Wpis z mikrobloga

Czołem rowerowe Mirki! Planuję zmianę mojego wysłużonego osprzętu Shimano 8 rzędowego na 10 rzędowe Campagnolo. Wiem, że bębenki Shimano/Campa są inne. I teraz moje pytanie: czy musiałbym z tyłu wymieniać całą piastę, czy tylko bębenek? I czy 10 rzędowy bębenek ma taką samą szerokość i zmieści mi się to wszystko? Dzięki za pomoc ;) #szosa
  • 5
@lubie_rower: Jesli producent przewidział zmianę bębenka to wystarczy zmienić tylko to.
Czemu zmieniasz wędkarza na włoski szajs?
Co do szerokości to podaj model itd bo np kolega ma piasty 5cio letnie na które 11s się nie zmieściło a ja 24letnie które łykają od 8s do 11s więc to wszystko zależy co masz;) ale baza się nie zmienia to 10s powinno łyknąć spokojnie.
@Pegos: Dzięki za odpowiedź. Campa Centaur to tylko jedna z opcji. Generalnie ze zmianą osprzętu jakoś bardzo mi się nie spieszy, dlatego śledzę rynek i patrzę co ciekawego uda mi się złapać ;)
@Tomeek: mechaniczne na prawdę są fajne ale mając kontakt z serwisami i znajomymi co mają srama to sory ale żywotności ultegry to sramy nigdy nie przebiją z uwagi na konstrukcje oraz wage. Etape jest genialny technologicznie i fajny cenowo, chyba za dwa lata będzie trzeba w to iśc.