Wpis z mikrobloga

Panowie ( i panie ? ) #samochody #motoryzacja #citroen #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie

Powazne pytanie. Staje przed wyborem pierwszego samochodu. Kwota jaka mam to ok. 40-50 tys zl w warunkach polskich. Niemniej fajnie jakbym sie zmiescil w 40.

I teraz warunki jakie musi spelniac taki samochod:

- silnik tak do 1.6 (ubezpieczenie)
- rocznik tak od 2010 wzywz (ubezpieczenie i podatki)
- przebieg do 150tys. km
- byc w miare bez awaryjny jak i tani w ewentualnej naprawie
- jako ze mieszkam w duzym miescie to najlepiej jakby byl w miare kompaktowy (ale bez przesady)
- musi w miare wygladac
- tylne czujniki cofania
- sportowe fotele a raczej takie ktore poprostu beda cie trzymac na zakretach
- manual

To chyba wszystkie takie najwazniejsze rzeczy jak do tej pory udalo mi sie znalesc jeden samochod ktory spelnia to wszystko a nawet wiecej jest to citroen ds4 ktorego widac na zdjeciu. Mozna go wyrwac za dobra cene ma mase bajerow jak dobrze poszukac, oszczedny paliwowo i raczje malo sie psuje a jak juz to raczej nic super powaznego (sprawdzalem fora i opinie w roznych krajach). Czesci tez w zasiegu portfela.
Do tego w miare fajnie wyglada na zewnatrz i w srodku.

Ale tak sie zastanawiam czy to jedyny taki samochod ktory by spelnial moje wymagania ?
Moze komus cos innego przychodzi na mysl ? Bo owszem jest masa samochodow ktora to spelnia ale albo przebieg jest wielki albo kosztuja duzo wiecej.

Nie chodzi mi o konkretne ogloszenia tylko o model samochodu ktory bedzie spelnial to wszystko.

Swoja droga jak ktos ma DS4 to fajnie jakby podzielil sie wrazeniami z pierwszej reki.

Dzieki( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Tajemniczy_Matador - Panowie ( i panie ? ) #samochody #motoryzacja #citroen #kiciochp...
źródło: comment_cgxbSGju2R7e4Uk6AkLIDhszrpfgB42z.jpg
  • 15
- rocznik tak od 2010 wzywz (ubezpieczenie i podatki)

- przebieg do 150tys. km


dlaczego w Polsce zawsze w podstawowych wymaganiach jest rocznik i przebieg? czyli lepiej zajeżdżonego ulepa ale młodego i z małym przebiegiem niż dobrze zadbane auto ale nie mieszczące się w roczniku czy przebiegu z wymagań?
@Tajemniczy_Matador: 120 k w ostatnią c4 , w dieslu ,hałasy z przednich drzwi już przy 100km/h ,uślizgi tylniego zawieszenia jak by nie chciało trzymać , niewygodne fotele , miejsca na nogi na kanapie to dla 6-cio latków , wieczne awarie elektroniki łącznie z takimi "czek endżin", mimo mojej sympatii dla cytryn to te nowe nadają się tylko na serwisy , jak chcesz takie auto proszę bardzo ale poprzednia c4 nie sprawiała
@kmds: Po miescie zdecydowanie. Mowisz ? Fakt ze super czesto nie bede nawet ogolnie samochodem jezdzil do pracy raczej uzywam komunikacji bo jest duuzo szybsza. Samochod bardziej rekreacyjnie plus dojazd do pracy ale nie przez caly czas bo moja praca potrafi byc w roznych miejscach
@Tajemniczy_Matador: Diesel ekonomiczny staje się po dopiero po paru ładnych kilometrach, musi być dobrze rozgrzany, żeby mało palił. W dodatku takie podzespoły jak trubo, EGR i DPF nienawidzą ruchu miejskiego(światła, 1-2-3, światła, 1-2-3, korek 1-2, korek 1-2). Nie polecam diesela na miasto, poczytaj o tym.
@Tajemniczy_Matador stary, trochę mam wyrażenie, że nie wiesz co chcesz. Miejskie auto z turbo-dieslem do okazyjnego odpalania ale żeby się nie psuł. Objechałeś z tego co mówisz dwa samochody na krzyż i podejmujesz ciekawe decyzję. Diesel powyżej 3 a czasem nawet dwóch lat będzie miał większy przebieg pod pożądanego przez Ciebie. Benzyna ma większe szanse na niższy przebieg. Poza tym jak diesel ma przeżyć więcej w mieście jak trzeba zrobić nim więcej