Wpis z mikrobloga

@JohnMaxwell ok dzięki za odpowiedź. Jutro może uda się znow go zobaczyć. Pustułek mam tu od groma i widzę je codziennie. Nawet kiedyś ranna jedna była na ogródku u mnie więc chyba nie. Bo opatrzone mam i nie przypominała.
@thisway: Sylwetka typowego myszołowa. Niestety trudność polega na tym, że u tej grupy występuje duża zmienność osobnicza i np. myszołów zwyczajny jasna forma może być bardzo podobna do myszołowa włochatego (różnią ich detale w upierzeniu).
A ten jasny ogon u niego bez czarnego paska oznacza, że to młody osobnik urodzony w zeszłym roku.
Jeśli chcesz mieć pewność co do gatunku to zaobserwuj czy ma opierzone całe nogi.

Później dodam więcej cech.
aaadam91 - @thisway: Sylwetka typowego myszołowa. Niestety trudność polega na tym, że...

źródło: comment_YhT3haVXlCdEVkp5NHvEN9oN9UQII59L.jpg

Pobierz
@aaadam91 Wow. Dziękuję. To bardzo konkretne informacje. Na pewno poobserwuję. Już wiem na co zwracać uwagę. Niestety po dzisiaj nie jestem w stanie stwierdzić jak spód wygladał. Szybował dość nisko i mi zwiał.
@thisway: Tak w ogóle to myszołów włochaty pojawia się u nas tylko w zimie, przylatuje tutaj z północy jak do ciepłych krajów. I jestem prawie na 100% przekonany, że to ten gatunek, ale myszołowy potrafią zaskoczyć, dlatego trzeba patrzeć na kilka cech diagnostycznych.
PS.Powodzenia w polowaniu z aparatem ( ͡° ͜ʖ ͡°).