•  

czy polski ruch libertariański wykształcił jakąś organizację polityczną z postulatami, które nie kręcą się wokół zdegenerowanego, permisywnego seksualizmu i utopijnego anarchizmu? Jakieś analizy uchwalanych ustaw? Jakieś własne projekty?
    Serio pytam.
    #libertarianizm

•  
      P......k

+5

polski ruch libertariański

wokół zdegenerowanego, permisywnego seksualizmu i utopijnego anarchizmu

@marianbaczal: Wtedy by się nie nazywał libertariański.

•  

@Primusek: Mylisz libertynów z libertarianami.

pokaż spoiler Chyba że to miał być sarkazm xd

+: CimBor, B....n
    •  
      P......k

+4

@marianbaczal: @pitrek136: Tak btw. ciekawi mnie ten cytat z wikipedii jeśli o liberalizm

i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne

Jak można przeciwstawiać się kolektywizmowi i jednocześnie cenić wartości demokratyczne?

•  

@marianbaczal: tak, Stowarzyszenie Libertariańskie jest taką organizacją. Jest to organizacja polityczna, choć nie partia polityczna, która stara się robić analizy i tworzyć swoje propozycje prawne. Jeśli jesteś ciekaw co zrobili to wszystko znajdziesz na ich stronie internetowej. To chyba jest slib.pl

•  

@Primusek: wiesz czym jest kolektywizm i czym są wartości demokratyczne? Bo wygląda na to, że #nieznamsietosieniewypowiem.

Za Wiki:

Kolektywizm – przeciwstawiany indywidualizmowi pogląd akcentujący rolę wspólnot, grup i zbiorowości. Dla zwolenników kolektywizmu kolektywy są istotniejsze od jednostek i tym samym ich cele i dobro powinny przeważać nad celami i dobrem jednostek.

Demokracja – system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)[1].
      Współczesny liberalizm jest ściśle związany z demokracją. Wiele z idei kluczowych dla liberalizmu jest również ważnym elementem systemu demokratycznego (np. odpowiedzialny rząd, równość szans, równość wobec prawa, państwo prawa)[61]. Demokracja liberalna jest obecnie dominującą formą ustroju demokratycznego.

•  

@Libertarianin_org:

>które nie kręcą się wokół zdegenerowanego, permisywnego seksualizmu i utopijnego anarchizmu
      >>tak, Stowarzyszenie Libertariańskie jest taką organizacją.

Częściowo, tak a częściowo nie. Zapomnieliście o fobosie i jego dzielnym pomocnym właścicielu? Potem jeszcze GBL i szampanie? To był członek StwLib. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak nie to przypomnę, jeden z libków a dokładniej członek stwlib był na fotce gdzie razem z kolegą pomagali psu schować jego chorego penisa. Afera skończyła się na tym że został zawieszony. Wyrzucony został za związki z inną aferą gdzie jak podają niektóre źródła dolał GBL do szampana na imprezie, skończyło się tym że "alkohol+" w skrajnym przypadku spowodował próbę samobójczą u dziewczyny.

Uważam że najważniejszy wpływ na organizacje mają jej członkowie a puki mają oddział w "warszafce" wiem że tego typu aberracja wśród StwLib będzie mieć miejsce.

•  

@Satan696: Klubiński jest też członkiem ROMBu, Partii KORWiN i chyba Stowarzyszenia Republikańskiego. Te organizacje też się kręcą wokół "permisywnego seksualizmu"?

Jak sam zauważyłeś, Klubiński został wyrzucony, więc dlaczego przywołujesz jego przykład, skoro Klubińskiego - głównego uczestnika tych afer - już nie ma w SL?

Przy okazji z SL odeszło chyba 5 osób związanych ze środowiskiem, gdzie odbyły się te afery.

•  

@Libertarianin_org: Dobra to zacznijmy od początku:

Klubiński jest też członkiem ROMBu, Partii KORWiN i chyba Stowarzyszenia Republikańskiego. Te organizacje też się kręcą wokół "permisywnego seksualizmu"?
      O ile ROMB zajmuje się bronią to może być sobie tam potrójny trans zoofil o tyle te 2 kolejne twory? No cóż, pogratulować im wyboru i tak kręcą się. Wokół każdej organizacji wolnościowej która jawny i w sposób klarowny nie wyperswaduje libertynom że to nie ich organizacja a jak wyperswaduje to "hurr durr faszyzm", "pseudowolnościowcy"....

Jak sam zauważyłeś, Klubiński został wyrzucony, więc dlaczego przywołujesz jego przykład, skoro Klubińskiego - głównego uczestnika tych afer - już nie ma w SL?
      SL dalej są libertarianami i dalej będą ściągać do siebie ten sort ludzi, chyba że zmienią coś w polityce wyboru członków.

Przy okazji z SL odeszło chyba 5 osób związanych ze środowiskiem, gdzie odbyły się te afery.
      Kurdebele, coś mało.

Tak jak mówiłem, uważam że libertyni to poważny problem nie tylko wewnętrzny ale też... nie bójmy się użyć tego słowa, propagandowym. Charakter tych ludzi i styl bycia może początkowo być spoko ale zaraz potem kończy się regularnymi śmieszkami, forsowaniem braku oceniania i wypaczaniem tego pojęcia.... bo wiadomo jak wolność to można wszystko poza negatywnym ocenianiem kogoś. Z resztą to nie tylko nas dotyka i uważam że to stanowczy rak.

•  

SL dalej są libertarianami i dalej będą ściągać do siebie ten sort ludzi, chyba że zmienią coś w polityce wyboru członków.
      Skąd SL miało wiedzieć, że Klubiński zrobi takie rzeczy? Czy może SL powinno na wstępie odrzucać część libertarian, bo są libertynami?
      Jestem ciekaw co powiesz na wieść, że jeden z członków zarządu jest raczej bardzo liberalny obyczajowo, a jednak robi wiele dla organizacji oraz całego środowiska.

Tak jak mówiłem, uważam że libertyni to poważny problem nie tylko wewnętrzny ale też... nie bójmy się użyć tego słowa, propagandowym. Charakter tych ludzi i styl bycia może początkowo być spoko ale zaraz potem kończy się regularnymi śmieszkami, forsowaniem braku oceniania i wypaczaniem tego pojęcia.... bo wiadomo jak wolność to można wszystko poza negatywnym ocenianiem kogoś. Z resztą to nie tylko nas dotyka i uważam że to stanowczy rak.
      To nie wynika z bycia libertynem. To kwestia dojrzałości i wynik "chanizacji" Internetu, a w wyniku tego następuje również chanizacja ruchu wolnościowego. Trzeba piętnować niedojrzałość psychiczną/emocjonalną, a nie libertynów.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Nawet spokojnie nie można się wykąpać...

#gielda #heheszki

odpowiedzi (16)

Dobra Misiaczki, wspominałem kiedyś na tagu #zegarki, że mam zamiar pozbyć się trochę zalegających sikorów (będą to pewnie głównie Casio :P), których już nie noszę z powodu klęski urodzaju.
    Na dzień dobry lecą dwa egzemplarze Casio AQ-180W (moduł 3793, gdyby ktoś chciał sobie sprawdzić, co taki potrafi). Oba mają już swoje lata i noszą trochę drobnych śladów użytkowania, ale stan oceniam jako przyzwoity. Różnią się tylko paskiem (jeden ma parciany, a drugi gumowy). Oczywiście, dokumentów brak (jeden kupiłem używany bez, drugi mój, ale ma tyle lat, że papiery są nie wiadomo gdzie).
    Warunki #rozdajo:
    - losuję dwie osoby, każda dostaje po jednym zegarku
    - po losowaniu ze zwycięzcami się dogadam na PW; jeśli obaj będą chcieli ten sam to rzucam monetą i decyduję, co komu wysłać, a jeśli będą chcieli różne, to wysyłam wg preferencji,
    - losuję przy pomocy strony mirkolos.pw,
    - zielonki nie biorą udziału,
    - jeśli mam kogoś na #czarnolisto, wylatuje z losowania,
    - wysyłka tylko do kraju.
    Losowanie odbędzie się w niedzielę 24.01.2021 około 21:00, pod warunkiem, że mirkolos zadziała (bo z tego, co widzę, to kiepskawo chodzi i częściej mi nie działa niż działa), chyba, że ktoś ma lepszą maszynę losującą.
    Wysyłka gdzieś w przyszłym tygodniu, jak znajdę czas.
    pokaż całość

odpowiedzi (33)

Byłem w oddziale NBP wpłacić 8,75 kg bilonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) (poprzedni wpis tutaj). W puszce było dokładnie:

pokaż spoiler 2550 monet

pokaż spoiler czyli

pokaż spoiler 851,39 zł - szczegółowa liczba monet na zdjęciu poniżej.

Jak wyglądała wizyta?
    Wszedłem do głównego holu NBP i stała tam maszyna. Jak działa jest pokazane na tym filmie. Zacząłem stopniowo przesypywać monety z puszki. Akurat przyszła regionalna telewizja i zaczęła mnie nagrywać do materiału o NBP ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obok stała pracownica i się mi przyglądała. Jak pojawiła się telewizja i zaczęła mnie nagrywać, to przyszedł też prezes placówki i wszyscy stali obok mnie i się przyglądali jak przesypuję monety XD Po przeliczeniu kasy maszyna wypluła kwitek jak na zdjęciu poniżej i wyświetliła czerwony ekran AWARIA, a koleś z telewizji to nagrywał XDDDDDDD Z kwitkiem poszedłem do kasy NBP i dostałem gotówkę do ręki. Nie pobierają za to żadnej prowizji. Ogólnie polecam tę metodę, bo przeliczenie 8,75 kg monet trwało mniej niż minutę i nie ma żadnych opłat. Polecam też tę metodę oszczędzania. Człowiek na co dzień wrzuca do puszki srebrne drobniaki i w ogóle tego nie odczuwa, a teraz mam dodatkowe 850 zł w łapce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #pieniadze #oszczedzanie
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (238)