Wpis z mikrobloga

@Goofas: Czy to nie żadna przeróbka? Czy wybuchowy Czarek uważa, że wymagania do rządzenia Europą to wykształcenie i znajomość jezyków obcych. Ja prdl co za bełkot. By rządzić trzeba mieć w sobie to coś co #!$%@? władców, a poza tym Chiński prezydent. Włada krajem większym niz Europa, 3x ludniejszym niz UE, a umie tylko po mandaryńsku, nie zna kantońskiego, ujgurskiego ani wielu wielu innych...

Powiedz że to żart #aszkiera
Czy wybuchowy Czarek uważa, że wymagania do rządzenia Europą to wykształcenie i znajomość jezyków obcych.


@Impresjonista: Nie tylko Czarek tak uważa. RAZ zaraz po wyborach wychwalał Dudę, bo ma doktorat i zna 4 języki.
@jacekKobr: Co innego wychwalać kogoś, kto rzeczywiście ma dorobek i naukowy i kulturalny [ Duda > ...> Komorowski, Wałęsa, Kwaśniewski ]
a co innego uważać, że do sprawowania władzy legitymuizuje wyzsze wykształcenie czy znajomość języków.
Naprawdę wątpię czy Napoleon czy Otton którzy wziąwszy za mordę całą Zachodnią Europę pokończyli Uniwersytety. Naprawdę wątpię by cały szereg amerykańskich prezydentow znał coś ponad pensylwańską angielszczyznę...
@Goofas: Pytanie czy mamy pewność, że Wikipedia jest wiarygodnym źródłem w tym wypadku.

varying degrees of fluency

Same te słowa mogą równie dobrze oznaczać, że w połowie podanych języków potrafi się przywitać, a w drugiej zarówno przywitać jak i pożegnać. Nie mam pojęcia jak jest naprawdę, jednak jeśli chcemy obalić cudzą tezę, warto podać lepsze źródło, bez tak enigmatycznych stwierdzeń w innym wypadku zamiast wyśmiać drugą osobę, możemy sami się ośmieszyć.
@Maljevic:

Jeśli publicznie nazwę kogoś złodziejem, to na mnie ciąży obowiązek udowodnienia że nim jest, czy też na nim, że nie jest?

Oczywiście że trzeba udowodnić złodziejowi winę. Jeśli jednak mamy jakiś dowód(kto wie może ten pan na czymś jednak opierał swoją błędną teze), który może z czasem się okazać że jest fałszywy to śmiem wątpić, że wątpliwej jakości dowody mogą pomoc nawet niewinnie oskarżonej osobie.