Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, usuwał ktoś z Was prywatnie pieprzyki / znamiona w Katowicach i okolicach?
Szukam dobrego zakładu dermatologicznego. W oczy rzuciło mi się Dermed z Kce, ale po głębszej analizie internetu - nie posiadają dobrych opinii. Coś godnego polecenia jest w naszych rejonach? Pieprzyki / znamiona raczej do wycięcia chirurgicznego.

Z tego co się zorientowałam, trzeba wykonać badania podejrzanych pieprzyków i konsultacje, czy można je usunąć. Rzeczywiście może wydarzyć się tak, że jakiegoś znamienia nie pozwolą usunąć? Wycinać pieprzyki można kilka od razu, czy zawsze pojedynczo i czekać, czy nic się nie stanie, nie rozwinie? Bazując na różnych cennikach taniej wychodzi pozbycie się kilku od razu niż płacenie za usuwanie ich pojedynczo, jednakże bezpieczeństwo jest ważniejsze.

#znamiona #zdrowie #uroda #katowice
  • 11
anych pieprzyków i konsultacje, czy można je usunąć. Rzeczywiście może wydarzyć się tak, że jakiegoś znamienia nie pozwolą usunąć? Wycinać pieprzyki można kilka od razu, czy zawsze pojedynczo i czekać, cz


@StrefaZimna: pieprzyk moze byc oznaka raka, dlatego prowadzi sie badania
@StrefaZimna: to, że nie pozwolą wyciąć to jakas bzdura. Ja mialam wycinanych razem 8 prywatnie u chirurga onkologicznego (i plastycznego zarazem). Wszystkie wycięte z zapasem i oddane do badania histopatologicznego. Bez żadnego skierowania, ja decydowałam co wyciąć i lekarz potwierdził, ze te największe warto. Niestety w Poznaniu wiec nie polecę Ci placówki.
@StrefaZimna: A zrobię sobie zakładkę na tym poście, może znajdziesz jakieś fajne miejsce. Jak dla różowypasek zwykłemu chirurgowi nie dała bym sobie wyciąć znamienia bo kiepskie szycie i zostają paskudne blizny. Tylko plastyczni.
@StrefaZimna na nfz zrobią Ci tak samo jak prywatnie i za darmo. Można kilka naraz. Najpierw idziesz do dermatologa, on patrzy przez "lupę" i mówi czy znamię jest łagodne. Daje skierowanie do chirurga - powinnaś mieć w prxychodni rodzinnej - i on usuwa. Kilka w ciągu jednej wizyty. Wycinki idą do badań histopato. Prywatnie to yno laserowo, jak mają to ciąć skalpelem to jeden ciul gdzie. Do 5 tygodni się goi.
@Milady88: ile wycinałaś znamion i jaki koszt poniosłaś? Długo goiły Ci się blizny? Nic Ci nie "rośnie" w miejscu wycieć? Wybacz mi tę listę pytań, nie musisz na nie odpowiadać :).
Z uwagi na estetykę planuję iść właśnie prywatnie, a nie na NFZ. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi w drugim przypadku :|.
@StrefaZimna wycinal 8 znamion, koszt to 800zl z wizytą przed i po na ściągnięcie szwow, goily się ok miesiąca z tym że na twarzy przemywalam rivanolem ( to był mój pomysł) i zagoilo się super a tam gdzie tego nie robiłam to mam większe blizny ale nie jakieś straszne :) po prostu się trochę babralo. A coś ma mi rosnąć? Nic nie rośnie! Na NFZ zakleili mi plastrem i jak go zdjęłam