Wpis z mikrobloga

Prawilnie przypominam - **dzisiaj do kin w całej Polsce wchodzi La La Land, magiczny musical który zdominował tegoroczne Złote Globy**. Jeżeli poszukujecie jakiejś pozycji na którą warto się wybrać w ten lub przyszły weekend do kina - lepszej nie znajdziecie.

O tym dlaczego jest to najlepszy film tego roku, a może i całej dekady rozpisywałem się dwa tygodnie temu na mirko. Cytując (siebie ( ͡º ͜ʖ͡º):

La La Land jest uroczy. Jest gorzki. Jest smutny. Jest piękny. Emocjonalny. Posiada taką specyficzną melancholię. Wcale nie jest naiwny jak ktoś mógłby stwierdzić po gatunku. Historia choć zdawać się może oklepana, to jednakowoż nie jest banalna - sam scenariusz chciałbym rozłożyć na części i zobaczyć ile małych detali i szczegółów przegapiłem. Bo można ten film analizować na kilka ładnych sposobów. To też wpływa na jego siłę. Idealnie pokazuje i definiuje nostalgię, tęsknotę za innym życiem, niekończące się pytania "co by było gdyby?". Hołduje musicalom i starym filmom, ale robi to z wyczuciem, z gracją, bez nachalności wnosząc tym samym też coś swojego do kanonu filmowego

Emocjonalny rollercoaster który smuci i cieszy, czasami w tym samym czasie. Zakończenie które dostajemy jest tak dobre, że człowiek zaczyna się zastanawiać czy na pewno zasłużył na tak dobre zakończenie. [...] Myślę też, że to nie jest film dla samotnych ludzi, bo może tylko ich wpędzić w depresję. A może przeciwnie? Skłoni do działania, zmusi do odwagi i wykonania pierwszego kroku? Wszak całym przesłaniem filmu jest pogoń za marzeniami, że warto... ech, nie znoszę takich filmów, tak optymistycznych, pokazujących piękno życia i wychodzenie ze stref komfortu. Oby było ich jak najwięcej.


I muszę się przyznać, że z perspektywy tego krótkiego czasu jaki upłynął od obejrzenia stwierdzam, że zgodnie z moimi obawami La La Land nie wypadł z mojej pamięci, tylko każdego dnia nachalnie przypominał o swojej obecności - czy to w formie rozważań nad jego poszczególnymi elementami, czy przez nucenie ...Here's to the fools who dream... albo nieudolne próby stepowania na przystanku.

To film wybitny. Aż chyba pójdę go obejrzeć jeszcze raz.

#film #lalaland #kino #filmy #oscary2017
Pobierz Joz - Prawilnie przypominam - **dzisiaj do kin w całej Polsce wchodzi La La Land, mag...
źródło: comment_oZ7DyeiR5gHRtxESKJLKTCsWZpFwvyMT.jpg
  • 14
@vateras131:
Sorki, samo się wysłało.

Kusi mnie coraz bardziej żeby iść.


@vateras131:
Idź koniecznie.

Ja musicali nie lubię i ten też się słabo zaczynał (pierwsze 5 minut).

Ale ogółem film jest przezabawny, ze wspaniałymi kreacjami Emmy Stone (prawie się zakochałem) i onego drugiego przybłędy. Muzycznie bardzo dobrze. A film ogólnie wzbudza dużo emocji (szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się nawet, że tyle się da).
@Joz nie znam się za bardzo na filmach, to był pierwszy musical na jakim byłem, ale zgadzam się z Twoją recenzją. Coś pięknego, na pewno obejrzę go jeszcze wiele razy...
@Joz: Wróciłem właśnie z kina. W pełni rozumiem zachwyty i wszystkie nagrody. La La Land to coś niesamowitego. Już szukam czasu na następny seans ()