Wpis z mikrobloga

Skąd się bierze taka dziwna postawa jak ma @Palcem zamiast zweryfikować i krytykować konkretnie to wyzwie, obrazi i da bana :)
Nie lepiej zacząć od początku np. pierwsza doba tekst http://szczepienie.blogspot.com/p/gruzlica-szczepionka-bcg-10.html czy http://szczepienie.blogspot.com/p/szczepienia-w-pierwszej-dobie-bcg-i-wzw.html i potem dalej także z artykułami z https://faktyoszczepieniach.wordpress.com/
i weryfikować ile bredni tam jest? ile źródeł niewiarygodnych i jak naprawdę jest?
Przy okazji taki banujący mędrzec wykopowy sprawdzi na ile zna temat skoro ma przeświadczenie, że "wie lepiej" :) #szczepienia #antyszczepionkowcy # medycyna
  • 30
@Szczepienie: tony tekstów, rekurencja, musiałbym całego bloga przeczytać i skończyć medycynę aby na każdy cytat powiedzieć coś konkretnego, bo tam jest dosłownie wszystko (i nie chodzi tutaj o kompletność wiedzy na temat szczepionek)...

Konkretnie zapytam: które szczepienia obowiązkowe uważasz za najbardziej sensowne?
Które szczepionki podałbyś swojemu dziecku? Są jakiekolwiek?
@Adriano: takie przykłady są tam w tekstach, wszystko zależy od sytuacji. Chcesz konkretnie - to weźmy pierwsze szczepienie: jeśli moja rodzina nie znajduje się grupie ryzyka (+ są badania hbs+) i wiem, że nie zrobię nic by narazić swoje dziecko to zgodnie z opiniami ekspertów wstrzymałbym się ze szczepieniem w pierwszej dobie - czy to oszołomstwo? można dyskutować...

dr Jacek Mrukowicz, wiceszef Polskiego Towarzystwa Wakcynologii w 2012 roku
"ze szczepienia noworodków
@Szczepienie: zapomnijmy o blogu, pytam Ciebie konkretnie.

Dobra, wiem, że pomijasz szczepienie pierwszego dnia, albo przesuwasz dalej (3 miesiąc).
Zakładamy że nie pojawiają się żadne przeciwwskazania, dziecko w pełni zdrowe. Co dalej? Dochodzi w ogóle do momentu szczepienia na cokolwiek?
@Adriano: oczywiście - w chwili gdy będzie taka potrzeba, pytasz mnie o temat rzekę, a odpowiedź ma być jaka? wszystko opisane w tym linku... poważnie nie podchodzę ideologicznie jak się coś opłaca to warto. Jak nie to nie warto. np. w tym momencie nie szczepiłbym w Polsce przeciwko polio czy wściekliźnie, ale jak sytuacja epidemiologiczna się zmieni, albo dziecko we wschodnich rejonach polski ugryzie pies po czym umrze to wiadomo ;>
@Szczepienie: ok, liczyłem na coś w stylu "obecnie nie szczepiłbym na nic", albo "na X to bym jednak zaszczepił bo aktualnie jeszcze się opłaca, ale wziąłbym lepszą szczepionkę niż refundowana". Siłą tego nie wyciągnę :)
@Adriano: ale ja w detalach przecież nie wiem, nie ma wielu danych, jakbym wiedział to bym nie pytał o nic :>
Wiem, że wbrew mitom choroby nie są czysto losowe i wiele dotyczy konkretnych grup ryzyka. Generalnie ryzyko powikłań z powodu chorób zakaźnych znacznie maleje po pierwszych 12 miesiącach życia dziecka i spada dalej wraz z wiekiem.
@Adriano: a niech sobie obgaduje, dopóki nie zacznie używać źródeł w których znajdują się badania naukowe z poprawną naukową metodologią to se może wklejać dalej linki do swojego blogaska, mam to w dupie, dlatego mam go na czarnej, nie uważam, żeby się coś zmieniło.
@Adriano: to mit założycielski, jakby lekarz uczciwie informował po przeprowadzeniu kwestionariusza jakie czynniki ryzyka odpadają w przypadku konkretnego dziecka to raczej musiałby wypowiedzieć zdanie w stylu, na grubo ponad 99,999% pani dziecku dana choroba i cieżkie powikłania po niej np. IChM nie grozi (i tak statystycznie w PL jest;)

przecież ludzie szczepią np. kota co nigdy z domu nie wychodzi, mieszka na zadupiu itd. gdzie sens gdzie logika? bo na butach
@Szczepienie: no właśnie widzę wklejasz powiązania palenia z meningokokami, co jest zupełnie oderwane od tematu i nie potwierdza tez antyszczepionkowych ani proszczepionkowych, tylko twierdzi, że palenie wpływa na częstotliwość chorób meningokokowych
@Szczepienie: a ja piszę o ruchach antyszczepionkowych i ludziach którzy uważają, że szczepionki są większym zagrożeniem niż choroby lub powikłania, które mogą wystąpić po nie używaniu ich, a poza tym co znaczy słowo incepcja?
@Palcem: incepcja = czasem trzeba kliknąć w różne artykuły i linki aby odnaleźć oryginalne pełne badanie naukowe na podstawie czego coś tam zostało napisane, często dostępny jest tylko skrót, trzeba szukać na http://sci-hub.cc/ etc.

nie wiem jaki temat prowadzisz, w tym wątku temat jest nieco inny. Nie uważam o szczepionkach nic generalnie, wszystko zależy. Faktem jest, że niektóre szczepionki są jak napisałeś "większym zagrożeniem niż choroby lub powikłania, które mogą wystąpić