•  

Mircy od wczoraj jestem posiadaczem szczeniaka Husky i mam kilka pytań do kogoś kto miał do czynienia z takim malcem bądź ma też już dużego haszczaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#husky #psy #szczeniaki

•  

@pierogizkapustom: zostań w kontakcie z hodowcą, on ma największe doświadczenie w odchowywaniu i socjalizacji szczeniąt.

•  

@pierogizkapustom. Dbaj aby nie podjadsł niczego z ulic, parków. Moja się zatruła i niestety....
      Dużo spacerów 15-20 km, karmić surowym mięsem zero puszek. To psy nie przerobione przez ludzi, nadal dzikie, pierwotne instynkty.

źródło: fromapp.jpg

•  

@pierogizkapustom: pytania należy kierować do hodowcy przede wszystkim, po to jest, ma doświadczenie i wiedzę. Moje bernole mają już prawie 2 lata a dalej pozostaję w ścisłym kontakcie z hodowcą.

•  

@jurabos rozmawiałem z hodowcą i weterynarzem już większość wiem co mnie interesowało ☺
      Nie wiem jeszcze jak nauczyć małego załatwiania się na mate w domu no i niebawem będzie musiał zostawać sam w domu przez jakieś trzy godziny, a za każdym razem jak zostawiam go na dwie minuty to zaraz robi się wielka plama ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@algorytm7007 surowym mięsem? Weterynarz mówił, że nic "ludzkiego" nie można mu dawać

•  

@pierogizkapustom Co takiego jedli jego przodkowie przez miliony lat ewolucji? Co pozwoliło genom przetrwać ciężkie warunki syberyjskie? Człowiek angażuje się w naturę a potem wychodzą upośledzone owczarki, pitbule, mopsy. Husky jest rasą pierwotną dla drobnej kosmetyki można dać witaminy, minerały w postaci psiego suplementu ale lepiej surowiznę wołową, bez wieprzowiny bo jest tłusta, z dodatków suszone

Ewentualnie gotowane mięso

•  

@algorytm7007 wiadomo tak było kiedyś ale teraz wszystkie wartości odżywcze z surowego mięsa są w karmach i innego tego typu produktach, fakt nie zastąpią one prawdziwego mięsa ale przecież nie chce w domu trzymać dzikiego psa z obudzonym pierwotnym instynktem jego przodków (✌ ゚ ∀ ゚)☞,

•  

@pierogizkapustom Karma nie zmieni wartości genetycznych, będzie zawsze inny od reszty psów. Sam zauważysz na spacerach, że kundele będą w strachu i histerii szczekać a Twojego hhyskiego a on nawet nie zwróci uwagi na " wrzaskliwy pomiot". Podobnie uważaj na kaczki w parkach, żaby, myszy, wiewiórki... Będzie polować. Moja wystrzeliła za sarnami na Żeraniu w Warszawie, zniknęła i po ok 20min wróciła wybłocona. Nie dogoniła ale już widziałem w jej oczach plan "następnym razem pobiegnę szybciej"
      Uwielbiała się wytarzać w zdechłym krecie, rybie i cuchnąć paskudnie... Raz w tramwaju uwaliła się szczęśliwa w fetorze trupa obok dwóch pijaczków a pijaczek do swojego kolegi: "uprałbyś se te skarpetki!"
      I niestety te psy polują, podobnie jak koty i niekiedy konsumują upolowane obiekty.
      *huskiego

•  

@algorytm7007 ok będę go pilnować, dziękuję za porady :)
      Jakby jeszcze coś się urodziło odezwę się na pw

•  

@pierogizkapustom: jasne że można dawać surowe mięso wołowe, tylko po co? Może jak masz czempiona z medalami, nie wiem. Porządna sucha karma moim zdaniem Acana lub lepiej, husky i tak je mało, co jakiś czas tłuste mięso - ja daję udka kurczaka lub porcje rosołowe (w Lidlu są fajne), pies ma ładne futro i nie wybrzydza.
      Ja nie "daję się wybiegać" psu, bo to może się źle skończyć dla niego - husky to szkodnik i zabije biegające kury, indyki czy inne perliczki. 3-4 potłucze, jedną zabije. W lesie - to zabronione, ale nie musi być dla kogoś kto ma mózg. To co mu potrzebne to się zmęczyć, jak masz możliwość czy to rower, sanki, bieganie - naucz go ciągnąć, to będziesz miał frajdę :)

•  

@jurabos ok dzięki, mam z nim właśnie problem na spacerach bo jakby nie chciało mu się chodzić, wychodzimy na chwilę mały od razu się załatwi i już ciągnie tylko w stronę domu, leniwy egzemplarz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
      Dzisiaj jak z nim wyszedłem to nie chciał chodzić, a jak wróciliśmy do domu to dostał jakiegoś napadu zaczął mnie gryźć i nie chciał przestać dopiero jak zostawiłem go samego w pokoju to się uspokoił, za mało zabawy czy co to może być?

•  

boi się, normalne, dlatego ciągnie go do domu :), to sie na pewno zmieni - a gryzienie? Nie ma braciszka/siostrzyczki to z kimś musi rywalizować, bawić się, poza tym rosną zęby, to swędzi, najlepszy jest skórzany kapeć lub noga od stołu :). Pamiętaj, że każdy pies pozostawiony sobie samemu (wyjście na dłuższy czas, praca czy szkoła) się nudzi i może robić na złość jak się zorientuje co cię wkurza - no ale jeśli jest bystry, to w sumie huskiemu nie dolega..
      Masz ogród przy domu czy mieszkasz w bloku? W ogrodzie będzie zawzięcie kopał, może być nawet, że ty coś wkopiesz to pies ci pomoże to wykopać