Wpis z mikrobloga

Siema Mirki z #audioboners

Przejmować się kupnem interkonektów czy poporstu brać porządne budżetowe kable do połączenia wzmacniacza z dac? Mam kolumny mission m34i, amplituner stereo yamaha rx797 i właśnie leci do mnie dac hegla hd2, źródło to laptop z foobarem i wasapi. Jest sens wydawać 100 cebul na np melodikę http://sklep.rms.pl/melodika-md2r05-kabel-2xrca-2xrca-purple-rain-0-5m (mogę więcej tylko jestem sceptykiem kablowym) czy brać jakieś porządne budżetowe kable?
  • 17
@18plus: melodika ogólnie dupy nie urywa. Ja bym kupił jakieś mniej markowe ale solidne grube kable. Najlepiej jak masz umiejętności to zrobic samemu
@bm31: Wiesz, mój zestaw to nie fokale utopia, czy inne audio physic z monoblokami Mcintosh. Z jednej strony nie chciałbym nic psuć po drodze kupując słabe kable a z drugiej chyba przesadą byłoby teraz brać kabel za 100zl czy 200zl na odsłuchy i latać jak debil po sklepach audio, to nie ta półka cenowa. Stąd moje pytanie właśnie tutaj a nie na audiostereo. I czasu plus umiejętności też brakuje na robienie
@18plus: tak, zdaje sobie sprawę i sadze ze noname o porządnej jakości wystarcza. Prolink futura jak najbardziej wchodzi w grę. Jaka długość potrzebujesz? Mam 4x35cm spoko jakości zbędne
via Android
  • 0
@pawel_a23 co niby złego robi dodatek tunera radiowego do wzmacniacza poza zmiana nazwy? Jasne że amplituner nie jest hi-endowy brzmieniowo ale to mój 1 zestaw i z czasem pewnie wymienię wszystkie elementy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@18plus spójrz na to w ten sposób. Powiedzmy że amplituner i wzmacniacz kosztują po 1000zl. Tak? No to teraz ile gorsze komponenty siedzą w amplitunerze żeby w tej cenie zmieścić jeszcze tuner radiowy?
@pawel_a23: W tej jamaszce nie ma 5 kanałów, to wzmak stereo plus odbiornik radiowy który jest dla mnie miłym dodatkiem, poza tym zmienia nazwę sprzętu. Całkiem przyzwoity swoją drogą za tą cenę. Dac Hegla to rozwojowy dodatek który ma w założeniu służyć dalej po wymianie podzespołów która nadejdzie pewnie z czasem. A po wymianie kabli sygnałowych ampli jest 2 w kolejce.