Wpis z mikrobloga

@danio93: Trzeba było wymienić w aplikacji na EUR - za taki przelew nikt by nic nie potrącił. Wydaje mi się, że Revolut ostrzega przed używaniem przelewów SWIFT w USD. Widziałem tam informacje, że prawdopodobnie będą opłaty banków pośredniczących i żeby tej opcji używać w ostateczności.
@MichaelT128: Właśnie czytam o tych bankach pośredniczących, nie wiedziałem o tym wcześniej. Cóż, przynajmniej będę ostrożniejszy na przyszłość..
@ms93: Dlaczego za przelew w EUR bym nie płacił a za USD już tak? Myślałem że te ostrzeżenia dotyczą mojego banku. Rozumiem że można wziąć kilka procent ale ponad 70% to złodziejstwo...
@danio93: EUR idzie jako SEPA, USD i inne waluty jako SWIFT.
Stawki pewnie są typu "jakiś niewielki %, ale nie mniej niż ileś jednostek waluty". Przy przelewie 1000$ mogłoby wyjść w sumie np. 5% opłat (strzelam, nie wiem tego), a przy takiej małej kwocie wyszło bardzo dużo.
#!$%@? to jest, 21. wiek a banki jak w średniowieczu. Nie dość że przelew idzie do kilku dni to jeszcze 1/4 pieniędzy dochodzi. Dobrze że większej kwoty nie przelewałem bo inna nieświadoma osoba taka jak ja może się nieźle naciąć
#!$%@? to jest, 21. wiek a banki jak w średniowieczu. Nie dość że przelew idzie do kilku dni to jeszcze 1/4 pieniędzy dochodzi.


@danio93:

#!$%@? to jest, niby ludzie umieja czytac, a i tak nie rozumieja tego co przeczytaja...