dla nich kupa pracy (zrobienie zdjec, jezdzenie z kolejnymi klientami, z ktorych czesc chce przycebulic i dogadac sie za plecami). gdzie tak naprawde posrednikowi odpalasz za to ze on ma w ofercie dokladnie taka nieruchomosc, ktorej Ty szukasz.


@boguchwal:
No proszę Cię... Oczywiście pośrednik żeby zarobić musi się napracować.
@poczekaj: Idealnie opisałeś moje odczucia z tym związane. Nie uśmiecha mi się płacenie, szczególnie że łącznie szukająć mieszkania bite 4-5h spędziliśmy oglądając oferty, analizując okolice, przeliczając sobie, dzwoniąc do różnych osób i dopytując itp itd.

Przecież zawsze jest tak, że usługodawca wylicza cenę na podstawie kosztów, marży itp itd. Jak oddaje auto do mechanika to on mi mówi że usługa wyniesie 550 zł i tyle a skąd on weźmie części, ile
w opisanej sytuacji wykonuje tę pracę na rzecz właściciela mieszkania, bo to właściciel zlecił pośrednictwo w znalezieniu najemcy/kupca. Rynek pośredników to szambo, a wynajmujący/sprzedawcy, którzy przerzucają opłatę na najemce/kupca to debile i lenie


@poczekaj: zgadzam się z Tobą, ale "nie wiń graczy, wiń grę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zdziwiłbym się jakby okazało się że właściciel nawet nie wie że druga strona (klient) też płaci pośrednikowi..


@larvaexotech: To powszechna praktyka tych gównojadów. Jeżeli to prawda, to kolejny przykład jak pośrednik działa na szkodę wynajmującego. Odstraszy w ten sposób dużo potencjalnych chętnych, którzy nie dadzą się wydymać.

Jeżeli dzieje się to za zgodą właściciela to jest on totalnym debilem. 4400 zł, niech rozłoży sobie na 20 miesięcy i wyjdzie 220