Wpis z mikrobloga

Mój stary to fanatyk PLC. Pół mieszkania zajbanene sterownikami, przyciskami i czujnikami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi elektrozawór czy czujnik i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu jakiś czujnik w nodze.
Druga połowa mieszkania zajbanana mechatroniką praktyczną, Mały technik, Razem dla PLC xD itp. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich kioskach w mieście, żeby skompletować wszystkie mechatroniczne tygodniki. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych gazetkach ale teraz nie dosyć, że je kupuje to jeszcze siedzi na jakichś forach dla mechatroników i kręci gównoburze z innymi mechatronikami o najlepsze czujniki i falwoniki itp. Potrafi drzeć mordę do monitora albo wypieolić klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie #!$%@?ł to założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach : Zasilacz z czarnej listy, temat wielokrotnie wałkowany, zamykam. Użyj Google, Zamykam albo twoje posty zaniżają ogólny poziom forum . Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę „Zasilacz z białej listy”, za #!$%@? 10k postów."
"Jak jest ciepło to co weekend stary #!$%@? wszystkie swoje projekty na dworze. Od jakichś 5 lat w każdą niedzielę buduje jakiś jakiś sortownik czarno białych elementów (#!$%@? z 10 ich ma już ) a ojciec #!$%@? o zaletach dokładnego sortwowania (z dokładności do 1 elementu, super sprawa #!$%@?) . Potem wieczorem na kolacje każe patrzeć nam z matką na jego sortownik i mówi że dzięki temu dostałem się na studia bo nauczył mnie logicznie myśleć, #!$%@?.
Co sobotę budzi ze swoim znajomym Andrzejem całą rodzinę o 4 w nocy bo hałasują podłączając jakieś falowniki, siłowniki czy czy #!$%@? wie co i #!$%@? od rana. Kiedyś jak z mirkiem wyczaili , że ze sterownika mogą sterować oświetleniem to po 2 dniach dostałem ataków epilepsji, ja #!$%@?.

Przy jedzeniu zawsze #!$%@? o PLC i za każdym razem temat schodzi w końcu na Ludzi programujących w czystym LD i simensach, ojciec sam się nakręca i dostaje strasznego bólu dupy durr że #!$%@? wie o co tam chodzi i tylko kradno hurr, robi się przy tym cały czerwony i odchodzi od stołu klnąc i idzie oglądać oferty z komponentami do PLC na aliexpress żeby się uspokoić.
W tym roku sam sobie zamówił od chińczyków na święta Mitsubishi MELSEC FX3GE trzeciej generacji wersji z 40 cyfrowymi liniami I/O z 10 różnymi czujnikami i różnymi badziewiami do tego . Oczywiście do wigilii nie wytrzymał tylko już wczoraj rozpakował i zaczął #!$%@?ć i wszystko łączyć . Oczywiście #!$%@? wie jak mając wszystko na 24 V, #!$%@?ł korki w całej kamienicy, chyba miał jakiś falownik czy #!$%@? wie jakieś badziewie. Oczywiście w dzień wigilii panowie technicy przyjechali i chcieli naprawić, ale #!$%@? ojciec oczywiście zaczął się przy nich wymądrzać i #!$%@?ć o PLC, że on im zrobi jakieś system sortowań i podawania(? ciekawe #!$%@? jak ) już widzie żywot bez prądu do końca życia z jego wynalazkiem. Ci oczywiście się #!$%@?, pojechali i całe święta bez prądu. Super święta #!$%@?. Oczywiście miał jakieś power banki i baterie podłączył jakieś wzmacniacz i debil poszedł do sąsiadów szpanować jaki to on nie zaradny. Dwa zęby wybite i oko podbite, matka przez miesiąc z domu nie wychodziła ze wstydu.
Gdybym mnie na długość ręki dopuścili do chinoli co to produkują to bym #!$%@?ł.

Jak któregoś razu, jeszcze w podbazie czy gimbazie, miałem urodziny to stary jako prezent wziął mnie ze sobą na do sklepu elektronicznego w drodze wyjątku. Powiedział mi, że mogę sobie wybrać swoje pierwszy sterownik. Ale #!$%@? jak mu w sklepie powiedzieli, że nie ma i ze maja tylko zwykle arduino to zrobił taką wojne że ja #!$%@?. #!$%@? ochrona plus policja musiała go obezwładniać. Debil na allegro na kupował na jakiś aukcjach zestawy z PLC i wskazał ich adres i zapłata za pobraniem. Za dwa dni znowu pały na chacie, bo jeszcze w nocy na ich sklepie napisał sprayem „Tylko PLC„
Wracając do urodzin, wspomniałem że miał system sterowania oświetleniem, to mi wieczorem go przed snem przyniósł i nadał morsem na nim 100 lat . Super prezent k*o.

Wspomniałem, że ojciec ma kolegę mirka, z którym majsterkują. Kiedyś towarzyszem składania i lutowania był hehe Zbyszek. Człowiek legenda o kształcie piłki z wąsem i 365 dni w roku z multimetrem i probówka w kieszeni . W ogóle człowiek na osobną historie. #!$%@? wymyślił sobie że chce być półczłowiekiem-półmaszyną. Ja #!$%@?. Zbudował sobie jakąś skrzynkę ( coś jak Ironmen ma na sobie) z PLC i jakiś zespołów z siłownikami i silinkami. Podstawowym obiektem który się rzuca w oczy jest wyświetlacz LCD 2x16, na którym #!$%@? uwaga wyświetla się temperatura jego ciała, temperatura otoczenia wilgotność, tętno i ile kalorii spalił dzisiaj (??). Do tego #!$%@?ł to jakimiś diodami do okoła i przyciskami i tak łazi z tym zwieszonym na szyj.

Byli z moim ojcem prawie jak bracia, przychodził z żoną Bożeną na wigilie do nas itd. Raz ojciec miał imieniny zbysio przyszedł na hehe kielicha. #!$%@? się i oczywiście cały czas gadali o PLC. Ja siedziałem u siebie w pokoju. W pewnym momencie zaczęli drzeć na siebie mordę, czy generalnie lepszy jest FBD czy LD

WEŹ MNIE NIE #!$%@? ZBYCHU, WIDZIAŁEŚ KIEDZYŚ JAKIS LINIE PRODUKCYJNĄ CZY #!$%@? ROBOTA NA FBD
#!$%@? TADEK ŻADNA MASZYNA NIE JEST PROGRAMOWANA NA FBD
CO TY MI O MASZYNACH #!$%@?, TY NAWET SIŁOWNIKA Z ELEKTROZAWOREM NIE UMIESZ PODŁACZYĆ . LD TO JEST KRÓL JĘZYKÓW PROGRAMOWANIA JAK LEW JEST KRÓL DŻUNGLI
No i aż się zaczeli #!$%@?ć zapasy na dywanie w dużym pokoju a ja z matką musieliśmy ich rodzielać. Od tego czasu zupełnie zerwali kontakt. W zeszłym roku zadzwoniła żona zbysia, że zbysio spadł z rowerka i zaprasza na pogrzeb. Odebrała akurat matka, złożyła kondolencje, odkłada słuchawkę i mówi o tym ojcu, a ojciec
I bardzo #!$%@? dobrze
Tak go za tego FBD znienawidził.
Wspominałem też o arcywrogu mojego starego czyli wszystkich co programują PLC w czystym FBD. Stali się on kompletną obsesją ojca i jak widzi gdzieś książki Roberta Sałaty albo Krzysztofa Korpysza, to stary zawsze mamrocze pod nosem, że powinni w końcu coś z tymi sk
*ysynami zrobić. Gazety mechatroniczne też przestał czytać bo miał ból dupy, że o nich się nic nie pisze ani aferach na elektrodzie. Raz przeczytał w internetach wypowiedź jakiegoś studenta że u nich na uczelni uczą ich programować FBD , to #!$%@? zapłacił jakimś menelom i #!$%@? przez tydzień stali z jakimiś transparentami przed uczelnią. Z napisem „Nie o taką mechatronike walczył mój dziadek, nie róbcie #!$%@? z tej dziedziny nauki TYLKO LD” ja #!$%@?. Ale że nikt tam nie zwracał na nich uwagi to zaczął się #!$%@?ć na wykłady. I tu dopiero rozpoczynał się festiwal żenady i #!$%@?. Wyglądało to tak że ojciec wbiegał na sale ściągał swoją koszule, a na plecach miał napisane LD i #!$%@?ł wykładowców, a do tego krzyczał do studentów że nie maja se dać zwieźć faszystowskiej(?) ideologi. Przy ostatniej próbie jak już go ochrona #!$%@?ła 2 razy, to za pomocą jakichś łańcuchów co były w piwnicy i mojej kłódki od roweru przypiął się do grzejnika w jednej sali i powiedział że nie wyjdzie.
W końcu policjanci oderwali starego od grzejnika . Ja podałem policji kod do kłódki rowerowej, Matka ubłagała policjantów, żeby nie aresztowali ojca. #!$%@? a chciałem tam iść na studia a teraz mnie na pewno przyjmą. #!$%@? wielkie dzięki.

Stary do tej pory robi z januszami i studenciakami gównoburzę na forach dla mechatroników bo założyli tam specjalny temat, gdzie przestrzegali przed robieniem jakichkolwiek interesów z moim ojcem. Obserwowałem ten temat i widziałem jak mój ojciec nieudolnie porobił trollkonta

czujnikoptycznypan54, zawórdławiącykról23 czy indukcjamojamiłość143 .
Liczba postów: 1
Ten temat założyli jacyś idioci! Znam użytkownika stary_anona od dawna i to bardzo porządny człowiek i wspaniały mechatronik! Chcą go oczernić bo zazdroszczą zrobionych sortowników Potem jeszcze używał tych trollkont do prześladowania niedawnych kolegów z osiedla. Jak któryś z nich zakładał jakiś temat to ojciec się tam wpie**alał na trollkoncie i np. pisał, ze ch*jowy sortownik i widać, że nie umie dobrać zasilacza nie z czarnej listy xD Z tych samych trollkont udzielał się w swoich tematach i jak na przykład wrzucał zdjęcia nowych sortownikow to:

Noooo gratuluję świetnego projektu! Widać, że doświadczony konstruktor, chyba pracuje w Festo!
a potem się z tego cieszył i kazał oglądać mi i starej jak go chwalą na forum.

#heheszki #pasta #polibuda #plc #zloto
  • 1