Wpis z mikrobloga

Citroen C3: w trakcie ostrego skręcania w lewo oraz w trakcie hamowania słychać w okolicy tylnego zawieszenia (lewe koło?) cykliczne, dosyć głośne obcieranie, którego częstotliwość jest wprost proporcjonalna do prędkości auta. Szczęki hamulcowe i klocki wymieniłem latem zeszłego roku. Co może być przyczyną?

#motoryzacja #citroen #naprawa
  • 10
@Bianconero: A czy dzialo sie tak przed wymiana hamulce, jak nie bo mimo wystawko by je sprawdził. Jeszcze możliwe ze to z łożysk. Poza tym zobacz czy nic nie trze o kolo, tarcze Hamulcowe.

ps. takie pytanie w internecie niewiele daje.
@skrytek to ciekawe bo specjalnie sprawdzałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) edit: może zależy od rocznika?

Edit: losowy artykuł o c3 "Z tyłu producent postawił na prostą i niezawodną belkę skrętną"
@mortt: C3 ma z tyłu standardową belkę skrętną, nie ma belki na drążkach skrętnych stosowanych w poprzednich modelach citroena. @Bianconero Stań za samochodem i zobacz czy tylne koła stoją prosto, jak nie to wahacze do regeneracji
Rocznik auta 2003.

@motojanusz:
przed wymianą nic się nie działo, bezpośrednio po wymianie też nie - wszystko się zaczęło jakiś miesiąc temu.
@JaSebek:
Wymieniałem pary szczęk z tyłu i pary klocków z przodu.
@foyz:
Przyznam szczerze, że nie wiem, jak działa u mnie tylne zawieszenie. Do tej pory myślałem, że jest zwykła belka skrętna, amortyzatory i tyle. Z tyłu w C3 też są wahacze?

Tak czy inaczej, zajrzę tam
@Bianconero: Bo jest zwykła belka skrętna, do niej są przykręcone wahacze które są łożyskowane przez tulejkę metalowo-gumową. Jak ta tulejka się zużywa to pojawiają się luzy i koło lata na boki. Najlepiej podnieść auto i sprawdzić luzy na łożyskach koła i właśnie tej tulei wahacza