Wpis z mikrobloga

@O5KAR: @erbo: i w tej kwestii to była prawda. Spadki na giełdzie były w bardzo dużej mierze spowodowane obawą zagranicy przed zmianą rządu na PiSowski. Czerwonym kółkiem jest zaznaczone miejsce w którym wybory wygrywa PAD, dołączyłem do tego BUX (czyli główny indeks węgierski, który przez inwestorów zagranicznych jest uważany za bratnią giełdę dla polskiej GPW) oraz DAX (indeks niemiecki), mógłbym dorzucić do tego giełdę w USA (bo te 3 giełdy
Traderrr - @O5KAR: @erbo: i w tej kwestii to była prawda. Spadki na giełdzie były w b...

źródło: comment_cjTwlaYGzNp58tNruByscah8jHhowWA2.jpg

Pobierz
i w tej kwestii to była prawda. Spadki na giełdzie były w bardzo dużej mierze spowodowane obawą zagranicy przed zmianą rządu na PiSowski. Czerwonym kółkiem jest zaznaczone miejsce w którym wybory wygrywa PAD, dołączyłem do tego BUX (czyli główny indeks węgierski, który przez inwestorów zagranicznych jest uważany za bratnią giełdę dla polskiej GPW) oraz DAX (indeks niemiecki), mógłbym dorzucić do tego giełdę w USA (bo te 3 giełdy mają największy wpływ na
@Traderrr: a pokazesz porownanie wig20 i dax w perspektywie 5 albo 10letniej? (choc porownywanie daxa i wigu raczej wielkiego sensu nie ma)

bux to mala gielda, ciagnieta przez spolke paliwowa (mol), bank (otp, rozwiazanie sprawy frankowej) oraz farmaceutyki (richter)
razem maja ponad 85% udzial w indeksie

spadki nie byly spowodowane pisem, ale glebokosc spadkow juz raczej tak (mamy wyjatkowo strachliwych inwestorow)
@dzolnij: na gpw od 2012 trend boczny, na daxie wzrostowy.
Również uważam, że spadki nie były wyłącznie z powodu wygrania wyborów przez PiS i Andrzeja Dude.
W kwestii buxa miałem na myśli to, iż jeśli kapitał zagraniczny napływa tam to napływa również na gpw (obie giełdy zachowywały się niezwykle podobnie), a przynajmniej było tak przez ostatnie 20-25lat do czasu wygrania wyborów przez PAD.
Traderrr - @dzolnij: na gpw od 2012 trend boczny, na daxie wzrostowy. 
Również uważa...

źródło: comment_QPYnR6n5Ahp1cVDaMe72DFRulBesW1KI.jpg

Pobierz
@szcz33pan: zauważ, że na wig20 był to miesiąc w miesiąc jeden wielki zjazd w dół, na daxie były bardzo duże odbicia. Nigdzie nie napisałem, iż była to wyłącznie wina zmiany prezydenta czy rządu, ale że mieli na to bardzo duży wpływ.
ideologii* widzę rzeczową rozmowę na twarde argumenty


@Traderrr: Nie podałeś żadnych argumentów, tylko dorobiłeś sobie ideologie do kilku dobranych wykresów.
Pisanie bzdur że spadki były przez PiS, a wzrosty są pomimo PiSu, to jest debilizm który kupią może 12 letnie dziewczynki, ale nie ktoś kto gra na giełdzie od wielu lat.