•  

Mam taki wkurzający problem z internetem. Infolinia nic nie może zrobić oprócz restartu portów i odświeżeniem łącza.
    Mam funboxa który z dobre pół roku działał bez problemu. A teraz, od kilku dni mam takie dziwne 'zwiechy' stron, tzn. raz ładują się od razu, a raz potrafią załadować się do połowy (tekst i część obrazków się wczyta a reszta nie) lub po pewnym czasie wyskakuje komunikat:
    Ta witryna jest nieosiągalna
    Serwer wykop.pl potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
    ERRCONNECTIONTIMED_OUT
    Z filmami na yt jest podobnie, jak przewinę to raz zaczną się ładować od razu, a innym razem jest buforowanie i nie może załadować się.
    Dodam, że na innych komputerach jest to samo, a jak np. udostępnię internet z telefonu to wszystko działa tak jak powinno.
    Ze sprawdzania znam tylko komendę do cmd 'ping www.wp.pl -t' i tutaj cały czas pokazuje połączenie z normalnym pingiem, no może raz na 300 wpisów pokaże 'upłynął czas reakcji' czy coś takiego. Zna ktoś jakiś inny program do sprawdzania, żeby pokazało te zwiechy? Może miał ktoś podobnie, bo znajomy z okolicy tak miał, może przez 1 dzień i potem przeszło, a u mnie niestety nie.

#orange #neostrada #pytanie #internet #orangeekspert

+: Cronox
    •  

Infolinia nic nie może zrobić oprócz restartu portów i odświeżeniem łącza.

@shaggr: Złóż oficjalną reklamację to znajdzie się rozwiązanie.

•  

@MichaelT128: Znaczy kobieta na infolinii zaproponowała wymianę routera lub technika, który jak 'nic nie znajdzie' to muszę zapłacić. A znając życie wtedy kiedy on przyjedzie, to będzie działało normalnie :|

•  

@shaggr: Jest jakaś gigantyczna awaria w orange w całej polsce, ale klasycznie nabrali wody w usta i palą frana. Net chodzi w miarę normalnie po VPN, a awaria trwa już dość długo i jest tylko gorzej.

•  

@troloking: "Net chodzi w miarę normalnie po VPN" czyli to jest jakiś sposób na to? Bo średnio się na tym znam. Dodam tylko, że u kumpla było tak samo przez 2-3 dni, a teraz działa mu normalnie. U mnie jest teraz trochę lepiej, bo zwiechy są od 14-20 :/

•  

@shaggr: dokładnie tak, mają menele jakieś problemy z dns. Wczoraj w nocy zaczął chodzić całkiem nieźle i dziś jak na razie działa. Powoli chyba zaczynają opanowywać sytuacje, bo pierwszy raz od 2 miesięcy jestem się w stanie połączyć z serwerami EA bez vpn i grać online. Trzymanie ryja na kłudkę przez ponad 2 miesiące, że jest armagedon, to tylko ten jebany francuski kołchoz mógł coś takiego wymyślić. Aha możesz też wyjebac konfig routera i na nowo się zalogować, a potem jak się zacznie krzaczyć, to możesz napastować reset routera, tylko fizyczny przycisk, a nie przez www.

•  

@shaggr: jeżeli dalej zauważasz problemy z działaniem internetu to prosimy napisz do nas w tej sprawie poprzez swoje konto założone na www.orange.pl, a zajmiemy się tym.

+: shaggr