Wpis z mikrobloga

@kwiatosz
@vertoo
@patrol798 Zakładając konto w Lloydsie, przemiły Tanzanczyk obiecał, że overdraft będzie zablokowany i nie będą mi naliczac prowizji za płatności kartą na terenie EU. Okazało się, że po prostu nie dał mi planowego overdraftu, ale już np. przy direct debecie, w momencie braku środków na koncie wchodzi na minus a opłata za coś takiego to jakieś £40. Przez dwa lata na tym i prowizjach z transakcji kartą wydymali mnie na
@Demon_Opalenizny: ale mi deal;) takie rzeczy mozesz robic co 2 lata minimum chyba 2 direct debity sa wymagane i coraz czesciej zeby miec konto za free min 1k. Banki daja od 100 do 200 gbp za przenosiny. Ja 2 lata temu dostalem 150 za przenosiny z Halifax do FisrtDirect a wczesniej z Lloyds do Halifax dostalem 125. Co do overdraftu to wystarczy przeczytac ile daja za free przy zakladaniu konta i
@setka007 no właśnie się zorientowałem, wychodzi na to, że zasadniczo odzyskałem 1/3 opłat :p masz rację, nie czytałem ale spytałem o to konkretnie ich pracownika w momencie zakładania konta i mnie bambus zwyczajnie oklamal (,) Wikipedia mówi trochę inaczej, Halifax działa jako odnoga Bank of Scotland ale należy do Lloydsa. W sumie to wszystko jest ze sobą tak powiązane, że konkurencja między bankami jest czysto pokazowa
@walezbani promocja na 100 kończyła się 28 lutego, od 1 marca obniżyli na 75. Jeszcze się proces nie skończył ale generalnie otwierają nowe konto, dostajesz wszystko pocztą i chwilę masz dwa konta. Ustalonego dnia przenoszą wszystko ze starego banku, łącznie z istniejącymi dd. Na koniec zamykają stare i już nie możesz z niego korzystać. Jeśli dostaniesz jakiś przelew to automatycznie przekieruje kasę na nowe konto a nadawca dostanie wiadomość o zmianie i
Prowizje za platnosc karta w EU maja wszystkie banki jesli masz visa/mastercard debit/credit. Jest to oplata od 1-2 funtow za kazda transakcje plus #!$%@? przelicznik z euro/pln/ na gbp.

@setka007: #!$%@?, bo są kredytówki bez non-sterling fee albo tylko z prowizją procentową, co jest wygodne. Przykład - Aquacard z cashbackiem.
@mynameis60: Sam #!$%@? koleszko bo mowa byla o normalnych bankach i normalnych kartach a nie jakis parabnkach Aquasjit co wysylaja frajerom karty karty kredytowe na oprocentowanie 40-50% to takim frajerom jak ty pasuje. Tyle w temacie.
@setka007: #!$%@? mnie obchodzi procent jak ją spłacam zaraz po przyjeździe? Nie potrzebuję kredytów, a jedynie wygodny sposób płatniczy poza krajem. Za leniwy jestem frajer na kantory.

Oprócz tego mam kredytówkę w Halifaxie do płatności w UK.