Wpis z mikrobloga

#ps4 #horror #gra
Pod TYM wpisem pytałem o grę na PS4, przy której można się zesrać ze strachu.
Polecono mi głównie Outlast i rodzimą produkcję Layers of Fear.
Outlast potrafi napędzić stracha ale brakowało mu klimatu. Zwłaszcza ostatnie chwile z grą były dosyć naciągane i trochę nie pasowały do reszty. Ogólnie jest to dobra gra 4/5 ale wymięka przy konkurencji jaką jest...
Layers of Fear. To jest atmosfera, którą często ciężko udźwignąć. Doskonale spasowane dźwięki jak i muzyka. Mimo, że w życiu codziennym nie mam lęków przed ciemnością, duchami i innymi tego typu pierdołami to w tej grze gęsia skórka potrafiła utrzymywać się długo. Śmiałem się z komentarzy "chyba jej nie przejdę" ale po odpaleniu sam miałem wątpliwości czy powinienem to sobie robić i brnąć w ten koszmar dalej...
Polecam mocno.

  • 8
@ejadaz689: Czyli jak 90% horrorów w dzisiejszych czasach. Pusty dom, widok z pierwszej osoby, chodź i podnoś #!$%@? kartki i notatki. Zero fabuły, klimat wszędzie ten sam, raz na 15 minut jakiś #!$%@? jumpscare ;_;

@berials: ~3 godziny, ale nie kosztuje 100zł. Z drugiej strony ten voice acting nie jest wart nawet dwóch dych XD
@Bociek01 dla mnie z horrorow które ogralem na PS4: outlast + dodatek, obcy izolacja, soma, layers od fear to ten ostatni był najmniej stresujący ze względu wlasnie na to, że w grze nie ma żadnego zagrożenia, nie musisz przed niczym uciekać. Soma, dodatek do outlasta i obcy izolacja - polecam. Od dzisiaj ogrywam residenta 7 i jest na razie bardzo dobrze.
Nie powiedziałbym, że Layers of fear jest jakimś super strasznym horrorem, wszak nie ma w nim praktycznie żadnego zagrożenia dla gracza, ot taki zwykły symulator chodzenia,


@ejadaz689:

ostatni był najmniej stresujący ze względu wlasnie na to, że w grze nie ma żadnego zagrożenia


@uhceiP:

W tej grze raczej chodzi o zupełnie coś innego niż śmierć. Gra jest skonstruowana jak koszmar i tak się ją odbiera. Moim zdaniem jest to najlepszy