Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie oczyszczaczy powietrza i alergików. Po ostatnich akcjach ze smogiem stały się popularne reklamy z oczyszczaczami powietrza. Dobry sprzęt z odpowiednimi filtrami może pozbywać się też alergenów i zastanawiam się nad kupnem takiego (alergia na pyłki).

I tutaj rodzi się moje pytanie.

Czy przebywanie w sterylnym mieszkaniu gdzie pracuje taki odświeżać nie sprawi, że moja alergia na pyłki się pogłębi?
Ma ktoś wiedzę w tym temacie? Obawiam się, że codzienna styczność z pyłkami sprawia, że mój organizm mimo wszystko stara się walczyć i uodparnia się.

#alergia #powietrze #zdrowie
  • 4
@affairz: Tak zmniejszy się, bo w domu alergenów nie będzie. A co w przypadku jak wyjdę na spacer gdzie te alergeny będą. Nie uderzy we mnie wtedy ze wzmocnioną siłą?
@wiluxpl: to nie jest tak, że to powietrze będziesz miał nagle 100% sterylne. zwłaszcza jeśli kupisz nieadekwatny do metrażu oczyszczacz. ja mam dużego sharpa i mi z nawilżaniem nie nadąża, radzi sobie dopiero jak się go zamknie, jakiś mirek wrzucał wykresy PM2.5 i PM10 po odpaleniu i jak po wietrzeniu zanieczyszczenie wzrasta, tak po odpaleniu oczyszczacza schodzi do normy, ale nigdy nie schodzi do zera, podobnie jest pewnie z alergenami