Wpis z mikrobloga

@miczi92: siląc się na obiektywizm:
+ jak nie znasz języka, to masz szansę łatwiej zrozumieć niektóre mechaniki.
+ większość podstawowego kontentu jest przetłumaczone, więc możesz łatwiej zrozumieć o co chodzi w eventach i decyzjach
- większość materiałów jest po angielsku i slang gry jest powiązany z angielskimi nazwami, więc zrozumienie internetów może być trudne
- jest wiele dziur w tłumaczeniu, niezręcznych wyrażeń, które nieszczególnie pasują (i utrudniają uzyskanie ew. pomocy -
@miczi92: Grałem ze spolszczeniem fajnie na początek łatwiej ogarnąć. Ale potem już tylko wkurza bo sporo rzeczy jest nie przetłumaczone. Jednie polskie nazwy państw mi się bardziej podobały i tego mi brakowało ale się już przyzwyczaiłem.
@miczi92:

Kompletnie nie ma sensu -wręcz przeszkadza, jeśli chcesz zerknąć np. na eu4 wiki i przeczytać o jakiejś mechanice, to będziesz miał inne nazwy, więc będziesz musiał się domyślać,więc ostatecznie lepiej jest grac na angielskiej wersji, jak czegos nie wiesz, np. dany modyfikator to dla ciebie zagadka, to wpisujesz w googla i czytasz przetłumaczony artykuł. A tak w ogóle to bez angielskiego to jak bez ręki, więc lepiej się naucz porzadnie
@miczi92: Jak nie pogra bez polskiego to można wgrać. Jeżeli chcesz żeby wszystko było spolszczone to musisz tam sprawdzić do którego dlc spolszczyli i tylko te dlc wgrać żeby tam nie wyskakiwał jakiś event po angliesku,