Wpis z mikrobloga

@spere: Znowu jak zwykle podniósł się wrzask środowisk katolickich. Jak się klerykałom nie podoba to niech po prostu nie chodzą i pozwolą się wielbicielom takich spektakli lizać po fiutach, we własnym gronie chyba mogą. Tak samo nie rozumiem tych wszystkich strażników moralności, którzy z premedytacją udają się na koncerty blackmetalowe żeby się poczuć religijnie urażonym, a potem jeb, papierek do sądu o obrazę uczuć, bo mu przeszkadza, że jakiś Nergal sobie
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Slowbro: No bo zadziałał ten sam mechanizm tutaj. Nie wiem kim jest ten gość ze zdjęcia, ale uważam, że powinien sobie móc pisać co mu się podoba, a skoro są chętni żeby czytać jego ksiązki to innym w zasadzie nic do tego. W ogóle tak jest zawsze jak się oburza jakaś grupa społeczna na różne inicjatywy z powiedzmy "przeciwległego bieguna"; zamiast ukrucić daną inicjatywę to ją popularyzują, bo ci umiarkowani specjalnie
@spere: Byłem w ostatni piątek właśnie na Klątwach. Spektakl jest dość mocno kontrowersyjny. Nie chcę wam "spojlerować", więc powiem o tematach poruszanych w tej sztuce. Przede wszystkim dzieci nienarodzone, aborcja, przyrównanie roli diabła do boga, nabijanie się z guseł katolickich jak i słowiańskich. Mocna krytyka średniowiecznego chrześcijaństwa.
Generalnie spektakl bardzo mocny i ciężki, ale też gorąco polecam, bo był naprawdę ciekawy.
@Triplesix: to nie takie proste.

Jestem ateistą, mam gdzies o czym to jest i czy to kontrowersyjne czy nie. Jak sie bzykali na scenie czy ktos robił kupe - tez to po mnie spływało jak po kaczce.

Jednakże nazywanie taniej prowokacji szuką i robienie hajsu na tym że śrowowiska religijne zrobią dym uważam za żałosne, tak jak za wielką żenadę uwazam praktycznie cały nurt "sztuki" nowoczesnej
@xiaoyangyu Podniósł bo się je nieustannie obraża. Jakby sztuka poruszała motywy religijne islamu czy judaizmu to nie skończyłoby się tylko na oburzeniu.
Argument "jak się nie podoba to nie patrz" też nie należy do najmądrzejszych. Jak komuś nie podoba się krzyż w sejmie czy innych miejscach niech na niego nie patrzy.
Szkoda czasu na szydzenie z kogokolwiek lub czegokolwiek. Szkoda że niektórzy tego nie pojmują.