Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Wykopowicze...

  Wczoraj miała tu miejsce dość nieprzyjemna sytuacja, o której warto abyście wiedzieli. Ktoś podszywając się pod sklep medyczny zorganizował "rozdajo". Nowe konto, bez żadnej weryfikacji, ale i tak ponad 1800 osób postanowiło zaplusować fejkowy wpis. Zwycięzców ogłoszono i poproszono o bezpośredni kontakt. Jak się zapewne już domyślacie, żadnych nagród nie było. Co więc "wygrał" jeden ze zwycięzców? Jego dane trafiły w ręce obcej osoby, stworzono o nim nieprawdziwe znalezisko, w którym opublikowano jego imię i nazwisko, wizerunek, pomówiono go o oszustwa...

  Znalezisko udało się dość szybko zdjąć, choć i tak znalazło się 40 osób, które bez żadnej weryfikacji wykopały pomówienia dotyczące jednego z Was. Właściciel sklepu (ten prawdziwy) zamierza skierować sprawę na policję, do tego samego zachęcamy osobę, której dane wykorzystano do stworzenia znaleziska.

  Nie jesteśmy w stanie chronić Was przed takimi sytuacjami. Czytacie niebezpieczniki, zaufane trzecie strony, korzystacie z anonimowych loginów, anonimowych adresów mailowych, tora. Ale i tak okazuje się, że najsłabszym ogniwem w tych zabezpieczeniach jesteście Wy sami. Oddawanie swoich danych pierwszej lepszej zielonce, za obietnicę bluzy czy fartucha, to nie jest najlepszy pomysł... Wierzę, że kolejnym razem (to prośba również do plusujących i wykopujących wspomniane treści) będziecie znacznie ostrożniejsi.

  Dobrego dnia! :-))

  #wykop #bojowkaas #aswykopu
  pokaż całość

  odpowiedzi (159)

 • odpowiedzi (20)

 • avatar

  Czołem Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Każdy kto zaplusuje ten wpis dostanie jutro nowe słówko do nauki. Jeżeli osoby, które dzisiaj zostały zawołane, a jutro nie chcą, niech nie plusują tego wpisu.

  Dodałem 200 słów, w weekend planuję rozbudować bazę o idiomy. Miłego piątku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wołam osoby, które zaplusowały wczorajszy wpis :D

  EDIT: Jeżeli dostaliście jakieś absurdalnie łatwe słowo, zgłaszajcie to w komentarzu pod tym wpisem, wyrzucę z bazy :D
  Tag do obserwowania/czarnolistowania #mirkoangielski
  #glupiewykopowezabawy #naukaangielskiego
  pokaż całość

  odpowiedzi (72)