Wpis z mikrobloga

Siemka. Kilka dni temu zacząłem się uczyć php, a raczej chciałem zacząć php, a wyszło, że lepiej zacząć od C++ i tak zrobiłem :). Trafiłem na kanał pasja informatyki (kurs C++). Doszedłem do 10 odcinka i teraz zastanawiam się czy muszę wszystko przerobić aby przejść do php czy na którymś odcinku pozostałe informacje nie będą mi już tak potrzebne.

Wiem, że ten kanał jest dość popularny i zastanawiam się czy może ktoś z was to ogarniał. Albo po prostu z nazw danych filmików mi powiecie przy, którym mniej więcej odcinku przechodzić już na php. Bo nie ukrywam, że na php mi najbardziej zależy :).

Mowa o tym kursie: https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo

#programowanie #php #cpp
  • 19
@FishyGuy: Tylko twórca tego kanału w kursie php powiedział, że najlepiej zacząć od C++, a później php.
Tylko wiadomo, że C++ to bardzo szeroki temat i nie wiem co ma tak naprawdę wystarczy aby łatwo mi poszło z PHP.
Dla przykładu czy znajomość wskaźników, dynamicznego alokowania pamięci, rekursji będzie mi potrzebna w PHP?
@Pajalockk: imo jeżeli interesuje cię stricte PHP, to nie ma sensu bawić się w "a co jeśli mi się kiedyś przyda". To tak nie działa, jak już się wkrecisz i będziesz czegoś potrzebował - to się nauczysz, inaczej możesz po prostu stracić zapał, robiąc wszystko tylko nie to co dokladnie chcesz.
@Finsky: No właśnie w sumie przerabiając ten kurs na początku zapał był duży. Teraz trochę zmalał bo nie potrafiłem zrozumieć do czego mają mi się w PHP pewny rzeczy przydać.
@Pajalockk: chodzi o coś większego, np na 1000 linii kodu ; > tak żeby przede wszystkim przećwiczyć algorytmikę / umiejętność rozwiązywania problemów no i pod szlifować język ; >
@Najkon: @Pajalockk: Znam ten kurs i wiem jaki był zamysł jego autora. Kurs C++ na jego kanale jest w zamyśle kursem programowania (w ogóle), a jako narzędzie wybrał język C++. W tym kursie uczy stosowania funkcji, pętli, instrukcji warunkowych, podstaw programowania obiektowego, podstaw algorytmiki i innych rzeczy niezbędnych do programowania w jakimkolwiek języku. Kurs PHP na jego kanale pomijał te kwestie i zajął się programowaniem specyficznym dla języka PHP.

Reasumując.
@sometwo: a jaki jest sens uczenia się C++ skoro głównym celem autora są strony internetowe i wiele rzeczy z C++ będzie mu po prostu niepotrzebne i nie ogarnie ich bez praktyki? Zwykła strata czasu. Uczenie się "na zapas" jest bez sensu. Jeśli chce robić strony to niech idzie w stronę php czy js (node) a jak w przyszłości będzie chciał zrobić co innego to zwiększy swoją wiedzę pod tym kontem.