Wpis z mikrobloga

@laaalaaa: a co to za życie jak nie masz pieniędzy i na nic Cię nie stać? Wiadomo, że rzeczy jak rodzina są ważne, ale bez pieniędzy nie zapewnisz jej "godnego" życia. Smutne to niestety, ale prawdziwe.

Zgodzę się jedynie z tym, że nie warto za wszelką cenę uganiać się za pieniędzmi, gdy nie masz rodziny ani bliskich osób. Na stare lata zostaniesz sam/sama i czasu nie cofniesz. Na co Ci wtedy
pogoń za dużą kasą


@laaalaaa: Wiesz co dała pogoń za dużą kasą? Rozwój. Siedzisz przy laptopie? Jakiej firmy? I jak bogaty jest jej szef? A telefon jaki? Samochód, dom, meble, prawie wszystko co widzisz jest efektem pogoni za dużą kasą.
@dolOfWK6KN: Ten wybór jest właśnie przedmiotem myśli przewodniej rysunku. OP każe nam się zastanowić czy chcemy poświęcić każdą chwilę życia na tę pogoń tylko po to, by kiedy stwierdzimy, że mamy hajsu wystarczająco dużo zauważyć, że czas na radość z sukcesów już dawno minął.
@jesse__pinkman: Wiem o tym. Chodziło mi o to, że ludzie uwielbiają korzystać ze zdobyczy pogoni za dużą kasą, a z drugiej strony płaczą (zazwyczaj biedni), że konsumpcjonizm zły, że kapitalizm ble, że pieniądze fuj, że pieniądze deprawują. A później idą do Starbucksa na kawę, wyciągają MacBooki i kontynuują swój płacz.
Gdyby nikt nie wybrał pogoni za kasą, nikt nie miałby choćby połowy z tego co posiada. Ty, ja i OP mamy