Wpis z mikrobloga

Wczoraj byłem świadkiem zatrzymania z powodu przepalonej żarówki na zjeździe z ronda. Seryjnie.
Policja włączyła kogut, zatrzymała pojazd na środku drogi i zakorkowała odcinek drogi na długości spokojnie z kilometr w każdą stronę żeby wlepić mandat za żarówkę xD

Chronić i Służyć...

Moje miasto takie piękne.

#policja #skierniewice #polska #wtf #oswiadczenie #polskapolicja #ruchdrogowy #prawo
Pobierz C.....x - Wczoraj byłem świadkiem zatrzymania z powodu przepalonej żarówki na zjeździ...
źródło: comment_DFo1hd7KPQ4tEXloJMEe4kZPzd6tS7P6.jpg
  • 8
@Cripex: Czy możemy dostać mandat za niepalące się światło (przecież mogło przepalić się podczas jazdy, o czym kierowca nie musi wiedzieć)?

Odpowiada nadkomisarz Marcin Książkiewicz z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

- Każdy pojazd dopuszczony do ruchu musi mieć sprawne oświetlenie, a więc wszystkie światła wymagane przepisami, również pozycyjne czy cofania. Nie ma tu żadnego rozgraniczenia i ulgowego traktowania. Policjanci w przypadku stwierdzenia awarii oświetlenia mają wybór: zatrzymać dowód rejestracyjny
@mamFAJNYnick: W moim poście nie ma informacji o mandacie. Jest tylko o zatrzymaniu.
Facet przechodził ze swojego auta do radiowozu i coś tam wypisywali toteż pewnie na lampce się nie skończyło.

W każdym razie mogli go chociaż na pobocze ściągnąć, a nie na chama na samym środku zjazdu z ronda się ustawić. I to jeszcze tak, że oba pasy radiowóz zablokował.