•  

  Mirki, dziś kwestie organizacyjne

  Wersja mobilna Wykopółki doczekała się apdejtu, oprócz bugfixów pojawiła się możliwość wołania na mirko osób, które nie udostępniły danych i mają poblokowane pw.

  Szczerze powiedziawszy, ostatnio mamy plagę osób, które czasem po zawołaniu nawet nie wiedzą o co chodzi. Oczywiście zablokowane PW na Wykopie to nic niezwykłego, dlatego pojawiła się opcja wołania na mirko ale ilość osób ignorujących wszelkie możliwe powiadomienia i wołania jest ogromna. Niestety, utrudniacie zabawę osobom, które chcą się tymi książkami wymieniać i faktycznie to robią.

  Po weekendzie uruchamiamy ponownie opcje, która będzie usuwać z kolejki do książki delikwentów, którzy na wołanie nie odpowiedzieli w ciągu 72h. Uznajemy, że 3 dni to wystarczająca ilość czasu żeby odpisać nadawcy czy to w komentarzu do postu czy pw.

  Dodatkowo jednak jeśli tak się nie stanie i dana osoba zostanie usunięta z kolejki przez skrypt to będą naliczane ujemne punkty rankingowe. Te znów spowodują zaniżenie pozycji w kolejce do wszystkich książek jakie dany użytkownik będzie miał na liście życzeń, również w przyszłości. Punkty będą permanentne, jedyną możliwością ich zniwelowania będą pozytywne akcje (przekazanie książki, oddanie książki na wykopółkę itd).

  Mirki, nie chcieliśmy używać bardzo drastycznych metod oceniania użytkowników, postawiliśmy na w miarę zrównoważony system i wiedzieliśmy, że pewnych rzeczy nie przeskoczymy (wymuszanie podawania adresów nie wchodzi w grę) ale musimy ten bajzel posprzątać dlatego w najbliższych dniach, odpalamy skrypt rankingowy, wszystkie dotychczasowe wołania były rejestrowane w bazie więc osoby, które będą w dniu apdejtu wisieć powyżej 72h też dostaną kary. Chyba, że do tego czasu załatwicie temat.

  Jeśli macie jakieś uwagi/pomysły to dawajcie je w komentarzach. Może ktoś wpadnie na lepsze rozwiązanie. :)

  Miłego weekendu mirki. :)
  #wykopolka

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   #azja #indonezja #sennajawie #wosp #gdansk

   Telewizor w poczekalni budynku indonezyjskiej poczty i relacja z wydarzeń w Gdańsku

   odpowiedzi (28)

  • avatar

   SMSy na Wykopie

   Wspominałem Wam wcześniej, że aktualnym priorytetem dla nas jest zwiększenie bezpieczeństwa Użytkowników, a także serwisu. Jedną z obietnic było wprowadzenie SMSów w procesie rejestracji.

   Obietnica została dotrzymana i każdy nowy użytkownik rejestrując się teraz w serwisie musi dodatkowo zautoryzować się numerem telefonu.

   Zmiana ta wymagała od nas zmian w regulaminie, dlatego każdy z Was otrzymał nowe jego brzmienie na swoją skrzynkę mailową.

   W przyszłości rozważamy wprowadzenie możliwości podania numeru telefonu dla obecnych użytkowników jako opcji na dodatkowe zabezpieczenie swojego konta.

   Przy okazji zachęcam Was do sprawdzenia i zaktualizowania Waszego adresu mailowego w profilu. Często zdarza się tak, że osoby wpisujące tam tymczasowe maile, w przypadku zapomnienia hasła nie będą mogły odzyskać dostępu do konta.

   Pozdrowienia!

   #wykopchangelog #wykop #wykopblog
   pokaż całość

   odpowiedzi (321)

  • odpowiedzi (21)