Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 6: 6.02-12.02.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Mijający tydzień był raczej przeciętny jeśli chodzi o wydania, pojawiło się parę utworów mniej lub bardziej znanych producentów, jednak brak konkretnego hitu.

10. Shapov, MEG \ NERAK - Breathing Deeper || #dance || Wydane 10.02.2017 w Axtone Records
Lekki, klubowy utwór, w którym słychać typowe dla stylu Shapova dźwięki. Jeśli miałbym scharakteryzować ten utwór jednym słowem, to napisałbym: przeciętny.

9. Snavs - For You || #futurebass || Wydane 10.02.2017 w SPINNIN' RECORDS
Kolejny przeciętny utwór, tym razem Future Bass. Szału nie ma.

8. NERVO - In Your Arms || #futurebass || Wydane 10.02.2017 w Big Beat Records
Gdyby nie Nervo i dobra partia wokalna, to utwór ten przeszedłby bez echa. Jeśli chodzi o drop, to jest on raczej surowy i należy do dość spokojnych.

7. Arston - Redline || #groovehouse #bigroomprogressivehouse || Wydane 10.02.2017 w Armada Trice
Pierwszy utwór na dzisiejszej liście, który nie jest nijaki. Arston przyzwyczaił do pomysłowych i stojących na wysokim poziomie produkcji. Tym razem zaserwował nam groovehouse w bigroomowym wydaniu. Słychać w nim lekko acidowe zacięcie. Standardowo w tego typu utworach, drugi drop jest potężniejszy. Po prostu dobry przedstawiciel gatunku.

6. Kygo - Cruise (feat. Andrew Jackson) || #house #tropicalhouse || Wydane 10.02.2017 w Republic Record
Dawno nie było na liście przedstawiciela Tropical house. Kygo wyprodukował ten utwór na potrzeby drugiej części pięćdziesięciu twarzy Greya. O filmie nie warto dyskutować, trochę lepiej sprawa się ma z produkcją od Szweda. Nie jest to najlepszy utwór w jego karierze, nie jest też specjalnie wyróżniającym się przedstawicielem gatunku. Po prostu poprawny utwór.

5. Illenium - Fractures (feat. Nevve) || #trap #futurebass || Wydane 6.02.2017 w Kasaya / Seeking Blue
Na prawdę dobry Future Bass, chociaż wolałbym mniej "słodki" wokal. Jednak nie mogę się do niego przyczepić, ponieważ pasuje bardzo dobrze. Dołożono do tego ciekawą melodię, miły dla ucha drop, co powoduje, że utwór ten zagrzeje miejsce na mojej playliście.

4. Sikdope - Old School || #basshouse #fidgethouse #polskieedm || Wydane 06.02.2017 w Musical Freedom
Nasz rodak przyzwyczaił nas do dobrych utworów z gatunku fidget house. Powyższa produkcja uważana jest nawet przez wielu za lepszą od jego Snakes, która była grana przez najbardziej znanych djów. Co do tego utworu - typowy przedstawiciel gatunku, po prostu porządna produkcja.

3. Throttle - Hit The Road Jack || #house #futurehouse || Wydane 6.02.2017 w SPINNIN' RECORDS
Porządne housiwo, prawdziwy parkietowy wymiatacz i dodatkowo utwór, który wykorzystuje nieśmiertelny motyw Hit The Road Jack. Fajne trąbki, fortepian, po prostu banger.

2. Malaa - Bylina || #fidgethouse || Wydane 7.02 w Confession
It's all about house music. Monolog na buildupie bardzo prawilny, melodia jakby znajoma i myślę, że jest to celowy zabieg. Drop bardzo pomysłowy, dlatego też zdecydowanie zasłużenie ląduje na miejscu wyższym, niż produkcja od Sikdope.

1. Eelke Kleijn - Home || #progressivehouse #deephouse || Wydane 9.02.2017 w DAYS like NIGHTS
W Armadzie potrafią docenić tego typu utwory. Dobra produkcja od równie dobrego producenta. Spokojny utwór z pogranicza progressive/deep house, czyli z gatunków, które ostatnio słucham najczęściej. Stworzony z dbałością o szczegóły, dlatego też umieszczam go na pierwszym miejscu w tym tygodniu.

Jak zwykle zachęcam do komentowania, dzielenia się dobrą muzyką.
Link do paczki

#muzyka #muzykaelektroniczna #edm #umf
  • 4
@Delus: Kygo - Cruise coś nie pykło, jak zwykle od niego coś jest poblokowane

Edit: Reszta sztosik, szczególnie Hit The Road Jack, słuchałem jak wyszło i od razu wpadło do ucha :)
No elo
10. Ogólnie nowa epka Shapova to straszna densowa kupa
9. I to jest straszne, bo Duńczyk potrafi tworzyć świetne FB
8. Słabego ghosta mają xd
7. Średnio
5. Naprawdę słaby future bass, istnieje tysiące takich słodkich tracków
2. Nawet nie ma co porównywać Sikdope'a do Malaa'i xd
@avinczikrul Dopiero zobaczyłem Twoją odpowiedź, bo mnie nie zawołałeś. Co do Arstona - no średnio, ale poprawnie. Numer 5 - subiektywna ocena, mi podpasował mimo tego, że utwór jakich wiele.