•  

#bieganie #rower #ultramaraton #trail #bieganie #biegigorskie #chinskiecuda #itemyzchin

Na sam poczatek, chcialbym umiescic gotowa formatke, zeby wklejac ponizej:

Hurr durr kupuje z chin rzeczy majace kontakt z zywnosci - debil bez rigczu.

Kupione na aliexpress softflaski 500ml z przeznaczeniem na co dluzsze bieganie itp aktywnosci.
    Butelki nie roznia sie budowa, sposobem dzialania i materialem (na ile bylem w stanie ocenic) od softow salomona. Oczywiscie cena jest zupelnie inna, ale taka to juz specyfika zakupow w chinach.
    Softy nie smierdza, nie leje sie z nich, ustnik jest w praktyce identyczny jak salomonowy i scotta (scott chyba od hydrapak bierze).
    Ciezko mi cokolwiek napisac o wytrzymalosci, salomony sa znane z tego ze po pewnym czasie przeciekaja, ale czesc uzyszkotnikow twierdzi ze to ze wzgledu na uzywanie w nich gazowanych plynow.

Po co i na co to jest?
    Jesli ktos biega, jezdzi na rowerze z plecakiem i nie chce targac wielkiego buklaka ma do wyboru bidon albo takie softflaski. Czyli miekkie butelki z ktorych po scisnieciu (i zagryzieniu ustnika) leje sie plyn. Jest to o tyle wygodne ze nie dostaje sie powietrze do srodka, wiec nic nie chlupie, dwa mozna do nich zapakowac zele i inne polplynne substancje.

Te 500ml softy kosztowaly mnie ok 5$ za szt.
    Wystarczy wpisac softflask albo soft bottle w wyszukiwarke na ali i znajdzie sie tego od cholery. Firma ktorej nazwe widac na butelce aonijie, robia rowniez sporo innych rzeczy dla biegaczy (plecaki, saszetki itp pierdoly).

Gdyby ktos chcial byc wolany po jakis dluzszych testach outdoorowych jak sie ma wytrzymalosc, niech napisze, za jakies 2/3 tyg dam znac co i jak.

źródło: IMG_20170203_163915_AO_HDR.jpg

•  

źródło: IMG_20170203_164016_AO_HDR.jpg

•  

źródło: IMG_20170203_164047_AO_HDR.jpg

•  

źródło: IMG_20170203_164057_AO_HDR.jpg

•  
      L..............s

+1

Komentarz usunięty przez autora

+: geuze
    •  

@PurpleHaze: Wołaj jak się sprawują po testach bo sam planuje kupić.

+: zajo22
    •  

Bakterie już robią imprezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@PurpleHaze: Mnie też wołaj po testach.

•  

@PurpleHaze: Hurr durr kupuje z chin rzeczy majace kontakt z zywnosci - debil bez rigczu.

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Hurr durr kupuje z chin rzeczy majace kontakt z zywnosci - debil bez rigczu.

@PurpleHaze: aż tak to może nie, ale jakiejś firmy krzak - szczególnie z tworzywa - wolałbym nie kupować. Najbezpieczniej jest kupować chińskie marki, które można też kupić w Europie. Ja mam czajniczek do zalewania kawy z nierdzewki, ale produkcji koreańskiej. Wtedy kosztował 1/2 tego co Hario Buono ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@geuze: @Lunar-Industries: tyle ze nigdy nie wiesz do konca co kupujesz. Ten plastik ma oznaczenia pcv free i bpa free, tak samo jak markowe rzeczy. Tyle tylko ze w tym wypadku nie masz pewnosci czy tak jest naprawde. Przeciez nie zlecisz analizy materialowej dla rzeczy za 50zl. A i tak to wszystko produkowane jest w azji.

Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz, tych buteleczek nie bede uzywal dzien w dzien, sa raczej na jakies dluzsze trasy, moze raz w miesiacu, jakies zawody tez dosc rzadko. Nie jest to zamiennik kubka, czy bidonu rowerowego uzywanego na codzien.

+: bzyx1
    •  

tyle ze nigdy nie wiesz do konca co kupujesz. Ten plastik ma oznaczenia pcv free i bpa free, tak samo jak markowe rzeczy. Tyle tylko ze w tym wypadku nie masz pewnosci czy tak jest naprawde.

@PurpleHaze: akurat kupując europejskie marki też nie masz takiej pewności, bo szczególnie z tworzywami lubią sobie w kulki polecieć... Ale zawsze to ryzyko mniejsze. Generalnie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo tworzyw to najlepiej kupować produkty, które są robione przez amerykańskie firmy, lub na ten rynek dostępne - wydaje mi się, że mają bardziej wyśrubowane normy i to właśnie oni zaczęli wycofywać BPA.

Przy okazji tworzyw i materiałów do produkcji opakowań w ogóle polecam stronę FDA, są naprawdę solidnie opracowane teksty :)

+: t...u
    •  

@PurpleHaze: O, teraz dopiero zauważyłem ten post. Nie ukrywam, że sam podróbek z Aonijie kupować nie będę, jak ktoś chce - jego sprawa. Natomiast na grupie ultrarunning ktoś reklamował swój biznes w postaci sklepu z tymi podróbkami i autentycznie nie widział w czym problem i dlaczego ludzie się burzyli.

Jak słyszałem odwieczny argument "hurr durr, biedny jestem, nie stać mnie" to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

•  

@AvantaR: Naczy wiesz prawda jest taka, ze softy salomona jedyne sensowne dostepne w PL maja przegieta cene 80zl to jest duzo za duzo moim zdaniem. A nie jest to kosmiczna technologia rakietowa by sie tak cenic. Niestety u nas cokolwiek z logo salomona, to to samo co casus dopisku "biegowe" +50% do ceny.

Swego czasu razem z pasem biodrowym w zestawie kupilem flaski scotta (tez produkuje hydrapak) 2x 250ml za 50zl. Polujac na amazonie mozna platypusa i hydrapaka dorwac za polowe kwoty salomona. Tylko nie kazdy ma chec wyszukiwac okazji i polowac na przeceny.

Dla mnie to gadzet bez ktorego obywalem sie ostatnie 6 lat i moge nadal. A z ciekawosci kupilem chinaexport zeby zobaczyc co i jak. Nie mam salomonow od kogo pozyczyc, zeby sprawdzic czy faktycznie jest to 1:1 kopia. Bo tak miedzy bogiem a prawda jesli ma sie technologie tworzyw to butelke zrobic nei problem, gorzej z ustnikiem.

A co do tego sklepu, to sledzilem kariere goscia na gieldzie biegowej. Bo zaczynal od kilku sztuk plecaczkow biegowych na sprzedaz, za chyba 2/3 krotnosc ceny na ali i zeszly mu jak swieze buleczki. Potem mial chyba pasy biodrowe ktore tez sprzedaly sie w pare dni. To stwierdzil ze zalozy sklep - nie wiem czy legalnie czy nie. Natomiast "inspiracje" aonijie w sprzecie zachodnim ze tak to nazwe widac na kazdym kroku. Czy to mocowania kijkow, czy uklad kieszonek, siateczki i reszta. Bo jaki to problem posciagac zdjec od invo8, salomona i innych i zrobic cos na podobna modle.

A co do wpisu, flaszek nie testowalem - moje bieganie w tym roku to sa ledwo wyszarpane polmaratony, wiec licho.

•  

@PurpleHaze: To nie są inspiracje biegowe, tylko zrzynki praktycznie 1:1 (nie wiem jak z jakością wykonania, ale mogę się domyślić) i innym logo. Dla mnie to jest szczególnie bulwersujące, bo na grupie jest sporo ludzi, która żyje z prowadzenia sklepów ze sprzętem biegowym - ORYGINALNYM. A tu przychodzi typ z bezczelnymi podróbkami i w taki sposób je reklamuje. Argumentując to tym, że nie każdego stać. No kurwa mać. Jak Cię nie stać to nie kupujesz Salomona, czy Ultimate Direction tylko np. Kalenji, który robi dobry sprzęt za taką cenę.

Tego bym nie kupił z prostej przeczyny - mimo wszytko to produkt do przechowywania płynów, kij wie z czego tam Chińczycy to robią. Poza tym hydrapak robił też dla Decathlonu itd.

Dla mnie to jest najzwyczajniej psucie rynku. Jak mają kolejne firmy wchodzić ze swoimi produktami, skoro legalnie działają sklepy z podróbkami? Ja bym pierdzielił taki biznes.

Co innego jak ktoś sobie samemu po cichu ściąga podróbki z Chin - jego sprawa. Trochę jak z piraceniem. Ale jak ktoś robi z tego biznes i jeszcze chce na tym zarabiać - to moim zdaniem przegięcie pały.

•  

@AvantaR: nie ma decathlonowych flaskow i raczej nie bedzie. Rok temu pojawily sie na stronie i w zapowiedziach 3 rozmiary, mieli klopoty z produkcja i zaden soft inny niz salomon do decathlonu koniec koncow nie trafil :)

A co do reszty, dlatego napisalem ze jest to "inspiracja" bo to 1:1 kopie ot tylko wrzucenie kilku oczojebnych kolorkow.

•  

@PurpleHaze: Serio? Dziwne, znajomi mówili, że je niby widzieli w Deksie ;)

Masz jeszcze flaski np. Inov-8 też przez Hydrapak robione, ale cena chyba podobna.

Gorące dyskusje ostatnie 12h