Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na winach? :)

Mam Tokaja Aszu 5 Puttonyos za 1993 r., przechowywany od 2010 r. w temp pokojowej, w zacienionym miejscu, w pozycji leżącej.

Barwa zrobiła się ciemno bursztynowa, wewnątrz jest sporo osadu (czarne cząstki wielkości małych ziarnek piasku), wokół korka jest trochę ciemnego nalotu, jakie jest prawdopodobieństwo, że to wino jest nadal dobre? :) Chciałbym je dać w prezencie i nie bardzo wiem, czy to dobry pomysł. :D

#wino #tokaj
  • 5
@Witeeek: W mlodym winie tak ciemna barwa swiadczyc moze o tym ze wino mialo kontakt z powietrzem i nie nadaje sie do wypicia. Wino z wiekiem zmienia barwe, dojrzewa, twoj Tokaj rowniez. Jest to naturalny proces.

Osad o ktorym wspominasz wytraca sie rowniez z wiekiem a moze byc tez celowym dzialaniem producenta. Wiekszosc dzisiejszych win jest filtrowana w szczegolnosci te z dolnej i sredniej polki cenowej. Wino postaw na tydzien, dwa,
@Witeeek: Potwierdzam to co napisał @sierota: i dodam tylko że Aszu dobrze zrobione i przechowywane jest absolutnie winem długowieczym. Jedyne co mnie zmartwiło na tych zdjęciach to kolor aż wpadający w czerwony ale to byc moze kwestia oświetlenia? Ciemny kolor nie jest problemem.