•  

Poszedłem po Arctic mx-4, nie było. Kupiłem accura heat absorber 9x. Po nałożeniu temperatury spadły 5-6 stopni w occt.

Czy nakładając lepsza pastę mogło być lepiej ? Zaraz planuje wymianę na gpu, ale xfx 7770 się nie grzeje za bardzo przy moim procku.

Jaka pastę barć do nowego zestawu pod ryzen. Czy może ta accura coś warta jednak jest ?

#pcmasterrace #amd

•  
      A.....h

+1

@ar3k: Na gpu to bym raczej nie wymieniał, bo jak masz chłodne to niech tak zostanie. A co do past http://www.overclock.pl/articles/show/id/461,test-62-past-termoprzewodzacych-co-warto-kupic-a-czego-sie-wystrzegac

+: ar3k
    •  

@Arkatch: Dzięki za odp, ten test oczywiście widziałem ale pasty która kupiłem tam nie ma.

Co do GPU to myślę ze po 4 latach, należy tam zajrzeć i wymienić pastę.
      CPU nie popsułem to tam też dam radę, stres był bo pierwszy raz to robiłem :D

•  
      A.....h

+1

@ar3k: Ja używam mx-2 bardzo dobra pasta, więc mx-4 też powinna być spoko. No ale jeżeli rzeczywiście od 4 lat niewymieniana, to zawsze można sprawdzić jak to wygląda pod radiatorem.

+: ar3k
    •  

@Arkatch: wymieniłem, wszystko działa. W furmarku dobijalo do 59stopni 27℅ wentylatora. Teraz 54/55 stopni 24℅ went.

Na procku pasty prawie w ogólnie nie było widac, ale ona miała ok 6lat, OC skromne 10℅ i nic mu nie było. Z nową pasta będzie pewnie lepiej. Na gpu pasta wyglądała dużo lepiej.

Ogólnie jestem zadowolony bo nic nie popsulem. No i nauczyłem się czegoś nowego.

•  

@ar3k: dziwnie chłodna ta karta jak na dzieło amd :D
      @Arkatch:

Podobno po jakimś czasie tydzień, może dwa albo więcej temperatury wrócą do normy po początkowych spadkach, a przynajmniej tak czytałem gdzieś ostatnio.
      Więc @ar3k: jakbyś był tak miły, i pamiętał aby zrobić jakiś test za tydzień czy dwa i zawołać to był bym wdzięczny.

Ostatnio myślałem nad wyminą pasty na jakąś lepszą szczególnie na karcie r9 390 bo potrafi być ciepła, bo procek jak na kręconego 2500k na którym pasta jest ta sama od nowości od 6 lat ma dobre temperatury i w grach koło 75 stopni przy 4,5 GHz i 1,4 napięciu.

•  

@ElCidX: będę obserwował temperatury, postaram się zdać relację za jakiś czas.

A karta to zwykły xfx 7770 GHz edition. Najlepsze jest to że dostałem ja w zastępstwie gugabyte 6770 w którym popsuł się wiatrak po 14 miesiącach. 7770 działa od stycznia 2013 i ma się dobrze :)

Najlepsze jest to że 7770 to już, gcn 1.0 i bardzo długo posiadał wsparcie, nawet async compute o którym było głośno.

U mnie jeszcze trochę zostanie.

•  

@ar3k: Jak sobie czytałem o zmianie pasty na r9 390 to niektórzy zyskiwali nawet 10 stopni, co jest kosmosem jak dla tej karty.