Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
piszę przez amw, bo wstyd jak cholera.

Jak było brexitowe referendum byłem jeszcze radosnym posiadaczem akcji CDR. Kupionych po ok. 16-18 zeta (nie pamiętam i nie chcę sprawdzać). Jak rano dowiedziałem się o wyniku referendum, to pierwsza myśl była "ale giełdy polecą"! I genialny pomysł. Dam przed sesją zlecenie sprzedaży PKC, szybko mi je wywali po wczorajszym kursie (hehe, nieuk) i odkupię na dołku brexitowym.

Stało się dokładnie to, co już wiecie, a ja miałem się dowiedziec. Moje PKC poszło, straciłem ok. 10% od ceny zakupu, po czym niemal od razu CDR odbił. I tak sobie leci w kosmos do dzisiaj... A ja już wiem, żeby się edukować i nigdy nie używać opcji, których się nie rozumie.


#gpw #gielda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
piszę przez amw, bo wstyd jak chole...

źródło: comment_7KmLqs2zTamy7sqaR71FsZY3vXQpfjKk.jpg

Pobierz
  • 12
OP: @Hehe: no zupełnie nie - ja to przewidziałem, bo podobne akcje były jak np. Tusk rozkradał OFE. Mój błąd jedynie polegał na tym, że nie do końca zrozumiałem kiedy ustala się cena i w jakiej cenie dokładnie pójdą moje akcje. A to, że nastąpi chwilowy spadek, po czym odbicie, to ja wiedziałem i właśnie to chciałem wykorzystać, zamiast siedzieć na dupie i przeczekać.

Zaakceptował: Asterling
@Golan123: Wiadomo duża procentowa utrata kapitału ogromnie boli, ale sytuacja jak wysiada się z pociągu za wcześnie też miła nie jest co? A sam mam również coś takiego za sobą......W sumie teraz jest mnóstwo dobrze rokujących spółek - wskakuj nie pożałujesz na wakacje :)