•  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @Zuben: Nie oszukujmy się, tak myśli nawet duża część Turków, która do Erdogana nie pała miłością, bo niestety PKK też daję do tego powody

   +: Zuben
  •  
   A....................w

   0

   @Olbor: skoro są karmieni od małego rządową propagandą i szczuci na Kurdów, to nawet jakby bojce PKK byli kryształowymi bojownikami o wolność mieliby złą opinię u tak nacjonalistycznego społeczeństwa jakim są Turcy, gdyż PKK podnosi rękę na największą świętość - jedność narodową.
   Skoro Turcy faktycznie oceniają sytuację, tak jak ją przedstawiono na karykaturze, to najlepiej obrazuje, jak sprane mózgi mają.

  •  

   @Abu_Hajar_ibn_Zbigniew: Masz w tym dużo racji ale nie jest to takie czarno-białe. Przykład- wielu świeckich Turków głosowało na HDP, jako świecką lewicową partię. Po ostatnich atakach to nie jest możliwe już, co utrudnia dobry wynik wyborczy w przyszłości. Zresztą wielu Kurdów krytykuję ataki PKK tak samo jak PKK krytykowało HDP za uległość. Czym innym jest atak w Diyarbakir czy Mardin, czym innym pod stadionem w Stambule.

   I z góry podkreślę jeszcze raz, sympatyzuję z Kurdami i ich autonomią / niepodległością

   +: A....................w
  •  
   A....................w

   0

   @Olbor:
   dla ścisłości pod stadionem zaatakował TAK, niezależna (choć prawdopodobnie powiązana) od PKK grupa, której działalność jest czysto terrorystyczna, ale i PKK czasami przeprowadza ataki samobójcze na obiekty wojskowe.
   Pomimo tego, możliwe, że liczba ofiar cywilnych spowodowana w ciągu ostatnich 18. m-cy przez działania kurd. bojówki jest niższa od tej na koncie tureckich służb.

   Przykład- wielu świeckich Turków głosowało na HDP, jako świecką lewicową partię. Po ostatnich atakach to nie jest możliwe już, co utrudnia dobry wynik wyborczy w przyszłości.
   przeciętny Turek wiąże HDP z PKK, czy sprowadza wszystko do Kurdów?
   W następnych wyborach to HDP może mieć problem z wystawieniem kogoś, bo zanosi się na to, że wszyscy wylądują w osmańskim więzieniu.
   Podsumowując, nie idealizuję PKK, bo mają sporo za uszami, ale tureckie społeczeństwo chyba też nie jest świadome co i za czyją sprawą się dzieje i chłonie jednostronną propagandę, bo prawda jest przed nim ukrywana.

  •  

   O ile większość Turków wiąże PKK z HDP, to jednak wielu głosowało na HDP na złość AKP, tego się ukryć nie da. Serio znam wielu Kurdów, którzy nie popierają ataków w Ankarze i Stambule. A co do prania mózgów, ogólnie Kurdowie mają rację po swojej stronie w tym konflikcie, ale niestety wielu mózgi też ma dobrze wyprane

   A co do TAK. Ewidentnie jest powiązana z PKK, skąd taka kanapowa organizacja, a małym poparciem miała by środki i możliwości na takie poważne ataki? Bojówkom lewicowym tureckim od lat nie udało się nic takiego zrobić na większą skalę