Wpis z mikrobloga

To jeszcze się pochwalę tym, zrobiłem sobie termometr wysyłający dane do serwera, który robi z tego wykresy i różne cuda.. XD

Użyłem do tego termometru BME280, podaje on temperaturę, wilgotność i ciśnienie, ale jest mega dokładny w tym co robi, wszystko z dokładnością do setnych części danej jednostki. Termometr jest podłączony do esp8266 a dokładniej do płytki NodeMcu, chociaż działa wszystko na zwykłym kodzie, nie skryptach. Te płytki podłączone są do Wifi, wysyłają dane od serwera (AWS Free Tier), na którym zaś stoi InfluxDb, w którym wszystkie dane się zapisują. A z tej bazy Grafana pobiera sobie dane i ryzuje owe wykresy.

No i to jest wszystko, mam dwie takie płytki, jedna w kuchni, druga w salonie. Te zawirowania pod koniec wynikają z tego, że wgrywałem soft i leżały na ciepłym routerze, ogólnie odczyty są mega stabilne.

#chwalesie #arduino #elektronika #grafana #influxdb #bme280 #nodemcu #esp8266
IreuN - To jeszcze się pochwalę tym, zrobiłem sobie termometr wysyłający dane do serw...

źródło: comment_6Ias5W6kK4I56QfLCpYpe8OpnplMmh85.jpg

Pobierz
  • 31
@kissandfly: Nie kalibrowałem, nie czuję takiej potrzeby, temperatury w obu jak są w tym samym miejscu różnią się maksymalnie o 1 dziesiątą stopnia, więc wiesz. :D

Co do kosztu budowy.. $5,28 za termometr + $2,82 + ładowarki najsłabsze i kable które walały się po pudełkach.. = $8,1 * 2 = $16,20 myślę, że da się przeżyć, szczególnie z kuponami z Ali ;)

@DanieI: A dziękuję, wszystko jest w internecie, tylko
@IreuN: no i fajnie :) ja swojego czasu na openwrt takie coś stawiałem plus jeszcze sterowanie urządzeniami. Teraz zainteresowałem się Domoticz'em.
@Bianconero W porównaniu do jakiegoś DTH to jest megadokładny, chociaż fakt, źle to napisałem.. ;)

@Wladyslaw_Jagiello Tak, na Ali, potem zrobię zdjęcie, ale to jest bardzo proste w budowie. :D

@alibaba848 No to wygląda strasznie haha, ale przynajmniej praca własna, ja wziąłem gotowca.

Zaczynałem to robić w oparciu o dweet.io ale jego możliwości mi nie wystarczały, zacząłem szukać i tak znalazłem Grafane ;)

@Triak Hmm.. Jak podłączyłeś takie coś do openwrt? Chyba
@IreuN: tak Apache mysql php na serwerze. Ds18b20 przez konwerter usb. Do tego czujnik ruchu do gpio routera. Przekaźniki po usb i gpio :) soft prosty i sterowanie zrobione. Nawet radio internetowe miałem. Karta dziejowa po usb i śmigało.