Wpis z mikrobloga

Takich tematow w necie milion, ale wykopowicze to wiedza najlepiej:D

Jakbyście mieli popoludnie i wieczor na pokazanie znajomym Łodzi, co byście pokazali żeby zostawic jak najlepsze wrazenie z Łodzi? Piotrkowska, planetarium, to chciałbym pokazać na pewno, co jeszcze warto pokazac żeby nie przesadzic z lataniem po mieście, a co mogłoby zrobić fajne wrażenie? :)

#lodz

PS smieszkom mówiącym ze najlepiej to pokazać wylotowke z Lodzi mowie stanowcze nie
  • 8
@martymcfly9: zależy mocno od ich zainteresowań. Ale tak sztampowo to jeszcze Księży Młyn, Białą Fabrykę, Piotrkowska 217, Poniat i Hilton z odpowiedniej perspektywy, pasaż róży (przy dobrym świetle), pałac Poznańskich... a na koniec do Ciemni i na piwo do piwoteki czy z innej beczki :)
@inXe: o księżym myślę intensywnie, tylko czy ten kompleks można zwierdzać od wewnątrz (wchodzić do budynków)? o białej też myślę intensywnie, szczególnie, że daleko z młyna nie jest :)
@Makila: też śwetny pomysł, może zahaczymy w drodze do manufaktury (o ile tam uderzymy :))
@npsr: Ciebie najbardiej kojarzę z tagu łódzkiego :) do pałacu poznańskich można normalnie wejść pozwiedzać? nigdy w sumie nie wpadłem na to, żeby się tym
@martymcfly9: w Pałacu Poznańskich jest muzeum miasta Łodzi, więc w odpowiednich godzinach i za drobną opłatą można sobie wejść. W środy wystawy "stałe" są za free.
"tarasowe"... hmmm. No możecie sobie usiąść w cafe wolność skąd jest świetny widok na plac wolności. Przy fabrycznym jest punkt widokowy (za free) z którego można popatrzeć na dworzec czy EC1. Jest tam też makieta nowego centrum Łodzi. No i stamtąd prosta droga przez woonerfy