•  

  NASA ODKUPI OD BOEINGA PIĘĆ MIEJSC W ROSYJSKIM SOYUZIE, ŻEBY WYSŁAĆ ASTRONAUTÓW NA ISS

  NASA dokupi miejsca w rosyjskich Soyuzach

  Od czasu wycofania wahadłowców kosmicznych, NASA wysyła swoich astronautów na orbitę korzystając z usług rosyjskiej agencji Roskosmos. Żeby się uniezależnić, NASA uruchomiła program Commercial Crew, który wspiera prywatne firmy w tworzeniu załogowych statków kosmicznych. Aktualnie w programie biorą udział firmy SpaceX oraz Boeing, ale niestety napotkane problemy powodują opóźnienia. Już teraz wiadomo, że prywatne, załogowe loty nie odbędą się przed 2019 rokiem.

  Problem w tym, że NASA ma kontrakt z Rosjanami tylko do końca 2017 roku, a sami Rosjanie nie są chętni na jego przedłużanie. Na szczęście koncern RKK Energia winny jest Boeingowi 320 milionów dolarów, a w rozliczeniu zaproponował pięć miejsc w statku Sojuz, który będzie latał w na ISS. NASA prawdopodobnie odkupi od Boeinga owe bilety. Nie wiadomo ile za nie zapłaci, ale Boeing zapewnia, że nie więcej niż 81,7 miliona dolarów za każde. Tyle właśnie aktualnie kosztuje miejsce w Sojuzie oferowane przez Roskosmos.

  Obsada amerykańskich astronautów na ISS ma się zwiększyć z trzech do czterech w celu przeprowadzania jeszcze większej ilości doświadczeń i eksperymentów naukowych.

  ----------

  #kosmiczneinfo - obserwuj, żeby być na bieżąco z technicznymi nowinkami z sektora kosmicznego
  Fanpage Kosmiczne.info - jeśli wolisz korzystać z facebooka
  http://kosmiczne.info - zezwól na powiadomienia push, a będziesz dostawał powiadomienia bezpośrednio na telefon lub PC

  #nasa #boeing #roskosmos #soyuz #kosmos #eksploracjakomosu #gruparatowaniapoziomu #kosmiczneinfo

  źródło: soyuz.jpg